УМАЛО СЕНЗАЦИЈА: Звезда једва прошла у полуфинале Купа, пенали обрадовали црвено-беле

03. 05. 2023. у 20:34 >> 20:29

ЦРВЕНА звезда је остала у прилици да поново, трећи пут у низу освоји "дуплу круну". Шампионску титулу је лако и убедљиво осигурала, али се у четвртфиналу Купа Србије намучила у Крушевцу - екипу Напретка је елиминисала тек бољим извођењем једанаестераца: после 0:0, било је 2:4.

Због масакра у београдској основној школи "Владислав Рибникар", навијачи Црвене звезде су одлучили да, у знак поштовања према породицама погинулих и свима који пате услед ове трагедије, не бодре своје љубумце у Крушевцу. Ипак, они су на стадиону у Крушевцу имали шта да поруче... (ФОТО).  На самом стадиону, присутни су минутом тишине одали почаст настрадалима, после чега је меч почео. И то прилично изненађујуће, јер су Крушевљани озбиљно припретили, двапут у уводној акцији. Први покушај је осујетио голман и капитен Звезде Милан Борјан, а други је окончан превисоким шутем, али је и то било довољно да се наслути да се ствари неће одвијати баш онако како су у стручном штабу с Маракане планирали.

Екипа чији је тренер Драган Перишић је наставила да срчаније приступа својим обавезама, па је чешће боравила на супарничкој, него својој половини, покушавајући преко Чечарића да дође до предности. Потом је меч, у 14. минуту, прекинут јер је помоћ затражио Борјан, који се пожалио на повреду ноге, али се недуго затим придигао и наставио да учествује у овом фудбалском дуелу који се одвијао у малтене потпуној тишини, и поред више хиљада гледалаца. А и по киши, која је бивала све јача како је утакмица одмицала...

До наредног узбуђења чекало се десетак минута, и то када је Александар Катаи искоса с леве стране погодио даљу стативу гола Напретка, но игра је потом прекинута јер је пре поменутог ударца Стефан Митровић играо руком, па се ни евентуални погодак не би признао. Ипак, охрабрило је то београдске црвено-беле, који су овога пута играли у плавој опреми, па су до 31. минута шутеве с дистанце опробали и Кангва и Мијаиловић, а потом изнова и Катаи.

Он је голмана Петрића натерао на параду осам минута пре одласка на предах, а непосредно пред крај полувремена припретио је још двапут, но најпре је високо упутио шут, а онда је услед блокаде Керкеза остала Звездина "десетка" на 19 овосезонских погодака, од којих 17 у првенству.

Друго полувреме почело је, такође, уз занимљиве моменте.

У 50. минуту и 53. Стефан Митровић је први дошао до шанси да промени резултат и - није их искористио. Прво лоше захваћена лопта није отишла где је и како је желео, већ право у наручје голмана Напретка, а након тога је из окрета шутирао преко мете. Далеко веће аплаузе измамио је играч домаћих Шарић, који је са скоро 40 метара за мање од метар промашио гол Црвене звезде.

Исти играч је добрим дриблингом по левој страни постао опасност за београдски тим и у 60. минуту, а гости су успели да се искобељају иако нису баш имали спретне интервенције у одбрани (промашивали су лопту и скривили корнер). Проблеми за Звезду су тада почели да се умножавају, па је због повреде у 72. минуту терен морао да напусти Катаи, ког је заменио Мијатовић, док је Пруцев тада ушао у игру уместо Митровића.

Ипак, у главним улогама нису били ни "стари" ни нови играчи Звезде, већ капитен Крушевљана Керкез, који је бриљирао у одбрани, заустављајући продоре или блокирајући ударце ривала када год би се играчи шампиона Србије понадали да би могли до жељеног вођства.

У завршници меча Звезда је, освежена резервистима, давала све од себе да избегне једанаестерце. И, у 87. минуту је, по све јачој киши, била најближа циљу, када је Мирко Иванић послао лопту са око 12 метара, искоса с леве стране, погодио даљу стативу гола домаћих.

На ред су, потом, дошли једанаестерци.

А током њих, Милан Борјан је зауставио шутеве Керкеза и Ђековића, што је омогућило црвено-белима да и поред Иванићевог кикса (пенал му је одбранио Петрић), головима Ракоњца, Азарова, Мијатовића и Букарија прођу даље.

Напредак - Црвена звезда 0:0, пеналима 2:4

Напредак: Петрић, Јовановић, Керкез, Крстић, Љубомирац, Путинчанин, Вукајловић, Сарић, Ђековић, Бастајић, Чечарић

Црвена звезда: Борјан, Азаров, Ераковић, Драговић, Николић, Кангва, Мијаиловић, Букари, Катаи, Митровић, Ракоњац

18.30 Раднички Ниш - Војводина

БОНУС ВИДЕО: "ЧЕТИРИ ГОЛА СМО ДАЛИ ДРУГОМ НА ТАБЕЛИ..." Милош Милојевић о новом тријумфу Звезде

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49