НАПУЉ ЈЕ ОВО ЧЕКАО ЈОШ ОД МАРАДОНЕ: Наполи је шампион Италије после 33 године (ВИДЕО)

04. 05. 2023. у 22:37

НАПУЉ је на ногама. Наполи је шампион Италије и то после 33 године. Последњи који је радост донео овом клубу био је легендари Дијего Армандо Марадона, а сада су то урадили Виктор Осимен, Квича Кваратскелија и други...

Наполитанци су као гости ремизирали против Уденеза са 1:1, али то је било довољно тиму Лучана Спалетија да освоји треће Скудето у историји.

Покушао је домаћин да поквари славље Наполију и добро је почело по њих. Словенац Санди Ловрић је у 13. минуту савладао Алекса Мерета.

Покушавали су гости на све начине да дођу до изједначења, али то нису успели да ураде у првих 45 минута. Ипак, још више су појачали у наставку утакмици и до поравнања резултата су дошли у 52. минуту преко Виктора Осимена.

До краја утакмице није било промене исхода и велико славље свих који воле Наполи је могло да почне.

Ово је клубу са стадиона "Дијего Армандо Марадона" била трећа титула првака, шест пута је био шампион Купа Италије, а има и трофеј Лиге Европе (1988/1989).

На улицама Напуља се спрема велико славље и не треба да чуди зашто је то тако, јер 33 године су прошле од последње титуле.

Наполи сада има 80 бодова, 16 више од Лација, а до краја Серије А је остало још пет кола.

БОНУС ВИДЕО: "ПЕРФЕКТНО!" Игор Дуљај одушевљен играчима Партизана после меча са другопласираним ТСЦ-ом