ОД СЕНЗАЦИЈЕ ДО РАПСОДИЈЕ: Аутсајдер повео у Купу против Звезде, а онда је слика постала скроз црвено-бела (ВИДЕО)

15. 03. 2023. у 16:53 >> 16:53

ЦРВЕНА звезда се пласирала у четвртфинале Купа Србије у фудбалу победивши у гостима Раднички из Сремске Митровице са 1:3 (1:1).

Шампион је од почетка имао иницијативу, но налети екипе Милоша Милојевића одбијали су се о двоструки дефанзивни бедем Сремаца баш као што се то дешавало Партизану у претходној рунди такмичења, када је Раднички и избацио црно-беле из Купа.

Штавише, домаћин је и повео против Црвене звезде, и то после дводелне грешке гостију с Маракане. Најпре је Лековић испуцао лопту у корнер када то и није морао да уради, а онда је приликом тог ударца из угла, у скок дуелу Срђан Мијаиловић, дотад најбољи Звездин играч, подигао руку у коју га је погодила лопта. Ђорђевић је из пенала у 37. минуту донео предност Радничком, но тај резултат није дуго потрајао.

Само пет и по минута касније, Мирко Иванић је с леве стране центрирао, Александар Катаи пружањем ноге покушао да скрене лопту у мрежу, али она је тамо завршила и без тог контакта, јер је Звездина "десетка" збунила голмана ривала таман толико да Иванић постане стрелац.

По врло лошем, хладном и кишовитом времену, које се погоршало када је почело друго полувреме, ствари су врло брзо почеле да се погоршавају за екипу некадашњег тренера Партизана а сада Сремаца, Дарка Тешовића.
У 56. минуту Звезда је повела након што је Букари одлично извео продор по десној страни казненог простора, центрирао, а Марко Ракоњац главом из петерца послао лопту у мрежу.

Само девет минута касније било је 1:3.
Резервиста Азаров је после продора по левој страни послао идеално, ниско лопту Кингсију Кангви који је са два, три метра вероватно постигао најлакши гол гол у својој каријери.

Било је већ тада јасно да од нове Куп-сензације екипе из Сремске Митровице неће бити ништа, а само се постављало питање коначаног резултата. Звезда је била далеко ближе постизању новог поготка, услед неколико изгледних прилика (и одличних интервенција голмана Остојића), али немају за чим претерано да жале црвено-беле. Баш као ни домаћини, који су дали све од себе да и другом од два наша најпопларнија клуба помрсе рачуне. То овога пута, међутим, нису успели.

КРАЈ! Раднички - Црвена звезда 1:3

90' - Играће се још три минута.

87' - Звезда све чешће лако губи лопту на супарничкој половини терена, јер је мање додавања а више солирања, па Раднички добија нешто више прилике да покаже своје офанзивне могућности него у досадашњем току сусрета.

84' - Добра контра Радничког, додавање с десне стране за Петровића није донело промену резултата јер је играч домаћих пао у дуелу с дефанзивцем Звезде, а његови саиграчи из Сремске Митровице узалуд тражили нови једанаестерац. Из пенала су повели домаћини пред крај првог полувремена.

81' - Иако воде са два гола предности, гости са Маракане константно нападају. Такође су неуморни и њихови навијачи, који не престају са песмом. Још осам и по минута до краја утакмице. Подсетимо, у Купу су правила таква да ако је резултат нерешен после 90 минута игре, нема продужетака већ се изводе пенали. Само, за такав сценарио на овом мечу - Раднички мора да постигне два гола у преосталом времену...

77' - Добра акција црвено-белих по левом крилу завршена је ударцем Митровића из "прве", али није успео да постигне гол услед квалитетне интервенције голмана Остојића.

73' - Слободан ударац за Црвену звезду са 16,5 метара, искоса са десне стране, извео је најмлађи актер меча, Звездин Мијатовић, гађао је "голманов угао", но Остојић је остао на свом месту и спречио погодак. Биће корнер за Звезду, и то након што Милан Борјан напусти игру, како би га Васиљевић заменио међу стативама гола црвено-белих.

Милан Борјан на Куп утакмици Раднички Сремска Митровица - Звезда / FOTO: FK Crvena zvezda

69' - Катаи излази из игре, мења Звездину "десетку" Стефан Митровић, момак који је дебитовао за репрезентацију Србије у утакмици против Шведске.

68' - Овако је Звезда дала гол за 1:3

67' - Умало да Канга случајно постигне погодак. Хтео је да центрира искоса с леве стране, а ветар понео лопту ка ближем горњем углу гола Радничког. Правовремена интервенција голмана Остојића спречила је да Звезда оде на три разлике.

65' - Звезда повећава вођство! Кингс Кангва је стрелац - Азаров га је "као на тацни" послужио после продора по левој страни, те је гол постигнут са свега два, три метра удаљености. Можда и најлакше постигнут гол у Кангвиној каријери - 1:3.

62' - Овако је Звезда повела у осмини финала Купа:

59' - Умало 1:3. Букари је на крају врло добре Звездине акције шутирао искоса с десне стране у спољни део мреже гола домаћих.

57' - Нападач Јован Мијатовић је заменио везисту Мирка Иванића у екипи Црвене звезде.

56' - Гол! Звезда води, Марко Ракоњац је стрелац - 1:2! Букари је одлично извео продор по десној страни казненог простора, центрирао, а Звездин нападач главом из петерца послао лопту у мрежу!

