ПАРТИЗАН ДОБИО СЈАЈАН ДЕРБИ КОЛА! ТСЦ "нервирао" црно-беле, они показали зубе и остали у игри за Лигу шампиона (ВИДЕО)

01. 05. 2023. у 20:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су ТСЦ у Бачкој Тополи са 1:3 и на тај начин су остали у трци за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона.

ПАРТИЗАН ДОБИО СЈАЈАН ДЕРБИ КОЛА! ТСЦ нервирао црно-беле, они показали зубе и остали у игри за Лигу шампиона (ВИДЕО)

Изабраницима Игора Дуљаја је ово била прва победа у плеј-офу Суперлиге Србије, уједно и први голови које су постигли, после пораза од Чукаричког (1:0) и ремија са Црвеном звездом (0:0).

Утакмица на "ТСЦ Арени" била је сјајна, играло се отворено на обе стране. Испоставило се да је то више одговарало гостима који су до предности стигли у 12. минуту када је Рикардо Гомеш прекинуо пост од три меча без поготка. Кристијан Белић је украо лопту Немању Стојићу, она је потом стигла до нападача са Зеленортских Острва коме није било тешко да постигне 16. гол у првенству.

Није дуго требало тиму који са клупе предводи Жарко Лазетић да дође до изједначења. Играо се 20. минут када је Лука Илић из слободног ударца погодио стативу, на лопту је натрчао Саша Јовановић који је успео да савлада Александра Поповића.

До одласка на одмор није било промене резултата, али по свему виђеном молго је да је буде. Ипак, други део меча почео је идеално за госте. Немања Јовић је у 48. минуту закуцао под пречку лопту коју је голман домаћих Вељко Илић одбио након ударца Бибарса Натха.

ТСЦ је по други пут на утакмици кренуо по изједначење. Партизан је искористио нешто отворенију игру ривала да дође до трећег поготка у 70. минуту. Десни бек гостију Александар Филиповић се најбоље снашао у гужви и са свега неколико метара је успео да матира голмана екипе из Бачке Тополе. Урадио је то након центаршута Данила Пантића из корнера.

До краја утакмице није било изгледних прилика. Једино вредно помена је то да су домаћи тражили пенал у 83. минуту. Ипак, судија Срђан Јовановић је проценио да је Слободан Урошевић исправно стартовао на Јовановићу, па од једанаестерца није било ништа.

Партизан је сада четврти на табели са 61 бодом, има четири мање од ТСЦ-а и Чукаричког, а исто колико и петопласирана Војводина. Црно-бели у наредном колу дочекују Нови Пазар, док тим Жарка Лазетића иде гостује крагујевачком Радничком.

Стадион: "ТСЦ Арена". Гледалаца: око 3.000. Судија: Срђан Јовановић. Стрелци: Јовановић 20 (ТСЦ) - Рикардо 12, Јовић 49, Филиповић 70. (Партизан).

ТСЦ (3-4-1-2): В. Илић – Антонић (од 79. Крстић), Ћалушић, Цветиновић (од 46. Милосављевић) – Станојев (од 72. Мирчевски), Стојић, Ђаковац, Петровић – Л. Илић – Јовановић, Ратков (од 72. Вукић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Колорадо, Белић (од 80. Фејса) – Дијабате, Натхо (од 65. Пантић), Јовић – Рикардо (од 89. Рикардо).

Друго полувреме: ТСЦ - Партизан 1:3

90+6' - Крај утакмице! Добар шут пре истека упутио је Ђаковац, али Филиповић је одбио лопту у корнер.

90' - Одлучено је да се друго полувреме продужи за пет минута.

83' - Буне се домаћи фудбалери. Сматрају да је Урошевић непрописно зауставио Јовановића. Судија Срђан Јовановић је одмахнуо руком и рекао да се игра настави. И арбитри из ВАР собе су били истог мишљења па од пенала за ТСЦ неће бити ништа.

70' - Управо је десни бек гостију након ударца из угла успео да постигне погодак и одведе црно-беле на великих плус два. Он се најбоље снашао у гужви и са свега неколико метара је успео да матира Вељка Илића.

69' - Добро је шутирао Филиповић. Морао је да реагује Илић који је успео да се баци и избије лопту у корнер.

65' - Прекид утакмице у Бачкој Тополи. Југ Станојев и Слободан Урошевић су ушли у сукоб на терену. Ипак, на крају се све добро и брзо завршило, а двојица фудбалера санкционисана су жутим картоном.

58' - Каква утакмица. Добра прилика за ТСЦ. Вујачић је најпре зауставио Раткова који је био у доброј позицији да савлада Поповића. Потом је у наставку акције голман Партизана заустаиво ударац Ђаковца.

