СРБИН У СУЗАМА: Каква трагедија Вељка Пауновића (ВИДЕО)

29. 05. 2023. у 08:49

ИМАО је све и на крају остао празних шака. Српски тренер Вељко Пауновић није успео да освоји титулу у мексичкој Клаусури са својим Чивасом, пошто је доживео невероватан пораз после преокрета и продужетака у реваншу финала плеј-офа од Тигреса.

После 0:0 у првој утакмици на страни, његов тим је у реваншу пред својим навијачима водио са 2:0, али се затим угасио, примио три гола и „виђени“ трофеј предао великом ривалу.

Некадашњи селектор У20 репрезентације Србије, коју је водио до крова света 2015. на Новом Зеланду, после меча је био и те како разочаран, а како и не би.

Головима Роберта Алварада у 11. и Виктора Гусмана у 20. минуту, Чивас је имао отворен пут ка 13. титули, чиме би се на вечној листи изједначио са најомраженијим противником Клуб Америком.

Фото АП

Људи на крцатим трибинама стадиона Акрон су већ били у есктази, смишљали на који начин ће прославити први пехар после шест година, али је онда Чивас извршио „самоубиство из заседе“.

Андре Пер Жињак је у 65. из пенала смањио заостатак Тигрова, да би у 72. Себастијан Кордова поравнао резултат и одвео меч у продужетке.

Тамо се одлучујући моменат догодио у 110. када је Гвидо Писаро затресао мрежу и целу Гвадалахару бацио у понор.

Добио је исти играч други жути картон у 116, имала је Пауновићева екипа играча више неколико минута, али није успела да се поврати. До краја је и она остала са десеторицом због искључења Гилберта Сепулведе у трећем минуту надокнаде продужетка.

Тигрес је осми пут освојио титулу првака Мексика.