52' - Жути картон за Стефана Илића, фудблера Радничког који је својевремено наступа за подмладак Партизана. Играо је у генерацији црно-белих коју је водио садашњи тренер екипе из Сремске Митровице, Дарко Тешовић

50' - Трипут је Звезда шутирала у 50. минуту, али недовољно добро да удвостручи предност. Катаијев ударац је био изблокиран, потом Канга лопту послао исувише лево, да би се поменути минут завршио када је Катаи главом вратио лопту уназад, у казненом простору супарника, а Кангва на њу натрачао - и послео је метар, два, изван оквира гола.

46' - Уз почетак другог дела меча, почела је и бакљада неколико стотина Звездиних навијача који су на источној трибини. Доста присталица црвено-белих је и на оној супротној, а укупно је на стадиону око 1.000 људи.

46' - Друго полувреме је почело, а почело је и још горе време. Киша снажније пада, ветар све јаче дува...

Измене у саставу Звезде, Мијаиловића је заменио Кингси Кангва, а Родића Азаров. Звезда ће кренути са центра.

Док се чека наставак утакмице, ево и ситуације из које је Звезда изједначила на гостовању друголигашу:

Крај полувремена. У њему није било много прилика за голове, али се мрежа двапут тресла. Најпре након што је Мијаиловић нехотице скривио пенал, па је Раднички повео пеналом Ђорђевића, али недуго затим је Мирко Иванић центаршутем успео да поравна резултат на 1:1 (мада је остала дилема да ли је Катаи закачио лопту...)

43' - Гол! Звезда је изједначила! Иванић је центрирао с леве стране, Катаи на рубу петерца пружио ногу и, иако изгледа није пипнуо лопту, довољно је збунио голмана домаћих, те се мрежа затресла - 1:1!

37' - Раднички води! Крста Ђорђевић је шутирао у десну страну, тамо се бацио Милан Борјан, али није успео да спречи погодак - 1:0!

35' - Пенал за Раднички! Лопта је погодила Срђана Мијаиловића у руку, коју је подигао приликом скок-дуела код корнера домаћих.

30' - Најбоља акција Звезде у досадашњем делу меча. Букари је убацио лопту између два дефанзивца Радничког, Катаи је баш тамо утрчао, али је потом у блиском сусрету с голманом Остојићем шутирао право у њега. Одбитак који се потом десио (лопта је ударила Катаија) био је повољан по домаћине, чији су одбрамбени играчи интервенисали пре него што је Звездина "десетка" могла до нове прилике да шутне.

27'  - Ево "виновника инцидента" због ког је утакмица била прекинута:

25' - Звезда је шутем са дистанце изборила корнер, али изнова није успела да дође до резултатске предности после тог ударца из угла.

21' - Прешли су домаћини на дугачка додавања, Протић је лепо уочио утрчавање Чарапића, лобом преко одбране Звезде пробао да га проигра, а његов клупски колега се нашао у офсајду. До лопте је, иначе, за делић секунде раније стигао Звездин голман, Борјан.

19' - Прва прилика за Звезду, после корнера са десне стране Иванић је пробао да постигне гол из петерца, али је више лопта погодила њега него он њу, па је прелетела пречку.

13' - Звезда ретко када дозвољава супарнику да пређе на њену половину терена. Сада се то десило, но Чарапић није успео да озбиљније припрети са десног крила.

10' - Утакмица је настављена, баш као и Звездина иницијатива. Гости су изборили корнер, након продора по левој страни, па Катаијевог шута услед ког је лопта ударила једног играча Радничког у груди.

8' - Мање од минута је меч био прекинут, Звездин дефанзивац Страхиња Ераковић је ухватио четвороношца и изнео са игралишта.

7' - Утакмица је прекинута, пас је утрчао на терен!

5' - Уводних пет минута протичу у благој иницијативи гостију с Маракане, који наступају у плавој опреми. Раднички у врло дефанзивној поставци, све време је лопта на његовој половини терена.

15.03 - Утакмица је почела!

15.02 - Судија Павле Илић је бацио новчић, капитен Звезде Милан Борјан погодио на коју ће страну пасти, па је решио да његова екипа промени страну терена. Са центра ће кренути домаћи фудбалери.

14.59 - Актери су на терену. Интонира се химна Републике Србије, "Боже правде".

14.17 - Ево и састава:

Раднички Сремска Митровица: Остојић, Протић, В. Ивић, Гајић, Илић. Чарапић, Игњатовић, Петровић, Ђорђевић, С. Илић, Спасојевић
Црвена звезда: Борјан, Виго, Ераковић, Лековић, Родић, Мијаиловић, Канга, Иванић, Букари, Катаи, Ракоњац

Уочи меча

Црвена звезда има намеру да не дозволи друголигашу да направи још једно велико изненађење, као што је то урадио против Партизана у претходној рунди.

- То је свакако модел како ће играти против нас, тако да смо гледали ту њихову утакмицу са Партизаном и добро је анализирали - истиче Милош Милојевић, тренер црвено-белих. - Гледао сам Раднички и против Графичара јесенас, то је чврста екипа, такмичарска, имају три, четири играча са искуством из Суперлиге. Не желим да размишљамо као да играмо против екипе која је ранг испод.

Воли Милојевиић када је Звезда ефикасна, као што је била у последњем мечу против Новог Пазара (5:1).

- Голови увек треба да дођу из добре игре и улагања,. Некад успемо, некад не, али битна ми је комплетна слика и увек бих волео да дамо три или више голова и због навијача и играча, да се стекне рутина и осети надмоћ.

Раднички је пред меч са Звездом променио тренера, уместо Дејана Николића дошао је бивши фудбалер Партизана Драко Тешовић.

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30