МЕЧ ЗА ИНФАРКТ! Србија голом у 96. минуту шокирала Бугарску (ФОТО/ВИДЕО)

20. 06. 2023. у 19:54 >> 21:15

ФУДБАЛЕРИ Србије одиграли су нерешено са Бугарском у Разграду - 1:1 и то голом у 96. минуту. "Орлови" су успели да се извуку и овај бод је велики, с обзиром на то да нису блистали.

Имао је Драган Стојковић Пикси кадровских проблема пошто није могао да рачуна на три главна нападача - Александра Митровића, Душана Влаховића и Луку Јовића. Ипак, то не може да буде оправдање за бледо издање које се захвљујући Дарку Лазовићу није завршило поразом.

Није Србије добро изгледала на овом мечу. Имала је неколико опасних напада, а почела је озбиљније да прети тек у финишу сусрета, када је два пута изблокиран ударац Дејана Јовељића.

Таман када су сви на стадиону "Хувефарма Арени" мислили да ће изабраници Младена Крстајића освојити цео плен појавио се Дарко Лазовић и правим пројектилом савладао Дјулгерова и донео важан бод нашој селекцији.

Домаћин је имао боље прилике. У првом полувремену је Русев имао сјајну шансу, но шутирао је поред гола Вање Милинковић Савића.

Тек што је почео други део меча уследио је шок за Србију. Лоше је стајала одбрана "орлова". Чочев је примио лопту у нашем казненом простору, оставио лопту за Десподова коме није било тешко да матира голмана Торина. Све ово се десило у 47. минуту.

Покушавала је Србија да поравна резултат. То је успела да уради тек у дубокој надокнади. Заиграо је селектор Стојковић и са два нападача када је на терен послао Ђорђа Јовановића, али је Бугарска одолевала.

На крају реми после којег је наша селекција на другом месту са седам бодова, колико има и првопласирана Мађарска која за сада има бољу гол разлику.

Бугарска - Србија 1:1 (0:0)

Стадион: "Хувефарма Арена". Гледалаца: око 5.000. Судија: Крег Поусон (Енглеска). Стрелци: Десподов 47. (Бугарска) - Лазовић 96. (Србија).

Бугарска (4-4-2): Дјулгеров - Попов (од 86. Галчев), Антов, Христов, Груев - Петков, Илиев (од 66. Стефанов), Краев, Чочев (од 66. Крастев) - Русев (од 86. Петров), Десподов (од 78. Делев).

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Гудељ, Павловић - Живковић (од 71. Лазовић), Лукић (од 58. Јовановић), Максимовић (од 81. Грујић), Костић (од 71. Младеновић) - Тадић, С. Милинковић Савић - Јовељић.

Друго полувреме: Бугарска - Србија 1:1

90+7' - Крај утакмице!

90+6' - Гол за Србију. Невероватан финиш меча. Дарко Лазовић донео је изједначење нашој селекцији у шестом минуту надокнаде. Дошла је лопта до фудбалера Вероне који је фанстастичним ударцем савладао Дјулгерова.

90+2' - Доста живости је унео Младеновић од када је ушао на терен. Опет је прошао по левој страни и опет је упослио Јовељића који је поново био изблокиран.

90+1' - Енглески судија продужио је друго полувреме за шест минута.

89' - Најбољу прилику имао је Јовељић. Одличан повратни пас му је оставио Младеновић. Ударац нападача ЛА Галаксија изблокирао је Груев.

81' - Седми корнер су извели "орлови", али ни сада није било опасности по гол Бугарске. Све је мање времена да наша селекција избегне пораз.

БОРБА Страхиња Павловић/Фото: EPA-EFE/VASSIL DONEV

69' - Опет доста среће за Србију. Крастев је фанстастично шутирао искоса са десне стране и погодио је пречку.

64' - Жалили су се наши фудбалера да је Павловић био фаулиран у казненом простору Бугарске. Судија Крег Поусон је одмахнуо руком и рекао да се игра настави.

61' - Било је непријатно по Србију. Илиев је шутирао главом. Није то урадио онако како је желео, па је лопта отишла поред гола.

58' - Крећу сада "орлови" на све или ништа. Играће наша репрезентација у наставку меча са два нападача, пошто је Ђорђе Јовановић заменио Сашу Лукића.

57' - Покушава Србија што пре да дође до изједначења. Изабраници Драгана Стојковића Пиксија имају лопту у ногама, али не успевају да угрозе Дјулгерова.

Драган Стјковић Пикси/Фото: EPA-EFE/VASSIL DONEV

48' - Шок у Разграду. Србија губи. Лоше је стајала одбрана "орлова". Чочев је примио лопту у нашем казненом простору, оставио лопту за Десподову коме није било тешко да матира Милинковић Савића.

46' - Почело је друго полувреме. Младен Крстајић и Драган Стојковић нису ништа мењали на старту другог дела.

Прво полувреме: Бугарска - Србија 0:0

45+1' - Крај првог полувремена!

44' - Тукао је Лукић са неких 20 метара. Добро је био постављен Дјулгеров и сигурно је интервенисао.

42' - Први жути картон на утакмици добио је Петков после неконтролисаног старта над Филипом Костићем на средини терена.

39' - Велика шанса за Србију. Јовељић је примио лопту, одложио је за Лукића који је шутирао поред гола. Ипак, помоћни судија је сигнализирао офсајд у коме се нашао нападач Лос Анђелес Галаксија.

31' - Срећа је сада била на старни наше селекције. Лоше је била постављена офсајд замка, Русев је изашао сам испред Милинковић Савића, шутирао је и лопта је отишла поред стативе.

30' - Чочев је покушао да савлада Милинковић Савића. Његов ударац није био добар, па је лопта отишла високо преко гола. Србија тренутно има већи посед лопта 35-65%.

26' - Још једном су "орлови" запретили после прекида, но као и до сада исход на семафору је исти.

23' - Покушава Србије кроз посед да дође до гола Бугарске. Ипак, ривал добро стоји на терену и за сада нема изгледних прилика.

15' - Још један корнер су извели "орлови", али овога пута је направљен фаул у нападу па до премене резултата није дошла.

8' - Два опасна напада на обе стране. Најпре је после доброг продора Живковића домаћин успео некако да се одбрани, потом је Бугарска запретила преко Русева, но наша одбрана је добро реаговала.

5' - Први корнер на утакмици имала је наша селекција. Извео је Тадић ударац из угла, главом је шутирао Миленковић, али је лопта отишла поред гола Дјулгерова.

1' - Почела је утакмица у Разграду.

Уочи меча:

Наша селекција је идеално почела квалификације. Забележила је две победе у којима није примила гол и евентуални тријумф широм би отворио врата пласману на континентални шампионат.

Са друге стране изабраници Младена Крстајића имају само један бод и налазе се у тешкој ситуацији, па је овај меч за њих практично кључни када је борба за пласман на ЕП у питању.

Србија је до сада победила Литванију и Црну Гору, док је Бугарска изгубила од Црне Горе и Мађарске, ремизирала је са Литванијом.

Састави тимова:

Бугарска (4-4-2): Дјулгеров - Попов, Антов, Христов, Груев - Петков, Илиев, Краев, Чочев - Русев, Десподов.

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Гудељ, Павловић - Живковић, Лукић, Максимовић, Костић - Тадић, С. Милинковић Савић - Јовељић.

БОНУС ВИДЕО: ШАМПИОНСКА ЖУРКА НА МАРАКАНИ: Црвена звезда је (поново) шампион Србије

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30