ЗВАНИЧНО - УТАКМИЦА ПРЕКИНУТА: Наставак меча Чукарички - Партизан сутра

ФУДБАЛЕРИ Партизана требали су да одиграју меч на Бановом брду са Чукаричким у оквиру 30. кола Суперлиге Србије, али је меч због низа инцидената прекинут у потпуности и одложен за сутрашњи дан.

Чукарички: Поповић – Стевановић, Дрезгић, Панков, Тошић – Ковач, Доцић – Лучић, Томовић, Ивановић – Бадамоси

Партизан: Стевановић – Филиповић, Саничанин, Вујачић, Урошевић – Фејса, Пантић – Мениг, Натхо, Јовић – Рикардо

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

ПОТПУНИ ПРЕКИД УТАКМИЦЕ!

Након већања делегата утакмице и главног арбитра Милана Митића донета је одлука да се данас лопта више неће котрљати на стадиону Чукаричког. Након великих инцидата, низа прекида, сукоба "гробара" и жандармерије, меч Чукарички - Партизан биће одигран сутра од 18 часова.

22. минут - "Циркус" на Бановом брду! Само што је главни арбитар дао знак за наставак нова столица је завршила на травнатој површини и сада ће поново меч бити на дуже прекинут, следи нова интервенција жандармерије која ће испразнити комплетну источну трибину стадиона Чукаричког.

Ево како је то изгледало када је пражњен део трибине где су били смештени "гробари", велики инциденти на Бановом брду.

21. минут - Меч је настављен поново. Упућен је апел навијачима за фер и спортско навијање и да ће уколико било шта заврши на терену бити испражњена цела источна трибина.

18. минут - Меч је поново прекинут! Сада је столица завршила на терену, Милан Митић поново прекида меч, разматра се пражњење свих трибина.

16. минут - Милан Митић је одлучио да постоје услови да се меч настави након што је део трибина на којима су били гробари испражњен. Одлучено је да се меч настави од 16. минута.

20. минут - Управо тако, нови прекид утакмице! Следи интервенција жандармерије која ће испразнити део трибине где су смештене најватреније присталице Партизана због константног убацивања пиротехничких средстава у терен.

НЕ ИГРА СЕ НА БАНОВОМ БРДУ: Ево зашто се прекинуо меч Чукарички - Партизан

18. минут - Милан Митић прекида утакмицу! Играчи су упркос томе и даље на терену, видећемо следи ли пражњење дела трибине где су смештене присталице "парног ваљка".

17. минут - Четврти прекид, разлози исти, пиротехнича средства на терену, Милан Митић одлази до делегата да би проверио има ли услова за наставак овог дербија.

12. минут - Поново прекид! "Гробари" су и трећи пут засули терен бакљама, Милан Митић и трећи пут прекида утакмицу.

11. минут - Прва претња на мечу! Ђорђе Ивановић, бивши играч Партизана у редовима домаћег састава ја распалио са неких 20 метара, али његов пошај одлази високо преко гола који чува Стевановић.

9. минут - Меч је поново наставаљен.

8. минут - Наставак па опет прекид! Након што су пиротехничка средства склоњена са травнате површине нове бакље су долетеле на терен, па је Милан Митић поново за кратко прекинуо меч.

6. минут - Прекид утакмице! Неколико бакљи је сада упало на терен са дела где су смештене најватреније присталице Партизана.

1. минут - Дерби меч 30. кола Суперлиге Србије на Бановом Брду је почео!

УОЧИ МЕЧА

Победник утакмице може да стигне до другог места пред плеј-оф, у зависности од резултата који у утакмици против Вождовца оствари ТСЦ (тај меч игра се нешто раније - од 16 часова), док ће поражени сигурно бити четврти.

