ТСЦ ИМА ЗА ЧИМЕ ДА ЖАЛИ! Брага закорачила ка Лиги шампиона, српски представник платио данак неискуству - и то како! (ВИДЕО)

08. 08. 2023. у 22:50

ТСЦ је квалификације за Лигу шампиона започео гостовањем Браги, а српски представник је у 3. колу поражен у Португалији са 3:0, иако се током другог полувремена чинило да може и до повољнијег резултата.

Screenshot / TNT

Стартна постава за коју се определио Жарко Лазетић (Илић; Цветковић, Ђорђевић, Стојић, Чалушић, Петровић; Ђаковац, Кувељић, Ракоњац; Јовановић, Пантовић) испрва је добро одолевала нападима великог фаворита, али су се онда десила два минута која су одредила исход овог меча.

У 18. је Брума матирао Илића, ниским а снажним ударцем са дистанце...

... а већ у наредном минуту то је учинио и Пици, у тропотезном мату: Виктор Карваљо је на центру терена добио "ваздушни дуел" и главом додао лопту Руизу, а овај то искористио да "продужи" ка потоњем стрелцу, чиме је постао асистент јер је додавање извео тако да је одбрана гостију из Србије остала без решења.

Иако су затим играчи екипе из Бачке Тополе у два наврата добро припретили, нити су они искористили своје шансе, нити је домаћин колосалну, када је парада голмана Илића оставила резултат непромењеним.

У другом полувремену ТСЦ је играо чвршће, дозволио је до 85. минута само један нови ударац у оквир гола, па се чинило да би са "минусом" од два поготка могао да се нада чуду следеће седмице. Али, у 88. је поклекао.

Ђало је тада са 15 метара имао довољно времена да се намести за шут, а прецизно га је извео и погодио доњи десни угао за великих и коначних 3:0.

Реванш је за седам дана у Србији.

Подсетимо, у случају да испадне од Браге, вицешампион Србије се "сели" у Лигу Европе.

Са друге стране, ако екипа Жарка Лазетића направи нестваран подвиг у реваншу, у плеј-офу ће играти са победником двомеча Панатинаикос/Олимпик Марсељ.

Олимпија Љубљана - Галатасарај 0:3

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан