НИ ВЛАХОВИЋ НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ: Јувентус "испустио" брзи воз за Лигу шампиона

30. 04. 2023. у 22:46

​ЈУВЕНТУС је после три узастопна пораза у Серији А коначно заустаиво ту црну серију, али су његови фудбалери остали разочарани како је окончано гостовање Болоњи.

НИ ВЛАХОВИЋ НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ: Јувентус испустио брзи воз за Лигу шампиона

Након изгубљених мечева од Лација, Сасуола и Наполија (који је раније током дана мало прерано почео да слави титулу коју чека 33 године), Јувентус је одиграо 1:1 као гост Болоње. А могао је и до целог плена у занимљивој завршници.

Најпре је екипа у којој је од Срба једини стартер био Филип Костић - губила.
Орсолини се за то побринуо поготком из пенала у 10. минуту, да би потом једанаестерац имала и "стара дама", али тај из 31. минута није био реализован за шта се "побринуо" Аркадиуш Милик.

Иако се он искупио за тај кикс и дао гол у 61. минуту, седам минута пре краја одменио га је Душан Влаховић који је био актер најопасније акције Јувентуса у финишу.

Тада је "повукао" одбрану на себе, а на лопту натрчао још један резервиста торинског клуба, Аргентинац Соуле, но уместо у мрежу, лопту је са 12-13 метара послао "небу под облаке". Влаховић је, као и остатак екипе Јувентус, у неверици гледао како та шанса одлази у неповрат.

Док је Болоња остала осма, малтене без шанси да се домогне шестог места које води у Лигу конференција (шест кола пре краја првенства Рома јој бежи 12 бодова), Јувентус је остао шести, али није успео да задржи предност коју је до овог викенда имао у односу на Интер, односно да умакне Милану и Роми.

Наиме, после овог ремија, "Јуве" је трећи са 60 бодова, а четврто место, са по 57, деле Интер, Милан и Рома. Управо је четврта позиција последња која води у Лигу шампиона.

Бонус видео: ПОВРАТАК ИЗ СНОВА: Урош Спајић се опоравио и дао најлепши гол на мечу Звезда - Чукарички