СРБИН ИЗНЕРВИРАО УКРАЈИНЦЕ: Филип Ђуричић повео Панатинаикос ка Лиги шампиона, невиђене сцене у Љубљани (ВИДЕО)

01. 08. 2023. у 21:38 >> 22:33

ФИЛИП Ђуричић је у свом новом клубу, Панатинаикосу, брзо освојио срца навијача.

Твитер / footballreport

У другом колу квалификација за Лигу шампиона, "ПАО" се састао са украјинским Дњипром-1, ког је добио у првом мечу као гост са 1:3, али је у реваншу у Атини губио са 1:2 - пре него што је на сцену ступио српски репрезентативац.

Ђуричић се поиграо са дефанзивцима ривала у 70. минуту, пробио се одлично по десној страни, а онда идеално упослио словеначког интернационалца Андража Шпорара који је постигао гол за 2:2.

Тиме су се распршили снови Украјинца да би својим новим, трећим поготком, могли да изборе продужетке - "зелени" из Атине су отишли на "+2" у укупном резултату.

А то су и сачували до краја, прошавши тако у трећу рунду квалификација са 2:2 у реваншу, те 5:3 када се рачунају оба меча.

Велика спортска драма у Љубљани

Словеначка Олимпија је елиминисала бугарски Лудогорец после правог трилера.

У првом мечу, у Разграду, било је 1:0, а Бугари су повели у гостима већ у 15. минуту преко Десподова. Мало ко је могао да помисли тада да ће он бити - трагичар.

Само три минута после примљеног гола, љубански тим је изједначио, Елсник је поравнао резултат и, како су мреже дуго мировале, "мирисало" је на продужетке.

А онда је у 83. минуту црвени картон добио играч Лудогореца Сон, чиме је почела да се наслућује драма.

Мада, нико није могао ни да помисли да ће она изгледати овако:

Прво је у другом минуту судијске надокнаде времена Олимпија дала гол за 2:1 (стрелац је поново био Елсник), да би у чак 11. минуту надокнаде Лудогорец прокоцкао пенал.

Поменути Десподов није успео да други пут на мечу матира голмана словеначког тима, a остало је 2:1 услед изванредне интервениције чувара мреже, Видовшека, коју и ви можете видети: