ПАРТИЗАН ПОНОВО ПЛЕШЕ! Парни ваљак самлео Младост у Лучанима

12. 03. 2023. у 20:20

ПАРТИЗАН је прекинуо лошу серију игара и однео победу на гостовању у Лучанима резултатом 3:0 у 26. колу Суперлиге Србије.

МЛАДОСТ ЛУЧАНИ - ПАРТИЗАН 0:3

СТАДИОН: Младости (Лучани)

СУДИЈА: С. Јовановић

САСТАВИ:

МЛАДОСТ: Савић – Ћирковић, Милошевић, Н.Жунић, Лековић – Марчић, Баха – Маричић, Јојић, Радивојевић – Мирић

ПАРТИЗАН: Поповић – Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић – Белић, Колорадо – Дијабате, Баждар, Мениг – Павловић

Лоша фудбалска представа у Лучанима виђена је у првом полувремену меча у који је Игор Дуљај ушао без главних адута, Рикарда и Бибраса Натха.

Сјајни голгетер није могао да помогне тиму због суспензије коју служи, док Израелца није било у стартних 11 изненађујуће одлуком стратега вицешампиона Србије, а Партизан се без креатора и финишера и те како мучио у нападу.

Што се тиче првих 45 минута памтиће се шансе Квинсија Менига и Павловића који су губили један на један битке са голманом Савићем, али имали су за чим и домаћи да жале.

Велику шансу пропустио је Мирић у финишу када је сјајно интервенисао Александар Поповић.

На крају првог полувремена било је 0:0, црно-бели имали су императив победе, с обзиром да би нови кикс дао шансу ТСЦ-у да евентуалном победом сутра дође до поравнања на другој позицији  у борби за местом које води у квалификације за Лигу шампиона наредне сезоне.

Очекивала се велика офанзива парног ваљка у наставку и тако је и било, Баждар је погодио стативу само што је други део утакмице и почео, а онда је уследио и гол.

У том 50. минут затресла се мрежа Младости, када се Светозар Марковић снашао у казненом простору ривала и донео предност црно-белима након центаршута Квинсија Менига.

Уследила је невероватно дуга пауза у Лучанима! Јовановић близу 7 минута није могао да у сарадњи са ВАР собом одлучи да ли је било офајсда приликом гола или не.

И, након незапамћене паузе у српском фудбалу због ВАР провере коначно је досуђен гол за парни ваљак.

Дуљајеви изабраници наставили су да контролишу дешавања на терену, а награда за добру игру целог тима, као и за његово индивидуално издање дошла је у 72. минуту.

Тада је Квинси Мениг, најбољи појединац на терену ове вечери, прелепим ударцем матирао Савића и деонео 2:0.

Коначних 3:0, постигао је Бибрас Натхо у судијској надокнади

Партизан је последњу победу у СЛС остварио 19. фебруара на мечу са Спартаком у Суботици (2:1). Ово је био први тријумф новог тренера Партизана Игора Дуљаја на клупи клуба из Хумске.

Партизан је тренутно други на табели СЛС са 54 бода, док је Младост 14. са 21.

"Црно-бели" ће у наредном колу СЛС на свом терену играти са Радником, док ће Младост гостовати екипи

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧА

91- минут - Гол, Бибрас Натхо по уласку са клупе тресе мрежу и повећава резултат на 3:0!

83. минут - Бака је пробао из прве, али његов покушај одлази далеко преко гола Партизана.

78. минут - Гол, црно-бели воде 2:0 у Лучанима! Квинси Мениг био је најбољи данас на терену и апсолутно  заслужено његово име иде на семафор.

76. минут - Натхо се нашао у изгледној позицији, али одличан ниски блок фудбалера из Лучана отклања опасност.

73. минут - Светозар Марковић умало до другог гола! Квинси Мениг је извео слободан ударац на ивици леве аут-линије, лопта је прелетела штопере Младости, пала испред централног бека Партизана, али Марковић није успео да боље захвати лопту, пропала је прилика да црно-бели већ сада практично реше питање победника.

57. минут - Невероватно колико дуга пауза у Лучанима! Јовановић близу 7 минута није могао да у сарадњи са ВАР собом одлучи да ли је било офајсда приликом гола или не. И, након незапамћене паузе у српском фудбалу због ВАР провере коначно је досуђен гол за парни ваљак!

50. минут - Гол, гол, гол! Светозар Марковић се снашао у казненом простору ривала и донео предност црно-белима након центаршута Квинсија Менига.

46. минут - Одмах статива! Баждар је у првом нападу Партизана погодио оквир гола, Дијабате га је претходно проиграо, али осттаје 0:0.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - Крај првог полувремена! Лоша фудбалска представа у Лучанима, Партизан се поново мучи у нападу. Памтиће се шансе Менига и Павловића на једној и велика шанса Мирића на другој страни. На крају 0:0, следи наставак меча у ком црно-бели имају императив победе, с обзиром да би нови кикс дао шансу ТСЦ-у да евентуалном победом сутра дође до поравнања на другој позицији са црно-белима.

41. минут - Невероватан промашај Младости! Поповић је скинуо зицер Мирићу.

39. минут - Најбоља шанса на мечу! Андрија Павловић је пропустио стопостотану прилику бна асистенцију Менига, изашао је очи у очи са Савићем, али голман Младости излази као победник из овог дуела. Морао је боље да гађа голгетер парног ваљка.

35. минут - Муче се црно-бели у Лучанима. Сада Младост полако преузима иницијативу и долази до неколико опасних напада. Што се црно-белих тиче шанса Квинсија Менига са почетка утакмице практично је једино вредно помена.

