ЛИГА ШАМПИОНА У ПУНОМ СЈАЈУ! Чудесан преокрет и 7 голова на мечу Ливерпул - Реал, Наполи упркос промашеном пеналу једном ногом у четврфиналу

21. 02. 2023. у 22:53

ЛИГА ШАМПИОНА данас је била у пуно сјају! Реал из Мадрида савладао је Ливерпул на "Енфилду" и то након великог преокрета резултатом 5:2. Док је у Франкфурту Наполи направио велики корак ка четвртфиналу и савладао домаћи Ајнтрахт резултатом 2:0 у мечу који је имао све, прелепе голове, огромног борбу, промашен пенал и црвени картон.

Све очи љубитеља фубала су ове ноћи пре свега биле упрте у меч на Енфилду, где су се састали Ливерпул и Реал из Мадрида, што је уједно била и реприза прошлогодишњег финала најелитнијег клупског такмичења Европе.

И заиста, не само да је овај сусрет оправдао очекивања, већ их је и надмашио. Ливерпул је већ у 4. минут повео.

Мо Салах је упутио феноменалан пас, а потом спектакуларан потез често оспораваног Дарвин Нуњеза. Уругвајац је петом, из прве послао лопту иза леђа сјајног Куртое и тако, барем на кратко, утишао многобројне критичаре, како на острву, тако и широм Европе.

Већ у 14. минут деловало је да је шампион Европе у потпуном нокдауну.  Невероватан кикс Тиба Куртое, а Ливерпул долази до 2:0!

Мо Салах користи велики кикс Белгијанца који му је поклонио лопту, а популарни фараон сурово кажњава ову грешку за делиријум на "Енфилду" који је клицао његово име!

Ипак, Реал се убрзо враћа из мртвих, а меч у "граду Битлса" добија ново поглавље! Винисијус је у том 21. минуту погодио малу мрежу.

Био је то савршен ударац момка који је био стрелац гола и у Паризу, када су исти ривали укрстили копља у великом финалу Лиге шампиона. Реал се вратио у живот, 2:1 и најавио невероватну утакмица,

Исти играч донео је и резултат 2:2. Велики кикс након Тиба Куртое направио је Алисона, његов колега, чувар мреже из ривалског табора.

Винисијус је извршио пресинг на задњу линију Ливерпула која је вратила лопту ка свом голману, а овај у жељи да испуца лопту што даље од гола, погађа свог сународника из редова "краљевића", који уз много среће доноси Реалу 2:2.

Са тим резултатом се отишло на одмор, а онда "блицкриг" Анћелотијевих изабраника. Само што је почело друго полувреме комплетиран је велики преокрет.

Реал Мадрид долази до 3:2, стрелац Едер Милитао! Фантастичан центаршут из слободног ударца Луке Модрића, његова лопта је пала на главу Бразилца, а овај постиже први гол у дресу Мадриђана после четири године, и то колико важан!

У 55. минут већ је било 4:2, а стрелац карим Бензема! "Златна копачка" из редова "краљевића" је распалила по лопти са неких 13,14 метара, лопта је на путу до мреже несрећно погодила Џоа Гомеза и завршили у мрежи Алисона.

У 67. минут потпуни потоп и неверица на "Енфилду". Карим Бензема поново, Реал је отишао на 5:2.

Винисијус је проиграо прву звезду шампиона Европе, а овај лажњаком избацује чувара, демонстрира какву мирноћу поседује када се нађе пред голом и задаје последњи ударац Клоповој чети пред реванш на "Сантјаго Бернабеу".

Меч у Франкфурту није могао да парира оном одиграном у Ливерпулу, али је и те како донео узбуђења.

Ајнтрахт је на крилима нестварне подршке својих ватрених присталица кидисао од самог почетка на задњу линију Наполитанац.

Имали су домаћи низ опасних ситуација и полу-шанси у уводних 30-ак минута, али је највећу шансу да стигне до гола имао Наполи.

Играо се 36. минут, а Наполи промашује пенал! Квартшкелија је снажно пуцао у сам угао гола који чува Трап, али искусни Немачки чувар чита страну, брани његов ударац, за огромно славље у Франкфурту.

Деловало је да би са неке психолошке стране то могло да утиче на Италијане, међутим десило се потпуно супротно.

Само 4 минта касније муњевита контра, Хирвинг Лозано је повукао, послао савршену лопту на другу стативу где је био Виктор Осимен, који је мирно донео предност Наполитанцима.

До великих 2:0, Наполи долази феноменалном тимском акцијом, Кваратшкелија маестрално одиграо петом до Ли Лоренца који левицом матира Трапа.

