ПАРТИЗАН ЗАВРШИО ЕВРОПСКУ БАЈКУ: Немилосрдни Шериф! Молдавци казнили сваки кикс црно-белих

23. 02. 2023. у 19:14 >> 17:59

КРАЈ црно-беле европске бајке. Фудбалери Партизана доживели су несрећан пораз резултатом 3:1 од молдавског Шерифа и тако су елиминисани из шеснаестине финала Лиге конференција.

Ове вечери виђена је јако агресивна игра црно-белих од првог судијског звиждука, пресинг по читавом терену.

Белић и Фејса попут два "пит-була" кидисали су на противничке везисте при сваком пријему лопте и секли нападе Молдаваца у корену.

Као да су вечерас Петрићеви изабраници јурили резултат у свом "храму", као да нису допутовали из Кишињева са предношћу од 1:0.

Већ у 4. минуту лако је Партизан могао и до раног вођства у Београду. Фантастичан контранапад црно-белих, Мениг је проиграо Рикарда, гол је остао празан, али је у последњи час горостасни Радељић успео да избаци лопту која је хитала ка мрежи!

Међутим, храбра и офанзивна игра "парног ваљка" крунисана је убрзо, већ у 13. минуту!

Рикарда је феноменално проиграо Квинсија Менига који се убацио у простор, одлично креатао од лопте и сместио је иза леђа голмана Ковала.

Исти играчи учествовали су у акцији и код гола у Молдавији у првом мечу ових ривала, само су овога пута заменили улоге асистента и стрелца.

Овај тандем и вечерас је у својим рукама држао кључеве игре Партизана, који убрзо несрећно прима гол.

Главни арбитар из Шведске, Андреас Екберг је у том 20. минуту показао на белу тачку након што је Синиша Саничанин у жељи да прими лопту играо руком.

Одговорност је преузео Седрик Бадоло, који је послао лопту у једну, а Поповића у другу страну и донео 1:1 свом тиму.

Уследио је нешто мирнији темпо утакмице, очекивало се да ће се резултатом 1:1 отићи у свлачионице, а онда "хладан туш" у Хумској, Молдавци долазе до 2:1.

Диоп је маестрално шутирао, немоћан је био Поповић, а савршен ударац везисте најавио је супер-узбудљив наставак утакмице.

Шериф је практично без игре, без и једне изграђене акције или неке из категорије стопостотних имао активан резултат, онај који је меч водио у продужетке.

Тек што су се играчи вратили из свлачионица уследио је нови шок за све у црно-белом.

Само неколико десетина секунди након што је почело друго полувреме, Диоп је на исти начин завршио први и почео други део меча - сјајним голом након ударца са дистанце.

Прави пројектил афричког "бомбардера" завршио је у мрежи још једном немоћног Поповића.

Партизан је од тог тренутка заиграо са далеко више енергије, низале су се опасне ситуације пред голом Шерифа, а најопаснија десила се у 78. минуту.

Самед Баждар је изашао очи у очи са Ковалом, али је украјински чувар мреже рефлексно интервенисао, а тако је пропала и последња прилика да црно-бели наставе своју европску бајку.

ПАРТИЗАН - ШЕРИФ 1:3

СТАДИОН: "Фк Партизан"

ГЛАВНИ АРБИТАР: Андреас Екберг (ШВЕ)

САСТАВИ:

Партизан: Поповић - Филиповић, Марковић, Саничанин, Урошевић - Белић, Фејса, Пантић - Дијабате, Мениг, Рикардо Гомеш

Шериф: Ковал - Зохури, Кики, Радељић, Кпозо - Бадоло, Кјабу, Диоп - Атиемвен, Тапсоба, Аканби

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧА

83. минут - Шериф прети! Бадоло је након шута из слободног ударца погодио спољни део мреже.

78. минут - Каква шанса! Самед Баждар је изашао очи у очи са Ковалом, али украјински чувар мреже рефлексно интервенише. Пропала је велика шанса за црно-беле, огромна!