28. минут - Након почетне офанзиве парног ваљка период спорог ритма, Младост се определила да пре свега покуша да сачува сопствени гол, тешко је пробити бедем испред гола Савића.

18. минут - Млади Самед Баждар се лепо ослободио чувара, покушао левицом да из казненог простора погодио даљи угао, али лопта је отишла далеко од оквира гола домаћина.

11. минут - Квинси Мениг је изузетно расположен! Сада је дриблао по левој страни, поново је преварио чувара, покушао да упосли Павловића који се убацивао, али Жунић у последњем тренутку интервенише.

8. минут - Сјајна прилика за Квинсија Менига! Одличан продор агилног крилног играча црно-белих, снажан ударац са 6,7 метара, али Савић у стилу рукометних голмана интервенише, пропала је лепа прилика да Партизан скине терет са плећа раним голом.

1. минут - Меч је почео!

16:20 - Оно што привлачи пажњу у екипи Партизана јесте то што је Бибарс Натхо остао на клупи за резерве, а његово место у стартној постави заузео је млади Самед Баждар.

Такође, Партизан као и против Колубаре мора без свог најбољег стрелца Рикарда Гомеша који издржава казну због искључења у дербију.

УОЧИ МЕЧА

Игор Дуљај ни у другом мечу као тренер вољеног клуба није успео да оствари победу. Екипа Партизана је поново разочарала своје навијаче у Хумској ремијем против Колубаре 1:1. Црно-бели сада заостају за вечитим ривалом Црвеном звездом огромних 18 бодова.

Тим Младости нема тријумф у пролећном делу сезоне. Лучанци на претходних шест утакмица у првенству имају три пораза и исто толико ремија. Последњи у прошлом колу на гостовању Јавору у Ивањици 1:1. Пулени Драгише Жуњића су после серије лоших партија пали на 14. позицију Супер лиге Србије са 21 бодом.

Домаћин је након теже повреде талентованог голмана Жељка Самчовића, ангажовао бившег чувара мреже Црвене звезде Сашу Стаменковића. Искусни интернационалац браниће гол Лучанаца до краја сезоне, и имаће ватрено крштење против некадашњег љутог ривала.

У минулом међусобном дуелу није било победника. Партизан је у једној од најтежих ситуација у историји клуба.

ТАБЕЛА СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ

РЕЧ ТРЕНЕРА

ПАРТИЗАН ће на гостовању Младости у Лучанима покушати да изађе из кризе и дође до тријумфа после серије од по два ремија и пораза. Тренер црно-белих Игор Дуљај од играча захтева да покажу реакцију.

Занимљиво, клуб их Хумске је остварио две победе у другом делу првенства и то обе као гост, против Напретка и Спартака, а данас ће пробати да стигну до треће.

- Нама је свака утакмица финале, а прва следећа најважнија. Претпостављам да ће услови за игру бити изузетно тешки, од момака тражим да буду одговорни и раде исто што и на тренингу, онда неће бити проблема - рекао је Дуљај.

Млади стручњак је свестан да проблеми нису толико фудбалски, колико психолошки.

- Највећи проблем је – глава. Кад би момци оно са тренинга пресликали на утакмице не бих бринуо. Кад дође меч играју у грчу. Као точак који се окреће у контра смеру. На нама је да га зауставимо и окренемо како би требало. Нико није рекао да ће бити лако, али верујем у играче, да ћемо све исправити.

Стадион у Хумској је у последња два сусрета био празан и чини се да је то утицало на играче.

- Не могу да трошим енергију на оно што не могу да променим. Пре минулог меча сам позвао на регрутацију и мобилизаицју, а дошли су моји синови и дургари. Има помака... Нисам овде да бих водио политику клуба. Било би нам лакше да има више публике, али морамо са овим да живимо. Стресна је ситуација, али морамо да научимо и живимо да радимо под стресом.

И оно мало публике што је било на трибинама против Колубаре је упућивало негативне повике ка играчима.

- Много је тешко кад са стране чујете непријатне поруке послате њима. Имао сам ту ситуацију док сам играо, али су ми скандирали противнички навијачи, зато је било лакше. Знатно је теже кад такве повике чујете од неког ко ставрно воли и поштује Партизан. Мора да се научи да се живи са тим, наш задатак је да гледамо шта можемо да променимо. Пре или касније ће се променити.

Дуљај је истакао да се током играчке каријере суочио са већим проблемима него што су сад у Партизану.

- Присуствовао сам још већој резултатској кризи у Шахтјору, годину пре освајања УЕФА кипа. Завршили смо први део сезоне на 12. месту. Невероватно! Никако нисмо могли да пребордимо кризу. Динамо Кијев је био шампиона, нисмо могли да га стигнемо, испред нас се налазио Металист са великом бодовном предношћу, уследио је састанак са челницима, рекао нам је газда: "Ја сам вас изабрао. Победите све до краја и бићемо други". Тако је и било. Морате све да пробате како бисте размрдали екипу. И кад смо дали гол, одлично отворили уткамицу са Колубаром, требало је да буде више жара, енергије, али ни њима није лако. Осећам то. Разговор помаже и кад буде кренула позитивна енергија, кроз победе, онда ће фудбалерима пасти велики терет са леђа.

Црно-беле до краја сезоне чека борба за друго место са Чукаричким и ТСЦ-ом.

- Ако се неко боји онда ће страх пренети на играче. Не плашим се, радим одговоран посао, не сме да постоји простор за било који страх. Кад радиш поштено и кад си храбар онда ће све доћи на своје - закључио је Дуљај.

БОНУС ВИДЕО: "СТРАХ ЈЕ ЧУДО": Дуљај после новог кикса Партизана: Најгоре је кад се изгуби самопоуздање

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44