ЦРВЕНА ЗВЕЗДА РЕНОВИРАЛА ''МАРАКАНУ'': Овако изгледа нова хибридна трава на стадиону (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда се увелико припрема за предстојећу сезону, а како би услови били на врхунском нивоу, првак Србије је данас завршио реконструкцију главног терена и постављања најмодерније травнате подлоге у Европи на стадиону „Рајко Митић”.
ФОТО: М. Вукадиновић
Црвено-беле у сезони 2023/2024. очекује такмичење на три фронта - групној фази Лиге шампиона, првенству и Купу Србије, а како би остварили најбоље могуће резултате, руководство је решило да замени подлогу на главом терену Маракане, која је најмодернија у Европи.
Радови су почели пре више од месец дана, а данас су званично и завршени. Тада су из Звезде обавестили навијаче како ће се цео процес одвијати.
- Радови на главном терену Маракане су се одбијали по следећим етапама: скидање старог терена и подбусенског слоја дубине од 20 центиметара, потом ће уследити провера и подешавање заливског система, затим постављање новог подбусенског материјала, ласерска нивелација терена и постављање природног бусена (комбинација две врсте траве, Поа пратенсис 90% и Лолиум перене 10%). Након тога уследиће завршни радови на ојачавању терена коришћењем вештачких влакана. Комбинацијом поменутих метода се долази до најмодерније хибридне подлоге која ће бити постављена на стадиону „Рајко Митић - наводи се у саопштењу црвено-белих.
Томе се додаје и да су у процес замене подлоге укључени и најбољи извођачи радова на свету, који користе најмодернију опрему, чему сведочи чињеница да су учествовали у постављању терена највећих европских и светских клубова као што су Реал Мадрид, Пари Сен Жермен, Вест Хем, Лестер, Бешикташ, али и у Рио де Жанеиру на чувеној „Маракани”, као и на стадиону Лусаил где је одиграно финале Светског првенства у фудбалу претходне године.
Већ ће у среду навијачи црвено-белих моћи да виде нову траву, на пријатељској утакмици против Фиорентине.
БОНУС ВИДЕО: Изглед Маракане након реновирања терена
Препоручујемо
ПРОСИНЕЧКИ ДЕБИТУЈЕ У ХРВАТСКОМ ФУДБАЛУ: ''Моји момци неће скинути гаће''
21. 07. 2023. у 15:15
ФК ПАРТИЗАН: Ево када почиње продаја и колике су цене сезонских улазница
21. 07. 2023. у 12:12
МАРАКАНА СЕ ТРЕСЕ: Марин потврдио два доласка и најавио још појачања у Звезди
21. 07. 2023. у 11:36
ОД ИГРЕ У ПАРКОВИМА, ДО ГРАДСКЕ ЛИГЕ: У Лозници почело првенство у малом фудбалу
20. 07. 2023. у 14:52
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)