Пласман је важан због одређивања домаћинства у плеј-офу. Другопласирана и трећепласирана екипа гостују првопласираној, а четвртопласирана је домаћин против лидера након 30. кола, другопласирана је домаћин трећој и четвртој екипи, а трећи дочекује четвртог. Дакле, у борби за друго место које ове сезоне гарантује квалификације за Лигу шампиона веома је битна та друга стартна позиција у плеј-офу, јер доноси домаћи терен у дуелима са конкурентима за пласман у најелитније европско клупско такмичење, или бар квалификације за њега.

Тренутно стање на табели је следеће: други  је ТСЦ са 59 бодова, колико има и трећепласирани Чукарички уз нешто лошију гол-разлику. Партизан заостаје два бода за овим ривалима, али има бољи скор од ТСЦ у међусобним сусретима, ако буде бодовно изједначен с њим на крају. То може да се деси ако победи на Бановом брду, а ТСЦ освоји бод против Вождовца. С друге стране, екипа из Бачке Тополе има бољи скор од Чукаричког, што значи да "брђани" морају да остваре бољи резултат од ТСЦ-а да би завршили као други.

Чукарички је у значајно бољој форми од Партизана. Брђани су изгубили два пута и победили на осам утакмица у последњих десет кола. Поражени су само од Звезде на Маракани (0:3) пре готово два месеца и од Војводине у Новом Саду пре тачно месец дана (2:3). У прошлом колу савладали су Јавор у Ивањици са 2:1.

Партизан је за то време изгубио од новосадске Младости, Звезде, Радника и Војводине и играо нерешено са крагујевачким Радничким, док је у међувремену испао из Лиге конференција од молдавског Шерифа из Тираспоља.

"Црно-бели" са Топчидерског брда могу да се уздају у традицију која је апсолутно на њиховој страни у окршајима са Чукаричким. У првом делу сезоне Партизан је после преокрета победио са 3:2. Повели су "брђани" голом Доцића у 38. минуту. Изједначио је Белић пред крај полувремена, а предност домаћину донео је Павловић почетком другог дела игре. Гости се нису предавали па су у 75. минуту стигли до изједначења преко Дрезгића, али је Урошевић пет минута пре краја донео победу Партизану.

У прошлој сезони Партизан је победио оба пута као домаћин, док је у једином мечу на Бановом брду било 0:0. Чукарички је последњу победу против Партизана остварио у октобру 2019. када је на Бановом брду било 2:1.

РЕЧ ТРЕНЕРА

"НЕ ОСЕЋАМ СЕ ИЗДАНО": Дуљај о Дијабатеу, атмосфери у екипи, као и празном стадиону...

Стратег "парног ваљка" је причао о Фусенију Дијабатеу, атмосфери у екипи, али и слабој посети навијача у Хумској...

Он је прво говорио о мечу који је на програму данас од 18 сати на Бановом брду.

- Велики је улог. Пар тимова који конкуришу за то друго место. Неће бити лако. Чукарички има предност домаћег терена, играју одличан фудбал. Међутим, као што сам причао, увек обраћам пажњу на своју екипу. Добро смо тренирали претходних дана. Добра је атмосфера, видећемо како ће то да изгледа. Притисак је огроман, али као што сам много пута рекао, мора да се живи са тим - рекао је Дуљај.

Истиче да је атмосфера добра, упркос томе што резултату нису у последње време нису у складу са очекивањима.

- Генерално јесте, атмосфера је добра на тренингу, види се на лицима играча да су слободнији. Утакмица против Вождовца је прошла, сутра нас очекује нешто другачије у односу на меч на нашем терену. Играли смо добро против Вождовца, имали смо доста шанси, позитиван приступ, играчи су били агресивни, што тражим на свакој утакмици.

БОНУС ВИДЕО: Поклон и овације пуне "Арене" за Јана Веселог

НОВАК ЂОКОВИЋ ТАЈНО У УРГЕНТНОМ ЦЕНТРУ: Ово су резултати прегледа после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта - јер се посумњало да је доживео потрес мозга.

15. 05. 2024. у 15:57