Гост је у наставку "сакрио" лопту ривали и мирно сачеко последњи судијски звиждук и реванш на страственом југу "чизме".

ЛИВЕРПУЛ - РЕАЛ МАДРИД 2:5

САСТАВИ:

Ливерпул: Алисон, ТАА, Гомез, Ван Дајк, Робертсон, Фабињо, Бајчетић, Хендерсон, Салах, Гакпо, Нуњез.

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Ридигер, Модрић, Камавинга, Валверде, Родриго, Винисијус, Бензема

АЈНТРАХТ - НАПОЛИ 0:1

САСТАВИ

Ајнтрахт: Трап - Тута, Јакић, Ендика - Бута, Камада, Со, Макс - Линдстром, Геце, Коло Муани.

Наполи: Мерет - Оливера, Ким, Рахмани, Ди Лоренцо - Зјелински, Лоботка, Ангиса - Кваратсхелија, Лозано, Осимен.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧЕВА!

88. минут - Брани Трап! Ђовани Симеоне из редова Наполија је скочио, одличнио захватио лопту главом, али немачки чувар мреже је прозрео његову намеру.

67. минут - Гоооооооооооол! Карим Бензема поново, Реал иде на 5:2. Винисијус га је проиграо, а Бензема лажњаком избацује чувара, демонстрира какву мирноћу поседује када се нађе пред голом и задаје тежак ударац домаћину.

СНИМАК ГОЛА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ.

67. минут - Бајчетић је окушао шут са близу 20 метара, али ударац талентованог везисте одлази поред гола.

66. минут - Каква акција! Кваратшкелија маестрално петом до Ли Лоренца који левицом матира Трапа. Наполи има великих 2:0 и играча више.

58. минут - Црвени картон! Коло Муани иде на туширање, Ајнтрахт са играчем мање у наставку.

55. минут - Карим Бензема, Реал води 4:2! Златна копачка из редова краљевића је распалила по лопти са неких 13,14 метара, лопта је на путу до мреже несрећно погодила Џоа Гомеза и завршили у мрежи Алисона.

48. минут - Какав преокрет! Реал Мадрид води 3:2, Едер Милитао! Фантастичан центаршут из слободног ударца Луке Модрића, његова лопта пада на главу Бразилца, а овај постиже први гол у дресу Мадриђана после четири године, и то колико важан!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - Крај првих полувремена на оба меча!

40. минут - Гол у Франкфурту! Наполи води 1:0, Виктор Осимен је стрелац! Хирвинг Лозано је асистент у муњевитој контри гостију.

36. минут - Па шта се ово дешава на Енфилду! Невероватна утакмица, 2:2 је. Велики кикс сада Алисона. Винисијус је извршио пресинг на задњу линију Ливерпула која је вратила лопту ка свом голману, а овај у жељи да испуца лопту што даље од гола, погађа свог сународника из редова краљевића, који уз много среће стиже до гола.

36. минут - Наполи промашује пенал! Квартшкелија је снажно пуцао у сам угао гола који чува Трап, али искусни Немачки чувар чита страну, брани његов ударац, за огромно славље у Франкфурту.

30. минут - Алисон спашава Ливерпул! Ау, колико је само недостајало да Винисијус репризира гол који је постигао пре мање од 10 минут. Поново је са десног бока упутио  хируршки прецизан ударац који је путовао у малу мрежу ривала, али нестваран рефлекс Алисона спашава "редсе".

21. минут - Гооооооооооооол! Потпуно луд меч у "граду Битлса"! Винисијус погађа малу мрежу, савшрен ударац момка који је био стрелац гола и у Паризу, када су исти ривали укрстили копља у великом финалу Лиге шампиона. Реал се враћа у живот, 2:1, потпунио луд почетак утакмице.

СНИМАК ГОЛА МОЖЕТЕВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ.

16. минут - Велики притисак Ајнтрахта! Наполи се мучи да задржи посед, нижу се опасне ситуације пред голом Наполитанаца.

14. минут - Какав кикс Тиба Куртое, Ливерпул води 2:0! Мо Салах користи велики кикс Белгијанца који му је поклонио лопту, а популарни фараон сурово кажњава ову грешку за делиријум на "Енфилду" који кличе његово име!

12. минут - Мо Салах поред гола! Египћанин је у свом препознатљивом стилу предриблао два чувара, шутирао из колена, али лопта одлази поред гола. Лако је Ливерпул могао сада и до 2:0.

5. минут - Велика шанса у Франкфурту! Коло Муани је чудесним дриблингом избацио чувара из игре, са неки 6,7 метара искоса упутио сјајан ударац, али феноменална одбрана Мерета.

