"КО СИ САД ПА ТИ?!" Никад није играо за репрезентацију, а управо је дао четири гола Реалу (ВИДЕО)

25. 04. 2023. у 21:59

РЕАЛ Мадрид није знао шта га је снашло у утакмици 31. кола шпанског фудбалског првенства у коме је гостовао Ђирони.

КО СИ САД ПА ТИ?! Никад није играо за репрезентацију, а управо је дао четири гола Реалу (ВИДЕО)

Tanjug/AP

А навијачи Мадриђана нису знали - ко је момак који им "малтретира" омиљени клуб.

Наиме, другопласиран Реал је нокаутиран са 4:2 од стране екипе која је у дуел ушла као 12. на табели Ла Лиге, а сва четири гола за домаћине дао је Валентин Маријано Хозе Кастељанос Хименез.

Или, "Тати" Кастељанос, како га углавном и знају у родној Аргентини, за чију репрезентацију овај 24-годишњак никада заиграо.

Обично је онај ко може да да четири гола моћном Реалу звезда и сопствене националне селекције, али... Кастељанос је у Ђирону дошао на баш мала врата, као позајмљени фудбалер Њујорк Ситија. Сениорску каријеру је почео, занимљиво, у Универзидаду де Чиле, играо потом за уругвајски Торкве, а онда је уследио одлазак у америчку МЛС лигу.

У сезони 2021. био је најбољи стрелац шампионата са 19 голова (колико је дао и Ола Камара из Ди-Си јунајтеда, али је јунак ове приче имао више асистенција, чак осам) па га је то и препоручило европским скаутима, мада је у Ђирону дошао тек годину дана касније.

У том клубу је дао осам голова на првих 30 наступа, а онда на 31, у првенству против Реала, чак четири, што нико пре њега није успео у 21. веку. Па ни много познатији Аргентинци, попут Лионела Месија, који такође није успео нешто тако у мечу Примере.

После гола у 12. минуту на асистенцију Гутијереза, већ у 24. Кастељанос је донео 2:0 (ВИДЕО) домаћину и то у контри.

Тати Кастељанос слави један од четири гола која је за Ђирону дао против Реала из Мадрида / Фото: Tanjug/AP

Ударцем са око седам метара, после додавања Коута с десног крила вратио је два разлике Ђирони у 46. минуту (ВИДЕО), и то након што је Винисијуш смањио Реалов заостатак у 34, али на томе се јунак утакмице није зауставио.

Он је у 62. минуту идеално реаговао главом за, испоставило се, недостижних, 4:1 (ВИДЕО), што је пет минута пре краја само ублажио Лукас.

После овог дебакла, Реал је и даље на 11 бодова заостатка за водећом Барселоном, која је одиграла утакмицу мање, док је Ђирона напредовала на девето место, а шест бодова је тренутно деле од шесте позиције, која води у Лигу конференција.

ВОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког