ЛУД МЕЧ У ХУМСКОЈ: Партизан савладао Вождовац, преко 30 година црно-бели нису имали овакав крај сезоне

27. 05. 2023. у 20:57 >> 19:51

ПАРТИЗАН се победом над Вождовцем резултатом 2:1 (2:0) опростио од фудбалске сезоне и Моцарт бет Суперлиге Србије.

М. Вукадиновић

Партизан је сезону завршио на четвртој позицији на табели. Тако нешто црно-бели су доживели први пут још од сезоне 1990. када су били иза Црвене звезде, Динама и Хајдука.

Сам почетак меча прошао је мирно. Прву прилику имао је Бибрас Натхо у 7. минуту меча, када је са ивице шеснаестерца покушао да угрози Милоша Крунића, голмана Вождовца.

На прву иоле озбиљну шансу чекало се до 23. минута када је Рикардо Гомеш. Дуго је вукао лопту фудбалер црно-белих, а Крунић је одлично реаговао и преусмерио ју је у корнер.

Видело се да црно-бели желе од публике да се опросте победом и на неки начин искупе за нешто лошију сезону већ тада. Од 25. минута имали су прилику да се радују навијачи црно-белих. Фусени Дијабате је одлично повукао по десном крилу. Постигао је други погодак у сезони, а занимљиво је да је забележио управо у првом колу домаћег првенства.

Јасно је било да су гладни голова домаћи, наставили су са иницијативом. Два минута касније нову шансу имао је Дијабате. Квинси Мениг га је проиграо са левог бока, а он је натрчао главом на лопту, умало је матирао голмана Вождовца.

Само минут касније Слободан Урошевић је снажно шутирао са ивице шеснаестерца, Крунић је морао баш да се помучи да лопту пошаље у корнер.

Низале су се прилике једна за другом, Дијабате је још једном у 32. минуту покушао  изнова да се упише у стрелце, заобишао је Крунића али је чувар мреже гостију успео да се искупи и ухвати лопту.

Нова радост за домаће у 35. минуту. Квинси Мениг је одлично реаговао на додавање Бибраса Натха - 2:0.

У завршници првог полувремена Рикардо Гомеш није имао среће да увећа салдо голова и додатно појача прву позицију најбољег стрелца Суперлиге. Прво је изашао пред голмана гостију, успео да га заобиђе и упути ударац - испречила се статива.

Неколико секунди касније готово пресликана акција. Поново исти актери Гомеш и Крунић. Тада је нападач црно-белих послао лопту изнад пречке. Поново је могао до гола Рикардо у 58. минуту. Превише је хтео. Избегао је офсајд, изашао пред голмана ривала, оклевао и на крају изгубио лопту.

Успео је Вождовац први пут после три сезоне да постигне гол против Партизана. Данило Теодоровић је успео да побегне својим чуварима и матира Поповића, већ у наредном нападу Рикардо Гомеш је поново против Крунића изашао један на један, а победник је био голман гостију.

Минут пред крај меча нису се гости предавали. Имао је Михајло Нешковић прилику да донесе свом тиму изједначење. Побегао је Александру Филиповићу, застао, промашио је гол.

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 2:1 (2:0)
(Дијабате 25' - Мениг 35' - Теодоровић 79')

90' Три минута играче се у надокнади времена.

89' Имао је Нешковић прилику да донесе свом тиму изједначење. Побегао је Филиповићу, застао, промашио је гол.

80' Рикардо Гомеш убрзо прети на другој страни, а Крунић је још једном сјајно реаговао.

79' ГОЛ! Вождовац је први пут након три године постигао гол против Партизана. Теодоровић је сјајно прошао између дефанзиваца црно-белих и матирао Александра Поповића.

77' Рикардо је додао до Самеда Баждара, а млади фудбалер црно-белих шутирао је крај гола.

70' Нешковић је прошао поред Вујачића, а Матеја Степановић одлично уклизава и отклања опасност.

66' Чини се у овим тренуцима да је Партизан задовољан са два гола предности, не срљају напред изабраници Игора Дуљаја, чекају стрпљиво да се простор отвори за гол.

58' Превише је хтео Рикардо Гомеш. Избегао је офсајд. Изашао пред голмана ривала, оклевао и на крају изгубио лопту.

48' Колорадо је сада опробао ударац - корнер.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44' Поново Гомеш у сличној ситуацији, заобишао је голмана Вождовца и шутирао преко гола!

