ФУДБАЛСКИ ЦИРКУС У НОВОМ ПАЗАРУ: Нови тренер отишао брже него што је дошао

Александар Илић
Александар Илић

22. 03. 2023. у 20:02

ФЕЂА Дудић постао је нови тренер фудбалског клуба Нови Пазар, али неће предводити тим у наставку сезоне.

ФУДБАЛСКИ ЦИРКУС У НОВОМ ПАЗАРУ: Нови тренер отишао брже него што је дошао

ФОТО: Новости

Одласком Александра Станковића, Дудић је преузео кормило клуба, а може се рећи да га је напустио брже него што је дошао у клуб.

На то се одлучио због инцидената који су се догађали у току дана. Подсетимо, група навијача напала је капитена клуба Филипа Кљајића, а потом је одступио и председник клуба Расим Љајић.

- Јутрос сам кренуо за Нови Пазар заједно са својим помоћницима пун воље, жеље и ентузијазма да пробамо ове године да изборимо Европу или будемо у прилици бар за изалзак до последњег кола, а онда да идуће сезоне направимо екипу по свом укусу и идемо ка зацртаним циљевима. Међутим, по доласку на стадион затекао сам проблем који се десио истог дана, напад на капитена Филипа Кљајића, после којег је он одлучио да му је то посљедњи дан боравка у Новом Пазару. Разговарао сам лично са њим, али нисам успео да променим одлуку, због чега га у потпуности разумем, јер у питање дошла његова и сигурност његове породице. Након тога отишли смо на стадион, где сам затекао једну тишину у свлачионицу и играче који су у страху да сутра не дођу и они у исту ситуацију која се догодила Филипу. И кроз разговор са њима увидео сам да им је јако тешко пало што се догодило њиховом колеги и били су сви уз њега. Након тога догодио се одлазак и првог човека клуба, господина Расима Љајића, на чији сам позив одлучио да дођем у клуб, јер сам мислио да заједничким снагама моземо да направимо искорак и донесмо Пазару, који је сигурно фудбалски град, и његовим навијачима доста радости у будучности, рекао је Дудић а преноси "Моззарт Спорт".

ФОТО: Сандић пхото / ФК Партизан

Он је истакао да има велику жељу за радом, али да је одлучио да напусти клуб.

- Сва атмосфера и амбијент који су створени око клуба не могу ништа добро да донесу, нити се у тим условима мозе нормално радити и спроводити план. Нажалост, због тога сам одлучио да одем и пре него што сам дошао. Жао ми је што до сарадње није дошло и овим путем бих се још једном захвалио Расиму Љајићу и Фикрету Међедовићу на позиву за рад у клубу, као и навијачима Новог Пазара, а посебно онима који су ми слали поруке подршке и добродошлице од недеље, када је клуб објавио да ћу преузети вођење екипе. Видимо се неком другом приликом!, поручио је Дудић.

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ЗБОГ ТИТА ПРОМЕНИЛИ ПРЕЗИМЕ: По оцу Стојановић, по мајци Петровић - после притисака постали Ђуровски