ДИВЉИ ВЕПРОВИ ШАМПИОНИ СРБИЈЕ Вукови нокаутирани у "Сербиан боулу", Крагујевчани десети пут прваци државе у америчком фудбалу

09. 07. 2023. у 20:04

У узбудљивом финалу Прве лиге Србије, популарном Сербиан боулу, крагујевачки Дивљи вепрови су убедљиво победили Вукове Београд резултатом 48:7 и осигурали десету шампионску титулу.

ДИВЉИ ВЕПРОВИ ШАМПИОНИ СРБИЈЕ Вукови нокаутирани у Сербиан боулу, Крагујевчани десети пут прваци државе у америчком фудбалу

Дивљи Вепрови нису губили време да покажу доминацију, већ су одмах на почетку утакмице повели - у првом нападу. Квотербек Исајиа Грин је одвео тим до 12-јардне линије Вукова и онда се "повезао" са Ештоном Хердом у енд зони за први тачдаун утакмице.

Одбрана Крагујевца је затим ставила огроман притисак на квотербека Вукова, Џошуу Картрајта. Ветеран Владимир Раденовић је "сековао" организатора игре Београђана у њиховој енд зони, што је резултирало сејфтијем и повећањем вођства Дивљих вепрова на 9-0. То је поставило тон за остатак утакмице, јер је тим из престонице имао проблема да се носи са неумољивим притиском одбрамбене линије Крагујевчана.

У другој четвртини они су повећали вођство изванредним додавањем од 65 јарди којим је Грин проиграо најкориснијег актера лиге, Страхињу Степовића, чиме је резултат промењен на 16:0. Иако је казна поништила следећи тачдаун, Грин се брзо искупио - проиграо је талентованог Данијела Зунђу у следећем нападу за 2:0.

Како се прво полувреме ближило крају, Димитрије Новаковић је пресекао додавање гостију у енд зони и вратио посед лопте Крагујевцу. Грин је искористио ту прилику и повезао се са Степовићем за још један тачдаун, померајући резултат на импозантних 28:0 на полувремену.

Вукови су успели да се мало поврате на почетку другог полувремена када је Картрајт пронашао Јована Давидовића за тачдаун, искористивши једину грешку Дивљих вепрова на утакмици. Међутим, Крагујевац је брзо повратио концентрацију и наставио да доминира. Грин је завршио следећи напад вепрова трчањем од 24 јарда за тачдаун, а Хард је потом постигао тачдаун својим трком, овог пута са шест јарди удаљености, и повећао вођство на 41:7.

У том тренутку утакмица је била одлучена, али Дивљи вепрови нису били задовољни. У последњој четвртини, Грин је остварио пето додавање за тачдаун на финалу, овог пута ка Милану Новаковићу, чиме су домаћинми запечатили победу резултатом од 48:7.

Изванредна игра Грина донела му је заслужено признање за најкориснијег играча финала државног првенства Србије у америчком фудбалу.