НОВИ БЕОГРАД У ФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Наш првак после петераца савладао Барселонету са 12:10 и у суботу ће се борити за титулу

С. Крстовић

01. 06. 2023. у 18:38 >> 21:19

СА рулета до финала. Ватерполисти Новог Београда бориће се за титулу првака Европе, пошто су у веома драматичном полуфиналу Ф8 Лиге шампиона после петераца савладали чврсту Барселонету са 12:10 (1:1, 2:4, 4:1, 1:2 – 4:2). У регуларном току било је 8:8. Наш првак ће у суботу (21.00) у одлучујућем мечу играти са Про Реком или Вуљагменијем.

милош вукадиновић

Када је било најважније Новобеограђанима рука није задрхтала. У пенал серији били су сигурни Драшовић, Гранадос, Страхиња Рашовић и Влахопулос, који је ставио тачку на драму и донео велику радост својим саиграчима и навијачима. Код Каталонаца непрецизни су били Мунариз и Павиљард.

Сада Влахопулоса и другове очекује најважнији меч сезоне и надамо се да ће им се у суботу вече вратити све оно што су несрећно изгубили у прошлогодишњем финалу, у пенал серији против Про Река.

У првом полувремену гледали смо прави судар одбрана. Обе екипе више су пажње поклањале свом голу, него противничком. Нарочито, у првих осам минута. Домаћин је кренуо силовитије, повео голом Јакшића, а онда препустио иницијативу гостима. Истина, и даље су се пулени Живка Гоцића добро бранили, али нису имали идеје у нападу, што је казнио Ларумбе за 1:1.

Друга четвртина у потпуности је припала Барселонети. Шпанци не само да нису били чврсти у одбрани, него и опасни у нападу. Потпуно су умирили домаће стрелце, а преко Перонеа, Мунариза и Матковића стекли су великих 4:1. Наш првак пробудио тек када је Страхиња Рашовић прекинуо 13-минутни пост. Убрзо је Мунариз вратио плус три, да би Скумпакис смањио на подношљивих 3:5. До краја полувремена Драшовић је прокоцкао играча више за 4:5.

Српски шампион је у друго полувремену заиграо далеко агресивније и одважније. Наметнуо је свој ритам, укротио је нападаче Барселонете, разгоропадио се у нападу, био неумољив са играчем више и успели су головима Пијетловића, Драшовића и Гранадоса да преокрену на 6:5. Ипак, гости се нису предавали, после осмоминутног поста Ларумбе је погодио за 6:6.

Од тада почиње драма у базену, на вођству домаћина од 7:6, гост одговара са два гола и враћа предност – 8:7. Када је Влахопулос три минута пре краја изједначио на 8:8, мало ко је у том тренутку помислио да ће то бити и коначан резултат регуларног дела. Међутим, шут није слушао ни једне ни друге. А наш првак је у последњих седам секудни могао да реши питање победника – прво је Гранадос изблокиран, да би потом шут Влахопулоса завршио на стативи.

Срећом, то није обесхрабрило Новобеограђана. Били су прибрани и одлучни када је било најважније и заслужено су у свом другом финалу. Надамо се да ће се овог пута, у суботу радовати.

НОВИ БЕОГРАД – БАРСЕЛОНЕТА 12:10

ОТВОРЕНИ базен: СЦ „11.април“. Гледалаца: 1.000. Судије: Маргета (Словенија) и Ом (Немачка). Играч више: Нови Београд 11 (5), Барселонета 9 (0). Петерци: Барселонета 3 (3). Стрелци са пенала: Драшовић, Гранадос, С. Рашовић, Влахопулос за Нови Београд, а Пероне и Ларумбе за Барселонету

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић, Страхиња Рашовић 1, Мартиновић, Гранадос 1, Вучинић, Пијетловић 2, Драшовић 1, Јакшић 1, Перковић, Влахопулос 1, Скумпакис 1, Виктор Рашовић, Жоао Педро (5 одбрана).

БАРСЕЛОНЕТА: Агире (7 одбрана), Фамера, Матковић 1, Мунариз 3 (1), Де Торо, Ларумбе 2 (1), Павиљар, Фернандез, Тахуљ, Пероне 2 (1), Бил Лара, Бустис, Портер.

Четвртине: 1:1, 2:4, 4:1, 1:2 – 4:2.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17