ХАРИ МЕГВАЈЕР, ЖИВА ЛЕГЕНДА СЕВИЉЕ: Какви резултати Лиге Европе и Лиге конференција! И Срби су полуфиналисти (ВИДЕО)

20. 04. 2023. у 23:05 >> 23:42

ПОСЛЕ Лиге шампиона, у четвртак је спуштена завеса на четвртфинале преостала два европска фудбалска купа. И то како.

Кренимо редом, од другог по снази надметања, Лиге Европе.

Полуфиналисти су постајалио познати на интересанте начине, а посебно је занимљив био мегдан у Севиљи.

На препуном стадиону "Санчез Пицхуан", у коме су скоро сви дошли у белим мајицама и приредили атмосферу за памћење, Манчестер јунајтед није поклекао зато што је публика била бучна и тако била 12 играч, већ зато што је домаћин, у једном моменту, стварно имао 12 "својих" на терену.

Био је то осми минут, када је голман Јунајтеда Давид де Хеа додао лопту право испред себе, штоперу Харију Мегвајеру, који је лопту управо и тражио.

Хари Мегвајер, по средини, испред шеснаестерца, тражи лопту од голмана Јунајтед Де Хее / FOTO: Printscreen/Streamable.com

Али, није схватио момак са капитенском траком славног клуба да су, док је показивао руком да му голман врати лопту, ка њему истог часа крећу три играча Севиље.

Један је био између њега и Де Хее, а двојица су му стизала с леве и с десне стране.

Иако је секунд раније погледао иза себе, ка центру, и могао да види да до средине игралишта "нема живе душе" - лопту коју му је голман послао није пропустио, да ка центру настави да иде, па и он за њом (чиме би иза себе оставио поменути Севиљин трио) - решио је да дода лево од себе, а десном беку Јунајтеда, Ван-Бисаки.

Грешка Мегвајера - проба да дода лопту лево од себе, десном беку Јунајтеда / FOTO: Printscreen/Streamable.com

Био је то поклон какав је Севиља сањала (ВИДЕО).

Ламела, који је већ био јако близу Мегвајера, успео је да уклизавањем поремети планове капитена гостију, додавање је пресекао што је његов колега који је долазио с десног крила, Ен Несири, искористио да лопту узме и, секунд касније, матира голмана гиганта из Манчестера.

Ел-Несири шутира за 1:0 на реванш утакмици Севиља - Манчестер јунајтед / FOTO: Printscreen/Streamable.com

Од тог шока, Јунајтед се није опоравио.

Болело је играче енглеског клуба и тако примљен погодак, а и време када су примили наредни, на самом почетку другог дела утакмице.

У 46. минуту су гости скривили корнер, после ког је Лоик Баде удвостручио предност (ВИДЕО), а тим са "Олд Трафорда", који није могао да дође себи после Мегвајерове кардиналне грешке, почео је да улеће у нове, и нове...

Највећу од њих је направио искусни голман, поменути Давид де Хеа, који је неуспешно испуцао лопту у 81. минуту, а Ен Несири поново искористио поклон да постане стрелац - за историјских 3:0 и пласман Севиље у полуфине.

А тамо је шпански клуб прошао уз одличну партију српског репрезентативца, Немање Гудеља, који је у једној ситуацији умало и сам, и то петом, затресао мрежу бившег првака Европе.

Немања Гудељ и Воут Вегхорст на утакмици Севиља - Манчестер јунајтед / FOTO: Tanjug/AP

Попут њега, још Срба је прошло у полуфинале Лиге Европе, и то Јувентусов тандем Филип Костић - Душан Влаховић, од којих је први заиграо као резерва, а нападач био на терену од првог до 71. минута у ремију са Спортингом 1:1. Како је "стара дама" у Торину тријумфовала с 1:0, прошла је даље.

Трећи полуфиналиста постао је Бајер који је као гост нокаутирао сензацију Унион Ројал са 1:4 (први меч је завршен резултатом 1:1 у Леверкузену), док је Рома услед гола примљеног од Фејенорда у 80. минуту, за 1:1 у реваншу, била на корак од испадања јер је први меч минимално изгубила, али...

Тада је кренуо римски шоу, у коме је од првог до последњег минута на терену био српски ас Немања Матић.

Немања Матић у дуелу током реванша Рома - Фејенорд / FOTO: Tanjug/AP

Најпре је Дибала у 89. спретним поготком одвео тимове у продужетке (ВИДЕО), а тај гол дао је крила и навијачима "вучице", и екипи Жозе Муриња, која је у оба продужетка постигла по погодак. Најпре је то учинила преко Ал Шаравија, а потом и Пелегринија, те на убедљив начин прошла у полуфинале у коме ће играти с Бајером. Други полуфинали пар Лиге Европе чине Јувентус и Севиља.

Што се тиче Лиге конференција, и ту је било узбудљиво.

АЗ Алкмар је надокнадио 0:2 из прве утакмице са Андерлехтом и, победивши истим резултатом, изборио шутирање једанаестераца којим је елиминисао Белгијанце (4:1).

Фиорентина је, на драматичан начин, који су вам "Новости" већ описале, елиминисала Лех иако је губила са 0:3, док је Фвест Хем напунио мрежу Гента 4:1, те са укупних 5:2 прошао у полуфинале.

Базел, који је до 86. минута губио од Нице (с којом је одиграо 2:2 у првом сусрету), тада је кренуо у преокрет за пролазак у наредну рунду. Аугустин је постигао погодак за 1:1, а у продужетку, Адамс у 98. донео 1:2, чиме је заказао полуфинални окршај са Фиорентином. У другом полуфиналу играће Вест Хем и АЗ Алкмар.

Лига Европе, реванш утакмице четвртфинала

Рома - Фејенорд 4:1 после продужетака, 2:1 после 90 минута (први меч 0:1)

Унион Ројал - Бајер Леверкузен 1:4 (први меч 1:1)
Севиља - Манчестер јунајтед 3:0 (први меч 2:2)
Спортинг - Јувентус 1:1 (први меч 0:1)

Лига конференција, реванш утакмице четвртфинала

АЗ Алкмар - Андерлехт 2:0, пеналима 4:1 (први меч 0:2)

Фиорентина - Лех 2:3 (први меч 4:1)
Ница - Базел 1:2 после продужетака, 1:1 после 90 минута (први меч 2:2)
Вест Хем - Гент 4:1 (први меч 1:1)

БОНУС ВИДЕО: Гол којим је Чукарички победио екипу Партизана

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14