"СКИДАМ КАПУ ИГРАЧИМА ЗА ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!" Игор Дуљај на конференциији после дербија: Доминирали смо после предаха, али...

ЦРВЕНА звезда победила је Партизан са 1:0 у 169. вечитом дербију, а нови тренер црно-белих Игор Дуљај прокоментарисао је утакмицу која је одиграна на стадиону "Рајко Митић".

СКИДАМ КАПУ ИГРАЧИМА ЗА ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ! Игор Дуљај на конференциији после дербија: Доминирали смо после предаха, али...

FOTO: M. Vukadinović

Он је открио да га је звао председник Шахтјора из Доњецка, клуба у коме је Дуљај као играч оставио дубок траг.

- Ја сам рекао да је Звезда лидер на табели, да има огромну предност, боримо се за другу позицију, која нас води у квалификације за Лигу шампиона. Биће тешко. Имао сам позив од председника Шахтјора. Питао ми је шта сам научио од њега? Рекао сам: "Ради се анализа кад се изгуби, а посебно кад се победи".

Потом се осврнуо и на саму утакмицу.

- Два различита полувремена. Прво смо били страшно стегнути, нисмо могли да повежемо два паса. Доминирали смо у другом, али на крају се памти само резултат. Појавила се слика и тон у другом делу, натерали смо Звезду да игра са пет позади. И кад смо добили црвени картон тражио сам да крену ка голу ривала. Могу да им скинем капу за друго полувреме - рекао је Дуљај и додао:

- Није био план да се Звезди препусти иницијатива. Доминирали су што се тиче кмонтроле у првом делу. У другом су момци изашли, рекао сам да нема страха од фудбала. То значи да морате да уживате у фудбалу. Нажалост од шест удараца ниједна лопта није ушла у гол.

Прокоментарисао је и новајлију Колорада који је меч почео у стратној постави.

- Није у ритму, показао је два различита лица. Појавио се у другом полувремену, док је у првом испадао из игре, али је, ипак, показао да и те како уме да игра с лоптом. Његов највећи проблем је недостатак утакмица. Верујем да ће временом да поправља форму. Није Kолорадо представљао фактор изненађења. Сматрао сам да је ушао у мали ритам, хтео да поред Белића, који је енергичан, имам још једног које може у фази напада доста са лоптом.

Није желео да коментарише суђење, конкретно дуел Драговића и Рикарда у казненом простору Звезде.

- Пре неколико дана сам рекао да суђење нећу коментарисати. Постоје органи који ће се тиме бавити - закључио је Дуљај.

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?