МОЋНА ЗВЕЗДА! Црвено-бели прегазили Нови Пазар: Канга и Катаи са две "лепотице" обележили рођендан у Љутице Богдана.

12. 03. 2023. у 18:09

ЦРВЕНА Звезда прославила је овог поподнева 78. рођендан и то на какав начин! У дуелу Суперлиге Србије црвено-бели прегазили су Нови Пазар са убедљивих 5:1.

МОЋНА ЗВЕЗДА! Црвено-бели прегазили Нови Пазар: Канга и Катаи са две лепотице обележили рођендан у Љутице Богдана.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР 5:1

СТАДИОН: "Рајко Митић"

Судија: Данило Николић

Црвена звезда: Борјан - Ераковић, Лековић, Драговић - Л. Николић, В. Николић, Канга, Пруцев - Катаи - Ракоњац, Пешић

Нови Пазар: Славковић - Пешукић, Рубежић, Курдић, Јовић - Радовац, Момчиловић - Богдановски, Ђуричковић, Ергелаш - Мајдевац

Упркос сунчаном недељном дану, прослави рођендана, јуришу ка титули и бесплатном улазу разочаравајућа посета на највећем српском стадиону. Свега 7,8 хиљада дошло је да испрати своје миљенике на путу ка одбрани трона Суперлиге Србије.

Уводних 10 минута протекли су у изузетном спором ритму, али било је то само затишје пред буру.

Лопта је након једне чудесне рефлексе интервенције голмана Славковића отишла у корнер, а потом Ракоњац највиши у скоку за вођство и вој првенац у црвено-белом дресу након што је као позајмљен играч Локомотиве дошао у Љутице Богдана.

Уследило је поново период затишја и споријег ритма, а онда, 23. минут и  пенал за Нови Пазар. Лопта је несрећно погодила Александра Драговића у руку, а Данило Николић ауторитативно је показао на белу тачку.

Одговорност у редовима Новопазараца преузео је Мајдевац, послао Борјана у једну страну, а лопту у другу, за 1:1 на Маракани.

Само 10 минута касније главни арбитар поново показује на једанаестерац, овога пута за Звезду.

Пешукић је играо руком на ивици казненог простора, а Николић је следио критеријум који је примењен и код досуђивања првог пенала и показао да следи и други.

Канга је феноменално извео једанастерац, прочитао га је Славковић, пружио се колико је могао, али је био немоћан с обзиром да је Гелор извео скоро па савршен ударац.

Наставак је донео праву фудбалску успаванку, сакрили су лопту Милојевићеви изабраници ривалу, затворили све путева ка голу и вребали нову прилику да уједу рањиву одбрану гостију.

И онда, након успаванке, блицкриг. Прво је у 73. минуту Гелор Канга прелепим ударцем са 18 метара матирао Славковића.

У 77. већ је виђена нова мајсторија, Александар Катаи је прелепо лобовао чувара мреже гостију на асистенцију Гелора Канге, а четири минута касније пукла је и петарда на стадиону Рајко Митић. Тада је Ракоњац крунисао лепу тимску акцију своје екипе, постигао свој други, а укупно пети гол на мечу свог тима.

Црвена звезда је прва на табели СЛС са 72 бода, док је Нови Пазар шести са 44. "Црвено-бели" ће у наредном колу гостовати Напретку у Крушевцу, док ће Нови Пазар на свом терену играти са Колубаром.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧА

81. минут - "Петарда!" Ракоњац крунише лепу тимску акцију своје екипе, постиже свој други, а укупно пети гол на мечу свог тима.

77. минут - Мајсторија, 4:1! Звезда води 4:1, Александар Катаи је прелепо лобовао Славковића на асистенцију Гелора Канге.

75. минут - Гол је! Данило Николић каже да ипак нема офсајда и да је гол тима из Љутице Богдана регуларан.

73. минут - Какав гол! Гелор Канга је прелепим ударцем са 18 метара матирао Славковића. Постоји шанса да Николић поништи овај гол због потенцијалног офсајда који је претходио овом поготку.

68. минут - Феноменалан продор Пруцева, нанизао је Рус три ривалска играча, али његов ударац је потом изблокиран. У наставку акције Ракоњац је могао до још једног гола главом, али овога пута његов ударац одлази поред гола који чува Славковић.

62. минут - Мирко Иванић се враћа након повреде и мења Александра Пешића. Милојевић чини још две измене, Иракли Азаров мења Ераковића, а Славољуб Срнић Вељка Николића.

54. минут - Баш као и увертири првог, тако и на старту другог полувремена, јако спор ритам, Звезда наставља да контролише посед, плаво-бели да вребају прилике из контра-напада. Надајмо се да је ово само ново затишје пред буру, баш како је то било и у првом делу сусрета.

46. минут - Друго полувреме је почело! Црвено-бели су извели лопту са центра.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Одличан центаршут Николића, Александар Пешић највиши у скоку, али добро постављени Славковић хвата живу лопту. Остаје 2:1, главни арбитар показује да играчи могу да крену у свлачионице након супер-узбудљивог првог полувремена. Два пенала, три гола, неколико добрих прилика на обе стране. Првих 45 минтуа обећавају да ће љубитељи фудбала видети сјајну представу и у наставку.

45. минут - Два минтуа надокнаде показује Данило Николић

38. минут - Ау каква шанса за госте! Ергелаш је ухватио страховит волеј са 16 метара, распалио по лопти у трку из све снаге, тресе се статива гола који чува Милан Борјан.

34. минут - Звезда поново води! Канга је феноменално извео једанастерца, прочитао га је Славковић, пружио се колико је могао, али је био немоћан с обзиром да је Гелор извео скоро па савршен ударац.

33. минут - Ау, шта се ово дешава!? Данило Николић показује поново на белу тачку, овога пута је једна фудбалер Новог Пазара неспретно у казненом закачио лопту руком, лидер Суперлиге има прилику да поново поведе.

24. минут - Гол, страшан почетак утакмице! Мајдевац шаље Борјана у једну страну, а лопту у другу, 1:1 на Маракани.

23. минут - Пенал за Нови Пазар! Лопта је несрећно погодила Александра Драговића у руку а Данило Николић ауторитативно показује на белу течку.

22. минут - Наставља се успаванка на Маракани, након гола који је постигао позајмљени играч Локомотиве у редовима београдског великана практично без и једног јединог детаља вредног помена.

10. минут - Гол,гол,гол! Тресе се мрежа гостију већ из прве шансе Звезде. Нестварна одбрана Славковића је претходила поготку! Лопта је отишла у корнер након сјајне интервенције чувара мреже Новопазараца, а потом Ракоњац највиши у скоку за вођство црвено-белих.

8. минут - Спор ритам утакмице за сада, доста дешавања на средини терена, црвено-бели имају више поседа у ногама, гости ће своје шансе вребати из контра-напада.

1. минут - Меч је почео! Гости из Новог Пазара су извели лопту са центра.

15:55 - Јако лоша посета на "Маракани", упркос сунчаном недељном дану, прослави рођендана, јуришу ка титули и бесплатном улазу разочаравајућ број гледалаца. Свега 7,8 хиљада људи на највећем српском стадиону.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда је на лидерској позицији Суперлиге Србије са 69 освојених бодова. Црвено-бели су остварили 22 победе и три ремија уз гол-разлику 65:9. У претходне две утакмице у првенству свакако најважнији тријумф за актуелног шампиона је у вечитом дербију против Партизана 1:0.

Након тога изабраници Милоша Милојевића су савладали ТСЦ у Бачкој Тополи са 2:1, захваљујући головима центарфора Александра Пешића, што је домаћину пета узастопна победа у првенству.

Нови Пазар заузима пето место на табели са 44 бода, пет мање од четворопласираног ТСЦ-а. Екипа коју са тренерске позиције предводи Александар Станковић је остварила 13 победа, пет пута одиграла нерешено и доживела седам пораза, уз гол разлику 33:22. У претходном колу плави су савладали на свом терену крагујевачки Раднички са 1:0, а гол одлуке је постигао Андрија Мајдевац.

Екипа са Јошанице  је донекле променила састав у односу на јесен, али је и сачувала окосницу тима. Клуб су напустили капитен Стефан Лончар и Сеад Исламовић, али је било и појачања за екипу из Пазара.

На голу је стандардан Филип Кљајић, а дефанзивну четворку испред чине десни бек Периша Пешукић, тандем штопера Слободан Рубежић и Милан Јоксимовић, док је леви спољни Филип Јовић. Као тандем централних везиста предњаче Самир Радовац и млади Миљан Момчиловић. По боковима дејствују Митар Ергелаш и Милош Мијић као најбољи асистент екипе.

Последњи дуел између Црвене звезде и Новог Пазара је одигран у октобру претходне године. Црвено-бели су однели победу са 2:1. Стрелци за чету Милоша Милојевића су били Милан Родић и Александар Пешић.

У данашњем окршају на стадиону "Рајко Митић" нас очекује прави спектакл, јер актуелни шампион Србије слави свој 78. рођендан и улаз за све навијаче биће бесплатан.

Домаћину ће пун стадион биће додатан ветар у леђа. Црвена Звезда има огромних 18 бодова предности у односу на другопласирани Партизан, и питање новог-старог шампиона је већ решено.

ТАБЕЛА СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ

РЕЧ ТРЕНЕРА

СВЕ је спремно за рођенданску прославу. Жеља свих у клубу, који слави 78 година постојања, као и навијача Црвене звезде је да на данашњем мечу (16.00) у оквиру 26. кола Суперлиге Србије против Новог Пазара буде фешта, како на трибинама највећег стадиона у нашој земљи, тако и на терену уз атрактивну игру.

- Надам се доброј игри и да буде награђена головима, у смислу ефикасности. Желим да уживамо у фудбалу, да имамо мотив за сваку лопту и одбрану, надам се добром резултату - истакао је на конференцији за медије тренер црвено-белих Милош Милојевић.

Осврнуо се млади стратег на утакмицу одиграну у првом делу сезоне, када је Црвена звезда сломила отпор Новопазараца тек у 88. минуту сусрета (2:1).

- Не очекујем да буде слично као кад смо играли у Новом Пазару, јер су другачије околности, али тада нам је ривал задао доста мука. На том мечу смо били доминантни, али нисмо искористили добре прилике у првом полувремену. Сва срећа тад смо показали карактер и дошли до тријумфа. Желимо да ефектније и раније решавамо утакмице - наглашава Милојевић.

Звезда има велику бодовну залиху у односу на првог пратиоца, екипу Партизана (+18).

- С једне стране нам је тешко због тога, али с друге није. Требало би да нам буде једноставније, да можемо да се опустимо, да не постоји стрес, већ да играмо квалитетнији фудбал и да нам ноге буду лакше. На нама је да у сваку утакмицу уђемо максимално, до краја сезоне.

Осврнуо се Милојевић и на трку три екипе за друго место, које води у квалификације за ЛШ - Партизана, ТСЦ и Чукаричког.

- Прво коло плеј-офа, играмо са другопласираним и мислим да ће то на крају бити вечити ривал. То што постоји борба за другу позицију, даје драж такмичењу у смислу неизвесности - закључио је стратег лидера.

БОНУС ВИДЕО: "СТРАХ ЈЕ ЧУДО": Дуљај после новог кикса Партизана: Најгоре је кад се изгуби самопоуздање

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44