55' - Добро игра Партизан на овој утакмици. Опет је Рикардо опробао ударац. Он је овога пута шутирао поред гола.

48' - Сјајан почетак другог дела меча за госте. Натхо је послао дугу лопту ка Рикардо који је вратио Израелцу чији ударац је одбранио Илић, али је на њу натрчао Јовић и закуцао је под пречку.

46' - Почело је друго полувреме у Бачкој Тополи.

Прво полувреме: ТСЦ - Партизан 1:1

45+2' - Завршено је прво полувреме у Бачкој Тополи које је било веома садржајно.

45' - Други гол на утакмици постигао је Рикардо. Ипак, он није признат пошто се нападач гостујућег тима налазио у офсајду. Након ВАР потврде потвређно је да је помоћник Урош Стојковић донео исправну одлуку.

40' - Пречку је погодио Рикардо. Дијабате је одлично упослио нападача који је снажно шутирао. Екипу ТСЦ-а је оквир гола спасао да по други пут не буде у засотатку.

35' - После једне избијене лопте на њу је натрчао Андрес Колораду. Шутирао је Колумбијац из прве, али лопта је отишла високо преко гола.

33' - Сјајна утакмица у Бачкој Тополи. Домаћи су извели добар контранапад. Лука Илић је имао две прилике у једном нападу да постигне гол. Најпре је његов покушај изблокирао Саничанан, да би потом из изгледне позиције лоште шутирао.

28' - Велика шанса за домаће. Јовановић је послао сјајну лопту ка Раткову који се нашао у одличној позицији да матира Поповића. Ипак, успео је да га стигне Вујачић и да му засмета, па је нападач тима из Бачке Тополе лоше шутирао.

20' - Лука Илић је послао лопту у простор, а Синиша Саничин је непрописно зауставио једног играча домаћег тима. ТСЦ је успео да дође до изједначења. Луак Илић је извео одлично слободан ударац, погодио је стативу, на лопту је натрчао Саша Јовановић који је био потпуно сам и није му било тешко да постигне 10. погодак у Суперлиги Србије.

18' - Нова одлична прилика за госте. Немања Јовић је вукао лопту по левој страни, унео ју је у средину, шутиро по земљи, но добро је реаговао Вељко Илић и зауставо је покушај крилног нападача гостију. Потом је млади играч црно-белих опет запретио, али ни сада се мрежа домаћег тима није затресла.

15' - Извео је ТСЦ два везана корнера након вођства гостију. Ипак, није било опасности по гол Александра Поповић.

12' - Чекао се Рикардо и ево га. Нападач Партизана је постигао гол после три утакмице без поготка. Доста енергично су гости отворили меч. Кристијан Белић је украо лопту Немању Стојићу, она је потом стигла до нападача са Зеленортских Острва коме није било тешко да постигне 16. гол у првенству.

6' - Добро је Партизан почео меч. Рикардо је дошао до лопте у казненом простору ривал, ипак шутирао је високо преко гола, па до промене резултата није дошло.

2' - Први опасан напад имали су гости. Ипак, Натхо га није добро завршио, иако је деловало да би то могла да буде добра прилика за црно-беле.

1' - Почела је утакмица у Бачкој Тополи!

Уочи меча:

Последњи меч који су ове екипе одиграле на стадиону "ТСЦ Арена" био је сјајан. Црно-бели су тријумфовали са 2:3, док у првом мечу у Хумској није било голова.

Што се плеј-офа тиче изабраници Жарка Лазетића су изгубили од Црвене звезде (4:1) и победили су Чукарички (1:0). Са друге тим Игора Дуљаја још увек не зна за победу, као ни дат гол. Партизан је поражен на Бановом брду (1:0), а ремизирао је у вечитом дербију (0:0).

Ова утакмица је важна и у борби за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона. ТСЦ је у бољој позицији и јасно је да гостима игра само победа.

Екипа из Бачке Тополе је друга на табели са 65 бодова, колико има и трећепласирани Чукарички. Партизан је на петој позицији са седам мање.

Састави тимова:

ТСЦ (3-4-1-2): В. Илић – Антонић, Ћалушић, Цветиновић – Станојев, Стојић, Ђаковац, Петровић – Л. Илић – Јовановић, Ратков.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Колорадо, Белић – Дијабате, Натхо, Јовић – Рикардо.

БОНУС ВИДЕО: "ТО ЈЕ ОНО ШТО МЕ БОЛИ..." Игор Дуљај о вечитом дербију у Хумској

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44