ПАРТИЗАНОВ САН О ЛИГИ ШАМПИОНА ЖИВИ: Црно-бели уз доста мука савладали Раднички

14. 05. 2023. у 21:24 >> 21:25

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекали су Раднички из Крагујевца у 35. колу "Моцартбет" Суперлиге Србије. Славили су изабраници Игора Дуљаја 2:1 (1:1).

Мирно је почео меч у Хумској, велики улог носио је данашњи меч. Партизану је требала победа како би остао конкурентан за другу позицију на крају сезоне, те су оба тима почела опрезно. На први шут домаћина чекало се све до средине полувремена, а како се ближило полувреме тако је узбуђење на терену расло.

Квинси Мениг је у 41. минуту меча из првог покушаја донео Партизану предност. Слободан Урошевић је покренуо акцију, проиграо Холанђанина који је ефектним голом донео радост домаћину.

Срећа Партизана није дуго трајала. Осмех са лица малобројних навијача скинуо је некадашњи фудбалер Црвене звезде Лука Милуновић. Центаршут је упутио Стефан Чоловић, а упркос томе што су близу фудбалера Радничког били Синиша Саничанин, Игор Вујачић и Александар Филиповић, успео је Милуновић да се прикраде и од 44. минута на семафору је било 1:1.

Знатно је Партизан у другом полувремену појачао притисак. Прво је Мениг шутирао искоса у 47. минуту, минут касније и Немања Јовић опробао је ударац.

Три минута касније Милутин Видосављевић се нашао у одличној прилици. Добио је од Синише Саничанина превише простора и умало казнио лошу реакцију дефанзивца Партизана, опробао је ударац, а лопту која је кренула у ближи угао Поповић преусмерава у корнер.

Показао је Партизан у наставку зрелост, Данило Пантић је одлично центрирао из прекида, пронашао је Рикарда Гомеша који је одличним ударцем главом поново донео предност црно-белима.

Tekst potpisa

Поново је Раднички имао прилику да одговори. Играо се 61. минут, Погрешио је на средини терена Филиповић, остала је рупа у одбрани, Евандро је повукао контру, додао до младог Луке Зорића, који се није најбоље снашао у срцу шеснаестерца Партизана.

До краја меча мировале су мреже, а Партизан је овом победом дошао до 67. бода. Четири мање од Чукаричког и ТСЦ-а.

Партизан - Раднички  2:1 (1:1)

(Мениг 41', Гомеш 56', - Милуновић 44')

90+3' КРАЈ МЕЧА

90' Три минута продужен је меч.

89' Евандро је опробао ударац, главом је блокирао његов покушај Саничанин који је завршио на трави.

87' Рикарда Гомеша на терену мења Андрија Павловић.

85' Опао је ритам игре на терену у Хумској.

77' Мењају и гости- Ђорђе Јовановић је ушао на терен уместо стрелца гола, Луке Милуновића.

75' Одлучио је Игор Дуљај да појача везни ред. Немања Јовић је место на терену уступио Јанку Јевремовићу, а Данило Пантић Љубомиру Фејси.

72' - Немања Јовић је из тешке ситуације покушао да шутира, лопта је отишла по земљи крај стативе.

67' ГОЛ! Дијабате је постигао гол, био је на ивици офсајд замке, након прегледа ВАР снимка, гол је поништен.

61' Ау, каква шанса за Раднички. Филиповић је поново погрешио на средини терена, Евандро је повукао одличну контру, а Зорић се није у петерцу гостију најбоље снашао.

60' Квинси Мениг место на терену уступио је Фусенију Дијабатеу.

56' ГОЛ! Данило Пантић је упутио сјајан центаршут, а Рикардо Гомеш је имао лакши део посла - затресао је мрежу.

50' Сјајна соло акција Милутина Видосављевића, добио је превише простора од Синише Санишанина, распалио је по лопти, а његов покушај у ближи угао у корнер преусмерава Поповић.

48' Притиска Партизан госте, сада је шансу имао и Јовић.

47' Одлична прилика за Квинсија Менига по левој страни, погодио је само спољни део мреже.

46' Настављен је меч. Евандро се нашао на терену за госте. Евандро је ушао у игру уместо Ђурића.

45'  КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

44' ГОЛ! Лука Милуновић  био је заборављен на другој стативи након центаршута. Прошао је иза леђа Филиповићу и Матирао Поповића.

41' ГОЛ! Партизан је повео голом Менига, и то каквим! Фудбалер из Холандије добио је одличну лопту од Слободана Урошевића, сјајно је матирао голмана гостију.

33' Милуновић је покушао након центаршута Видосављевића, одлично се брани Партизан.

29' Покушао је Рикардо да угрози Лековића још једном, а голман Радничког био је сигуран.

26' Натхо држи конце игре Партизана у својим рукама, још једном је покушао да проигра Гомеша, али лопта одлази у наручје голмана Лековића.

23' Притиска Партизан, Натхо поново централна фигура, додао је лопту до Јовића који бива блокиран.

21' Чоловић је видно расположен вечерас, одлично је заломио по десној страни, убацио центаршут, али је одбрана домаћег састава била будна.

10'  Прву обећавајућу акцију имао је Партизан. Натхо је одлично проиграо Рикарда који је мало закаснио.

4' Опрезно су тимови почели меч, игра се углавном на средини терена

1' Меч је почео. Уводни напад има Раднички из Крагујевца.

18.39 - САСТАВИ ТИМОВА:

Партизан: Поповић, Саничани, Вујачић, Филиповић, Урошевић, Натхо, Колорадо, Пантић, Мениг, Јовић, Гомеш
Раднички 1923: Лековић, Миличћ, Крајишник, Чоловић, Ђурић, Ивановић, Пецељ, Митровић, Милуновић, Срнић, Видосављевић

18.15 - Партизан је у овом тренутку четврти на табели, а само два најуспешнија тима иду у елитно европско такмичење, и то Црвена звезда као већ потврђени првак директно у Лигу шампиона, док другопласирани тим Суперлиге чекају квалификације за то надметање. А тренутно друго место деле ТСЦ и Чукарички са по 71 бодом, док београдски црно-бели, уз меч мање, имају седам бодова мање, па не само да морају да победе данас, већ и да се надају да ће у преостала два кола они тријумфовати, а ТСЦ и Чукарички изгубити.

Уочи меча

Тренер црно-белих Игор Дуљај овако је започео најаву сусрета:

- У овом тренутку размишљам само о нашој утакмици, истина је да много тога зависи од других екипа, али све то пада у воду ако ми не одрадимо оно што се тражи од нас. Прва утакмица је против Радничког који је незгодан противник, већ су нам узели бодове. Најважније је како ћемо ми да изгледамо на терену. Опет имамо проблеме са неким играчима, као што је Белић који неће моћи да конкурише за тим - истакао је Дуљај.

Осврнуо се потом на квалитете противника.

- Раднички има добар тим. Без обзира што су у прошлом колу изгубили од ТСЦ-а и што играју променљиво. Имају јак средњи ред. Немају шта да изгубе и желе да се представе у најбољем светлу - изјавио је Дуљај.

Додаје да је атмосфера на тренинзима све боља након низа добрих резултата.

- Атмосфера се на тренинзима поправила, свакако нисмо имали проблеме са задацима и њиховим спровођењем. Све лакше играчи схватају шта желим од њих. Што се тиче навијача наравно да су нам недостајали. Позивам их да дођу у што већем броју, битно нам је да су са нама на стадиону - закључио је Дуљај.

БОНУС ВИДЕО: Први пут упаљени рефлектори на новом стадиону у Лозници

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39