"НЕЋЕМО ОДМАРАТИ ИГРАЧЕ": Милојевић пред меч са Војводином говорио о Вигу, Николићу, Азарову...
ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде такмичење у Суперлиги Србије настављају дуелом против Војводине на стадиону "Рајко Митић". Очекивања од овог меча изнео је тренер црвено-белих Милош Милојевић.
FOTO: FK Crvena zvezda
У последњем сусрету на "Маракани" било је 1:1, а сигурно шампион наше земље жели сезону да оконча без пораза.
- Свакако да то представља додатни мотив, али мотив је увек да се победи свака утакмица и то се не мења никад, ни пред сутрашњи меч против Војводине, која је у једној јако доброј серији. Очекујем добру утакмицу у којој ће уживати и навијачи - рекао је Милојевић.
Неће тренер Звезде одмарати играче због утакмице против ТСЦ-а у полуфиналу Купа који се игра у среду.
- Нећемо одмарати играче, до краја сезоне имамо још пет евентуалних утакмица. Мислим да смо толико добро радили и тренирали да и без тренинга и одмора, можемо пет утакмица да одрадимо и да играмо са једанаесторицом. Никада до сада нисмо играли само са 11 играча, нећемо ни сада, задовољни смо младим играчима, тако да нећемо ни њих превише спутавати. Пробаћемо да нађемо добар баланс, да не буде то млади или стари, већ да буде тим који је компетитиван из респекта пре свега према нама и чињеници да желимо победу, а и према противнику као што је Војводина, која је у врху табеле.
Похвалио је и младог Јована Мијатовића који је у прошлом колу против Вождовца постигао првенац у сениорском тиму и најавио да би могао да се нађе у саставу и против Новосађана.
- Може, свако од њих 25 може да се нађе у тиму. Видећемо шта је најбоље за њега. Мислим да смо јако добро дозирали његову игру, некада није толико паметно да игра превише, играће колико буде био спреман. Битно је да се он добро осећа и да је добро радио после постигнутог гола против Вождовца, то му повећава шансе да игра и сутра.
Дотакао и Војводине, али се није сложио са представницима медија да је тим који сада тренира Радослав Батак у прошлом мечу на "Маракани" играо отворено.
- Мислим да нисмо били на истој утакмици. Пошто нису играли отворено, већ били већи део утакмице испред свог шеснаестерца и покушавали контрама да нас угрозе, из једне јесу. Мислим да је првих 35 минута било најбоље одиграних, поред утакмице против ТСЦ, али пошто се све базира на резултату, свакако јесу одиграли добру утакмицу и узели нам бод на "Маракани". Очекујем их и сутра, агресивне, добре након изгубљене лопте, да буди директни, имају играче који су веома директни у нападу, тако да мислим да нити ми њих можемо, нити они нас могу да изненаде.
Новинаре је занимало зашто у претходним мечевима на терену није било Алекса Вига.
- Изостанак је из разлога што смо хтели да ротирамо, хтели смо да пробамо да видимо да ли можемо да добијемо од Лазара Николића неке ствари више него што смо добијали од Вига, нешто смо добили, нешто нисмо. Мислим да су квалитативно веома близу један другог и то им и олакшава и отежава, да могу да играју и један и други.
Многе је занимало да ће се на терену наћи опорављени штопер Урош Спајић.
- То је питање, на које ћете добити одговор када дођете на утакмицу, бодрите Спајића и аплаудирате му.
За крај је говорио и о Араклију Азарову који у последње време игра све чешће на позицији левог бека.
- Прва или друга опција није битно. Битно је шта нам треба у којој утакмици. Имамо два лева бека, њега и Родића. Знамо какве квалитете поседује Милан Родић и да је доста уморан након три или четири године играња без замене. Имамо тај луксуз да у неким утакмицама можемо да га одморимо, негде нам треба, негде више Азаров, то су све неке тактичке ствари - закључио је Милојевић.
Подсетимо, утакмица Црвена звезда - Војводина игра се сутра од 18.30.
БОНУС ВИДЕО: НА САМОМ ПОЧЕТКУ: Овако је Звезда дала водећи гол против Вождовца на "крову"
Препоручујемо
ЂОКОВИЋ СЈАЈАН НА СТАРТУ РИМА: Новак победио борбеног Аргентинца, следи дуел са старим знанцем (ФОТО)
12. 05. 2023. у 18:24 >> 21:07
НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ СИЛА, ДЕНВЕР СЕНЗАЦИЈА: Србин оборио још један рекорд, Нагетси у финалу
12. 05. 2023. у 06:35
ЈУВЕ "ПЛАЧЕ" ЗА ВЛАХОВИЋЕМ: Србин баш фали "старој дами" која би се да је он ту борила за титулу!
ПОСЛЕ пропуштене прилике да против Лећеа упише нову победу за викенд, Јувентус ће тражити брз одговор у уторак вече када гостује Сасуолу на "МАПЕИ стадиону" у оквиру 19. кола Серије А (20.45).
06. 01. 2026. у 07:30
ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Новак Ђоковић снимљен како моли за ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић се побринуо да најновије вести из тениса - буду несвакидашње.
06. 01. 2026. у 15:38
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)