73. минут - Урошевић је распалио са дистанце, али лопта је на путу до гола закачила Кикија, корнер за парни ваљак. Извео га је управо капитен црно-белих, Мениг се нашао у казненом простору, успео да шутира у гужви, лопта је прошла кроз шуму ногу, али је Ковал успео да интервенише, остаје 1:3.

69. минут - Нова измена у црно-белом табору! Хамиду Траоре мења Данила Пантића.

67. минут - Опасно! Мениг је феноменално предриблао два играча, угледао потпуно самог Дијабатеа на другој стативи, покушао да га несебично проигра, али у последњој секунди интервенише одбрана Молдаваца.

60. минут - Баждар мења Фејсу. Мења се и формација, Партизан остаје са једним задњим везним играчем, Баждар иде у напад, а Пантић ће бити мало повученији.

59. минут - Пробудио се Партизан! Петрићева чета у овим моментима са далеко више енергије у овим моментима. Велики притисак на последњу линију Шерифа која, барем за сада, одолева.

54. минут - Прети Партизан! Филиповић је са десног бока упутио одличан центаршут, Рикардо је био највиши у скоку, захватио лопту главом из изгледне позиције, али његов покушај одлази далеко од оквира гола.

46. минут - Пројектил Диопа! Шериф води 3:1. Још једном је везиста Шерифа демонстрирао какав топовски ударац поседује.

ТРЕЋИ ШОК ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Овако је Шериф "продужио" велики преокрет против Партизана у Београду (ВИДЕО)

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 + 4 - Преживео је Партизан сада! Умало да Диоп у самом финишу бомбом са преко 25 метара донесе огромних 1:3, међутим Поповић феноменално интервенише. Екберг свира крај првог дела сусрета, Шериф практично без игре, без праве шансе из изграђене акције има гол предности у Хумској.

45 + 1 - Потпуни шок у Хумској! Шериф води 2:1! Диоп је маестрално шутирао, немоћан је био Поповић, савршен ударац везисте Шерифа.

МОМЕНАТ КОЈИ ЈЕ УТИШАО ХУМСКУ: Шериф у судијској надокнади времена преокренуо против Партизана (ВИДЕО)

41. минут - Велики проблем! Данило Пантић се жали на повреду, велико је питање да ли ће моћи да настави утакмицу. Петрић нема много алтернатива на тој позицији, Пантић је управо био замена за "изралеског друида", Бибраса Натха.

40 минут - Партизан је саопштио да утакмици присуствује 10.256 гледалаца

38. минут - Нешто мирнији темпо утакмице, низ грешака у додавањима на обе стране, недостаје завршни пас који ће отворити простор за неку већу прилику.

28. минут - Први жут картон на мечу! Добија га Стјепан Радељић, једини преостали из генерације Шерифа која је својевремено сензационално савладала Реал Мадрид у Лиги шампиона.

22. минут - Гол! Бадоло шаље лопту у једну а Поповића у другу страну, 1:1. Хладан туш за црно-беле, гости практично без игре долазе до изједначења.

ИЗНЕРВИРАЛИ СЕ СВИ НА СТАДИОНУ: Овако је Партизан испустио рану предност против Шерифа у Београду (ВИДЕО)

20. минут - Пенал за Шериф! Екберг је након провере са ВАР собом показао на белу тачку за госте.

18. минут - Проблем! Саничанин је играо руком у казненом простору, следи ВАР провера.

13. минут - Гол,гол,гол! Партизан води! Феноменално проигравање Рикарда за Квинсија Менига који се убацио у простор, одлично креатао од лопте и сместио је иза леђа голмана Ковала. Исти играчи учествовали су у акцији и код гола у Молдавији у првом мечу ових ривала, само су овога пута заменили улоге асистента и стрелца.

МАТ КОЈИ ЈЕ РАСПАМЕТИО "ГРОБАРЕ": Овако је Партизан повео против Шерифа у Београду (ВИДЕО)

12. минут - Јако агресивна игра црно-белих, пресинг по читавом терену, Белић и Фејса кидишу на противничке везисте при сваком пријему лопте, као да вечерас Петрићеви изабраници јуре резултат у свом храму, као да немају 1:0 из Кишињева.

