ЛУДА ЛИГА ЕВРОПЕ: Јувентусу недовољан Влаховић, судија заборавио да искључи играча Севиље

А. И.

18. 05. 2023. у 23:37 >> 23:38

ОДИГРАНИ су мечеви полуфинала Лиге Европе. Јувентус и Севиља играли су продужетке (2:1) након којих су Шпанци изборили финале (1:1 први меч) , док је Рома након 0:0 у Леверкузену (1:0 први меч) прошла у финале.

Танјуг/АП

У Севиљи одличан и отворен меч. Домаћин је имао више од игре, опасно је претио у неколико наврата, после ударца главом Јусефа Ел Несирија у 25. минуту, Војчех Шчесни је извукао лопту са саме гол-линије и тако спасао Јувентус.

Само три минута припретили су Италијани. Одличну шансу имао је Анхел ди Марија који је пребацио гол Бонуа.

Ређала су се у наставку узбуђења као на траци. Маркос Акуња је у 31. минуту послао пројектил ка голу Јувентуса, а поново се истакао чувар мреже бјанко-нера. Могао је то да казни Мозес Кин који је истрчао по десној страни и изашао пред Бонуа, погодио је стативу.

У шестој минути надокнаде времена невероватна одлука судије Денија Макелија и људи у ВАР соби. Хуан Квадрадо је са обе ноге покупио Оливера Тореса унутар свог казненог простора, али нико није реаговао, иако се снимак прегледавао. Деловало је да је Севиља оштећена за пенал.

Ушао је Душан Влаховић на терен у 65. минуту. Нешто више од минута касније успео је да се упише у листу стрелаца. Одбитак по средини  одлично је покупио Србин и успео је да затресе мрежу.

Није дуго трајала радост "старе" даме. Сусо, фудбалер који је некада наступао за Милан успео је оно што никада није у дресу росо-нера, постигао је гол против Јувентуса. Играо се 72. минут. Сусо је дошао до лопте, те са велике удаљености успео је да затресе мрежу Војчеха Шћењег.

Танјуг/АП

Имао је Федерико Кијеза добру прилику у 94. минуту. Одлично Бону брани, успут узима одбитак испред ногу Влаховића. Само минут касније казнила је Севиља тај промашај. Одличан центаршут по левој страни пронашао је Ерика Ламелу. Некадашњи фудбалер Тотенхема главом је успео да савлада Шћешнија за вођство 2:1.

Занимљиво је да је Ламела први играч Севиље који је на стадиону Рамон Санчес Писхуан постигао гол у продужетку још од 2006. године када је против Шалкеа то учинио Мариано Пуерта који је годину дана касније страдао од срчаног удара.

Није се предавао Јувентус, још једном је у шанси био Федерико Кијеза, промашио је гол у 110. минуту.

Пет минута касније помало бизарна ситуација се догодила. Паредес је сигнализирао судији да  Маркос Акуња већ има већ жути картон, те је неколико десетина секунди након што му је доделио други, Дени Макели фудбалеру шпанског тима показао пут ка свлачионици. До краја меча остале су мреже мирне, те је Севиља обезбедила ново финале Лиге Европе.

Роми је за пролаз у финале био довољан реми против Бајера из Леверкузена, а Жозе Муроњо је одличном тактиком "закључао" мрежу свог тима. Те ће након финала Лиге конференција прошле сезоне, ове наступати у завршници другог по квалитету најбољег европског такмичења.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45