ПАРТИЗАН ЈОШ ЈЕДНОМ БЛЕДОМ ПАРТИЈОМ РАЗОЧАРАО НАВИЈАЧЕ: Крагујевчани жале и за целим пленом

М. Блажић

27. 02. 2023. у 16:40

ПРЕТХОДНЕ две деценије на музичкој сцени постоји босанско-херцеговачка група "Дубиоза колектив", а ако је неко у српском фудбалу у последње време близу да тако буде окарактерисан онда је то дефинитивно Партизан. Изабраници Гордана Петрића од почетка другог дела сезоне су брукама против Младости ГАТ и Шерифа у реваншу плеј - офа Лиге конференције пред својим навијачима придодали и мршав реми против Радничког 1923 пред једва 200 сведока на стадиону у Хумској - 1:1 (1:0).

Распродаја на терену који је дуго представљао нерешиву енигму за много јаче противнике од Крагујевчана је настављена необјашњиво бледом партијом која је црно-беле довела до половичног учинка у свом фудбалском дому у Суперлиги. Уз шест победа, број ремија се сада попео до четири ремија, уз два пораза, чиме се предност највећег ривала пред 169. вечити дерби попела на чак 13 бодова.

Гостовали су фудбалери са "Чика Даче" кроз историју девет пута на стадиону Партизана и никада нису успели да освоје ни бод, а јуче су једноставно морали јер домаћин није имао ни идеју, ни вољу, ни снагу ни знање да ураде било шта вредно помена. Успео је Петрићев тим да поведе у 12. минуту када је Мениг затресао мрежу Раичевићу на асистенцију дебитанта Колорада и то је био први, али и последњи ударац домаћина у оквир гола. Гости су до заслуженог бода стигли у 80. минуту када је Видосављевић погодио на идентичан начин као Диоп из Шерифа пре пет дана, а Максимовић је неколико минута касније могао да донесе и потпуни преокрет.

- Ово је реалност тренутно екипе и фудбалског клуба Партизан. Имали смо у неком тренутку прилику да решимо, а онда смо могли и да изгубимо бод. Никад не критикујем играче, али ако је голман Поповић рекао то да се 17. пут повлачимо то је његова срамота - констатовао је Гордан Петрић у изјави за "Арену" после утакмице.

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Мениг у 12. за Партизан, Видосављевић у 80.минуту за Раднички 1923. Стадион Партизана. Гледалаца: 200. Судија: Павле Томић (Београд) 7.

ПАРТИЗАН: Поповић 6,5 - Живковић 6, Илић 6, Вујачић 6, Урошевић 6,5 - Траоре 5,5 (од 83. Баждар -), Колорадо 7 (од 78. Фејса -) - Дијабате 5,5 (од 61. Јовић -), Пантић 5,5 (од 61. Натхо -), Мениг 6,5 - Рикардо 6 (од 78. Павловић -).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић 6,5 - Влајковић 7, Митровић 7, Миличић 7, Пецељ 7 - М. Видовић 6,5, Зорић 6,5 - Чоловић 7 (од 90+4 Крајишник -), Видосављевић 7,5 (од 90+6 Видовић -), Евандро 7 (од 75. Максимовић -) - Милуновић 6,5 (од 75. Ђурић -).

Играч утакмице: Милутин Видосављевић (Раднички 1923)

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17