6 минут - Замало! Прелеп напад Партизана, Пантић је желео да проигра Дијабатеа, али је фор био прејак!

4.минут - Каква шанса! Фантастичан контранапад црно-белих, Мениг је проиграо Рикарда, гол је остао празан, али је горостасни Радељић успео да избаци лопту која је хитала ка мрежи!

1. минут - Меч је почео, гости су први извели лопту са центра! Црно-бели јуриш у историју креће!

18:25 - Остало је још свега 20 минута до почетка утакмице! Ево како изгледају трибине стадиона Партизан.

17.55 - Овако изгледају тактичке формације данашњих супарника

Састав Партизана / FOTO: FK Partizan

Састав Шерифа / FOTO: FK Partizan

УОЧИ МЕЧА

У првој утакмици виђена је рововска битка, оба тима су играла јако чврсто и дисциплиновано, али Партизан је успео да слави и са предношћу дође у Србију.

Једини гол на утакмици постигао је Рикардо, крајем првог полувремена сјајни центарфор је након проигравања Менига рутински сместио лопту у мрежу.

Једина негативна ствар за српског представника је то што је Игор Вујачић зарадио црвени картон и неће моћи да наступи у реваншу.

Партизан је за викенд савладао Спартак из Суботице са 1:2. Рикардо Гомеш је постигао два гола на том сусрету и најавио да се враћа у препознатљиву форму.

Домаћин је други на табели и заостаје 11 бодова за лидером Црвеном звездом. Што се тиче Лиге конференција, ''црно-бели'' су у занимљивој групи ''Д'' заузели друго место и пласирали се у нокаут фазу.

Оно што је главна одлика чете Гордана Петрића је одлична игра на свом терену, Партизан је код куће савладао Келн и ремизирао са Ницом и Словацком, тако да је и даље непоражен у Београду. Ако се тај тренд настави вечерас, једини преостали српски представник у Европи ће се пласирати у наредну фазу.

Шериф је одмарао седам дана након прошлонедељног дуела јер му првенство и даље није почело. То може бити добра и лоша ствар по ''жуто-црне'', јер дочекују меч одморни али немају довољно утакмица у ногама како би били уиграни.

Оно за чим највише пате изабраници Роберта Бордина је то што су на свом терену имали играча више готово читаво друго полувреме и нису успели то да искористе.

Гост сада има веома тежак задатак и пробаће да направи изненађење и преокрене минус уз првог дуела.

Као што смо већ напоменули, Гордан Петрић вечерас неће моћи да рачуна на Вујачића, и под знаком питања је Натхо који има здравствене проблеме.

Шериф нема проблема са повредама, једини који је под знаком питања је Утара.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ГОРДАН ПЕТРИЋ ПРЕД ДУЕЛ ПАРТИЗАН - ШЕРИФ: "Противници диктирају како ћемо ми да се поставимо"

- Брзо долазе утакмице у овом периоду, играмо утакмицу која је врло захтевна. Шериф се показао као физички јака екипа и имаћемо много посла. Тражим од играча да се сконцентришу на свој посао. Сигуран сам да су спремни да сутра дају свој максимум. Противници диктирају како ћемо ми да се поставимо. Да ли ћемо играти офанзивно или дефанзивно. Резултат нам даје избор да линије поставимо како ми желимо, што Шериф не може да уради - рекао је Петрић на конференцији за медије.

Он је прокоментарисао и одлуку Заједнице Суперлиге Србије да се меч 24. кола са Црвеном звездом одигра трећег марта.

- Кад год да се игра дерби, ми морамо да играмо. Само да не буде следеће године да је један клуб хтео једно, а други клуб друго и да се направи пинг-понг. Постоји организација која доноси одлуке и то треба да се уважи - додао је Петрић.

БОНУС ВИДЕО:  Велика бакљада "гробара" на почетку 168. вечитог дербија

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00