43' Статива! Рикардо Гомеш је изашао пред Крунића, успео је да упути ударац, погодио је стативу.

38' Разиграо се Мениг, поново је убојит по левој страни. Послао је оштру лопту у петерац, закаснио је Рикардо. Нападач црно-белих још једном је био у изгледној прилици, брани голман Вождовца.

36' Већ у наредном нападу нова шанса за Менига, сада добро реагује голман Вождовца.

35' ГОЛ! Квинси Мениг је сјајно реаговао на додавање Натха. Израелца је по левој страни проиграо Урошевић.

33' Нова прилика за Дијабатеа. Стигао је дугу лопту Натха, заобишао Крунића и у паду успео да шутира, али се голман Вождовца на време вратио пред гол и ухватио лопту.

27' Разиграо се Партизан. Урошевић је искоса послао снажан пројектил, а Крунић је био на висини задатка.

25' ГОЛ! Дијабате! Сјајно је зачео Филиповић напад, наместио се Фусени Дијабате са ивице шеснаестерца и "укротио змаја".

23' Ослободио се притиска Вождовац, у неколико минута држе лопту у својим ногама. Ипак, Рикардо је одузео лопту "змајевима" наместио се на ударац, само корнер. Била је то прва озбиљнија шанса на мечу.

20' Пљушти киша у Београду, што доста отежава развој игре на обе стране

7'  Млади Илић је одлично проиграо Квинсија Менига, холанђанин је мало задоцнио, гол аут.

5' Погодио је Натхо из прекида живи зид, није било опасности по гол Крунића.

3' Миран почетак меча. Игра се између два шеснаестерца.

1' Почела је утакмица у Хумској.

УОЧИ МЕЧА

18:15 - Објављени су састави за меч.

Партизан: Поповић, Филиповић, Вујачић, Ивић, Урошевић, Натхо, Колорадо, Мениг, Пантић, Дијабате и Гомеш.

Вождовац: Крунић, Ђуричић, Дамјановић, Зечевић, Ђорђевић, Ивезић, Лазаревић, Јочић, Нешковић, Бурмаз, Стоисављевић.

Правду на овом мечу делиће Марко Делибашић.

Партизан ће без обзира на резултат вечерашње утакмице сезону завршити на четвртој позицији.

Последњи пут то се догодило 1990. године, у време Југославије. Тада је шампион била Црвена звезда, а испред црно-белих били су Динамо Загреб и Хајдук из Сплита.

Вождовац је тренутно седми, а на тој позицији ће остати и након меча.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Дуљај: Очекујем мотивисани Партизан

- Четврта позиција никога не радује, није пријатно. Од распада Југославије нисмо били на овом месту, изузетно је тешко и не бежим од тога. Подигли смо ниво форме пред крај првенства, није на мени да кажем да ли је игра боља, то препуштам људима који гледају Партизан. Чињеница је да смо и против много јачих тимова играли много добар фудбал. Очекујем да изађемо мотивисани, дрес Партизана је изузетно тежак, без обзира у каквој ситуацији. Култура Партизана налаже да увек идемо на победу, без обзира да ли смо у лакој или тешкој ситуацији. Желимо да освојимо три бода, а важно је да то урадимо уз лепу и добру игру. После позива навијача да се дође на утакмицу, верујте ми, на тренингу је јуче пуцало, било је интензивно и агресивно, у позитивном смислу. Обично када су последње утакмице и све завршено, имате много повређених играча, црвене картоне, неко раније оде кући. Сада су сви ту, осим раније повређених, нико није отишао и то ме радује и даје ми наду да ко год буде изашао на сутрашњи меч, да ће дати све од себе, рекао је Игор Дуљај пред меч.

РЕЧ ТРЕНЕРА ВОЖДОВЦА - ПУАЧА: Такмичарски и мотивисано

- Утакмица са Партизаном нам је последња у сезони и основни циљ нам је да поновимо квалитет игре из сусрета са Чукаричким. Уколико успемо у томе верујем да можемо да у најмању руку останемо непоражени. Важно нам је да будемо мотивисани, организовани, да покажемо да смо такмичари, без обзира у ком моменту се састајемо и што ниједна од екипа не може да промени свој положај на табели. Очекујем да против квалитетног противника покажемо колико смо и сами добри, рекао је Петар Пуача

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког