ИНТЕР ПОБЕДИО У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: "Неразури" направили велики корак ка финалу Лиге шампиона (ВИДЕО)

10. 05. 2023. у 19:28

ИНТЕР је начинио велики корак ка финалу Лиге шампиона, пошто је победио Милан на "Сан Сиру" са 0:2.

ИНТЕР ПОБЕДИО У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Неразури направили велики корак ка финалу Лиге шампиона (ВИДЕО)

Познато је са колико набоја се игра дерби "Дела Мадонина", а "нероазури" су идеално отворили сусрет. Един Џеко је већ у 8. минуту успео да доведе свој тим до предности. Сјајно је испратио центаршут Хакана Чалханоглуа из корнера и одличним ударцем левом ногом закуцао лопту иза леђа Мајка Мањана.

Није се тим Стефана Пиолија опоравио од шока, а већ је уследио нови. Само три минута од првог поготка уследио је други. Федерико Димарко је послао лопту у простор за Хенрика Мхитаријана који је изашао сам испред Француза на голу "росонера" и није му било тешко да затресе мрежу.

Интер је одлично стајао на терену и није дозволио ниједну праву прилику ривалу у првом полувремену. Други део меча је Милан почео боље. Имао је две солидне прилике, али до промене резултата није било.

Могло је све бити другачије да је Сандро Тонали средином другог полувремена уместо стативе погодио гол ривала. Могао је Џеко други пут да се упише у стрелце, али Мањан је спасао "росонере".

До краја утакмице није било много узбуђења, па Интер за шест дана има велику прилику да се домогне финала.

Подсетимо, у другом полуфиналу играју Реал Мадрид и Манчестер сити. У првој утакмици у Шпанији било је 1:1.

Милан - Интер 0:2 (0:2)

Стадион: "Сан Сиро". Гледалаца: 75.532. Судија: Хесус Хил Манцано (Шпанија). Стрелци: Џеко 8, Мхитаријан 11 (Интер).

Милан (4-3-3): Мањан - Калабрија (од 82. Калалу), Кјер (од 59. Тијао), Томори, Ернандез - Крунић, Тонали, Бенасер (од 18. Месијас) - Салемакерс (од 59. Ориги), Жиру, Дијаз (од 82. Побега).

Интер (3-5-2): Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфрис, Барела, Чалханоглу (од 78. Гаљардини), Мхитаријан (од 62. Брозовић), Димарко (од 70. Де Фрај) - Мартинез (од 78. Кореа), Џеко (од 70. Лукаку).

Друго полувреме: Милан - Интер 0:2

90+4' - Крај утакмице!

90+1' - Четири минута је продужено и друго полувреме!

85' - Извео је Ернандез слободан ударац и није то било лоше, али је лопта отишла поред стативе.

74' - У доброј прилици се нашао Матео Дармијан. Ипак, успео је један играч Милана да му изблокира шут и Интер је од свега добио само корнер после којег је добро реаговао Мањан.

68' - Милан додаје гас, но и даље је на семафору 0:2, а то је једино што се рачуна.

64' - Коначно права прилика за "росонере". Добио је Тонали добру повратну лопту, тукао је са 15 метара, но лопта је погодила статива.

62' - Милан игра лошу утакмицу. У пар наврата су запретили великом ривалу и уколико се нешто не промени Интер ће са великом предношћу дочелати реванш.

55' - Невероватно шта је промашио Џеко. Изашао је сам испред Мањана, но голман Милана је одлично интервенисао.

51' - Каква је ово прилика за "росонере" била. Месијас је био сам на десној страни, али завршница је била веома лоша, па је још један шанса отишла у неповрат.

49' - Милан је кренуо нешто агресивније ка голу ривала. Брахим Дијаз је унео лопту у средину, шутирао је левом ногом, ипак није морао да реагује Онана јер је лопта отишла поред гола.

46' - Почело је друго полувреме.

Прво полувреме: Милан - Интер 0:2

45+4' - Крај првог полувремена на "Сан Сиру".

45+1' - Прво полувреме је продужено за четири минута.

43' - Нема узбуђења у последњих неколико минута. Интер чува предност, а Милан не успева да запрети.

34' - Нови покушај изабраника Симонеа Инзагија. Дошла је лопта до Мартинеза који је тукао из прве са неких 18 метара, но лопта је отишла високо преко гола.

31' - Шок за Милан. Интер ће имати пенал. Симон Кјаер је повукао са леђа Лаутара Мартинеза, али судија Хесус Хил Манцано отишао да гледа снимак. Ипак, Шпанац је одлучио да поништи одлуку.

30' - Добро је у простор утрчао Калабрија. Покушао је петом да изненади Онану, но погодио је само спољни део мреже.

24' - Опет су гости запретили. Џеко је добио лопту у казненом простору ривала, повукао је лопту у десно, али је шут био лош.

18' - Већ прва измена. Стефано Пиоли је извео Исмаела Бенасера, а уместо њега на терен је ушао Жуниор Месијас.

16' - Доминира Интер и право је чудо како није 3:0. Најпре је Чалханоглу погодио стативу, да би у наставку акције Мањан одбранио ударац Мхитаријану из изгледне позиције.

14' - Милан је извео први корнер, али опасности по гол ривала није било и Андре Онана још увек није морао да реагује.

11' - Страшан почетак утакмице за "неразуре". Постигнут је нови гол. Хенрик Мхитаријан је добио лопту у простор, изшао је сам испред Мајка Мањана и није му било тешко да затресе мрежу.

8' - Интер је извео први корнер и постигао је гол. Центрирао је Чалханоглу, а Един Џеко је из прве фантастично шутирао и довео "неразуре" до предности.

4' - Опрезно се за сада игра. Нико није кренуо агресивно ка голу. То је можда и очекивано с обзиром на то колики је улог и да је ово велики дерби.

1' - Почела је утакмица на "Сан Сиру".

20.52 - Новак Ђоковић стигао је на стадион "Сан Сиро" како би присуствовао великом италијанском дербију.

Уочи меча:

Италија је на ногама, сигурно ће један тим из ове земље играти у финалу елитног такмичења, а први од два спектакла је данас на "Сан Сиру".

Овом мечу пруствоваће и Новак Ђоковић који у петак почиње учешће на мастерсу у Риму. Познато је да је најбољи тенисер света велики навијач "росонера".

Милан и Интер су ове сезоне одиграли три утакмице. Обе екипе су славиле по једном у првенство, док су "неразури" били убедљиви у Суперкупу Италије (3:0).

Колико интересовање је изазвао овај сусрет може да се види у томе да је одбијено чак два милиона захтева за карту.

Подсетимо, у првом полуфиналу Реал Мадрид и Манчестер сити одиграли су нерешено (1:1) у престоници Шпаније.

Састави тимова:

Милан (4-3-3): Мањан - Калабрија, Кјер, Томори, Ернандез - Крунић, Тонали, Бенасер - Салемакерс, Жиру, Дијаз.

Интер (3-5-2): Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфрис, Барела, Чалханоглу, Мхитаријан, Димарко - Мартинез, Џеко.

БОНУС ВИДЕО: ДУЉАЈ: Гол смо постигли на време

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45