''КУП ПРИЈАТЕЉСТВА'' ПРИПАО ПАРТИЗАНУ: Црно-бели шампиони у финалу савладали Осијек

11. 06. 2023. у 14:06

Фудбалери Партизана су освајачи Купа пријатељства. Партизан је у финалу савладао Осијек резултатом 3:2 (0:1).

КУП ПРИЈАТЕЉСТВА ПРИПАО ПАРТИЗАНУ: Црно-бели шампиони у финалу савладали Осијек

Партизан је као и у претходне дуеле ушао снажно, али то није донело резултат који је прижељкивао Ненад Стојаковић.

Осијек је чврсто држао редове, користио сваку прилику да крене напред, тражио пут и пронашао га.

Играо се 21. минут када је Доминик Солић донео предност тиму Ивана Лајтмана. Солићу је ово други хол на турниру.

Покушавао је Партизан, није одустајао од своје игре, али није одступао ни Осијек.

Бројније измене које је направио Стојаковић унеле су и свежину у игру Партизана који је појачао притисак и тако дошао и до слободнох ударца са неких 20 метара, лево мало искоса.

То је довело и до расправе играча Осијека са судијом, али и до гола. Зоран Алиловић је лепо погодио директно из слободњака у 55. минуту.

Свежина у ногама три минута касније доноси Партизану и вођство. Четврти гол на турниру постигао је Душан Јовановић.

Није Осијек одустао од овог меча, кретао је напред, покушавао и успео. Уз малу помоћ одбране Партизана која је у покушају да рашчисти ситуацију испред гола проиграла Матеја Лугарића који тресе мрежу за 2:2 у 66. минуту.

Ако је Осијек пропустио да практично одмах дође до гола, Партизан није.

Играч за преокрет, као и против Војводине у четвртфиналу био је Јовановић својим другим голом на утакмици.

Додељене су и награде за најбоља индивидуална остварења на овогодишњем турниру.

Најбољи играч је Душан Јовановић који је и најбољи стрелац са пет погодака.