ЗА 12 МИНУТА ПОКОРИЛИ ФАВОРИТА: ОФК Вршац победио Раднички из Сремске Митровице

Јелена Ј. Баљак

25. 02. 2023. у 22:49

СЈАЈНО је ОФК Вршац отворио пролећни део сезоне МоцартБет Прве лиге Србије. На свом терену су, пред око 800 навијача, савладали фаворизовани Раднички из Сремске Митровице са 2:1.

ОФК Вршац

Све је било решено већ у првих 12 минута меча, а оба гола, који су Вршчанима донели важна два бода, постигао је новајлија Немања Андрић.

Најпре је у 4. минуту сјајним шутом са ивице казненог простора затресао мрежу голмана Радничког близу места на ком се спајају пречка и статива. Био је то један од најлепших голова ове сезоне на вршачком стадиону.

Само осам минута касније поново је био прецизан. Услед упорног пресинга Вршчана, дефанзивци Радничког су често морали да враћају лопту голману Драгићевићу. У 12. минуту голман је закаснио са испуцавањем, лопта се одбила од Андрића и ушла у гол, за велико славље Вршчана.

Раднички је у другом полувремену заиграо са више енергије, имали су и више прилика, али су једини гол на мечу постигли са пенала, након што је у шеснаестерцу лопта погодила у руку домаћег играча Мршуља. У 52. минуту са беле тачке је био прецизан Ђорђевић, за коначних 2:1.

У следећем колу ОФК Вршац гостује Трајалу, а Раднички Мачви.