4. минут - Гол,гол,гол! Ливерпул води, Мо Салах је упутио феноменалан пас, а потом спектакуларан потез често оспораваног Дарвин Нуњеза. Уругвајац петом, из прве, шаље лопту иза леђа сјајног Куртое и утишава многобројне критичаре, како на острву, тако и широм Европе.

1. минут - Мечеви су почели! Све очи ће пре свега бити упрте у меч на Енфилду где играју Ливерпул и Реал из Мадрида, што је уједно и реприза прошлогодишњег финала најелитнијег клупског такмичења Европе.

20:55 - Још само 5 минута до почетка мечева! У саставу Ливерпула је и млади Стефан Бајчетић, син легендарног фудбалера Црвене звезде, Срђана Бајчетића.

СТАРТНЕ ПОСТАВЕ ЛИВЕРПУЛ - РЕАЛ МАДРИД

СТАРТНЕ ПОСТАВЕ АЈНТРАХТ - НАПОЛИ

УОЧИ МЕЧА ЛИВЕРПУЛ - РЕАЛ МАДРИД

Домаћин је остварио две узастопне победе и у добром ритму дочекује данашњи сусрет. Реал је такође ухватио залет, након што је освојио Светско клупско првенство тријумфовао је на последње две лигашке утакмице.

Ово је реприза прошлогодишњег финала Лиге шампиона у којем је Реал славио са 1:0 поготком Винисијуса.

Ливерпул је заузео друго место у групи ''А''. Имао је исто бодова као и Наполи, али лидер Серије А је био бољи у међусобном дуелу, а и имао је јачу гол-разлику.

Може се рећи да је Лига шампиона омиљено такмичење Јиргена Клопа од када је засео на клупу ''редса''.

Под палицом немачког стручњака домаћин је играо чак три пута у финалу, два пута је изгубио управо од Реала, док је 2019. подигао трофеј након што је савладао Тотенхем у финалу резултатом 2:0.

Ливерпул је у последња два кола Премијер лиге био бољи од Евертона и Њукасла, тако да у добром ритму дочекује овај сусрет.

Са друге стране, Реал је скоро подигао први тројеф ове сезоне када је у финалу Светског клупског првенства тријумфовао против Ал Хилала, 5:3. ''Краљевски клуб'' је за викенд на неугодном гостовању Осасуни славио са 0:2.

Што се тиче Лиге шампиона, гост је заузео прво место у групи ''Ф'' са 13 освојених бодова. Бранилац титуле је ово такмичење освајао рекордних 14 пута, други на листи по броју трофеја је Милан који је Лигу шампиона освајао ''само'' седам пута.

Оно што брине навијаче Реала је повреда Карима Бенземе који је пропустио меч за викенд, али очекује се да вечерас буде од првог минута на терену.

Ове екипе су играле два финала Лиге шампиона у овом веку, поред прошлогодишњег укрстили су копља и 2018. у Кијеву када је Гарет Бејл својим фантастичним головима донео наслов првака Реалу.

Клоп не може да рачуна на Дијаза, Артура и Тијага Алкантаре, упитан је наступ Нуњеза, а Немца радује повратак Жоте и Фирмина у ротацију.

УОЧИ МЕЧА АЈНТРАХТ - НАПОЛИ

Домаћин игра променљиво након паузе, али за викенд је савладао Вердер са 2:0 и у доброј атмосфери дочекује осмину финала Лиге шампиона.

Наполи је у одличној серији резултата, убедљиво је први у Серији А. Пре пар дана је био бољи од Сасуола резултатом 0:2 и има више него сигурних плус 15 у односу на другопласирани Интер.

Ајнтрахт је заузео друго место у јако интересантној групи ''Д''. У тој групи у последњем колу се све четири екипе могле да прођу даље, ''Орлови'' су губили на гостовању Спортингу, али су головима Камаде и Коло Муанија преокренули и пласирали се у осмину финала.

Што се тиче домаћег првенства, Франкфурт је шести на табели са 38 поена. Главни играч екипе је малочас поменути, Рандал Коло Муани.

Сјајни Француз доминира ове сезоне, постигао је 15 голова и поделио 13 асистенција у свим такмичењима, а уз то је и одлично наступио на Светском првенсту у Катару.

Наполи је у серији од пет узастопних победа, игра феноменалан фудбал и смеши му се титула првака Италије коју чека још од доба када је дрес великана носио Дијего Армандо Марадона.

Чета Лућана Спалетија је у групи ''А'' заузела прво место са 15 освојених поена. Имала је исто бодова као и Ливерпул, али је био бољи у међусобном дуелу.

Гост је постигао чак 20 голова у групној фази, најбољи стрелци екипе у овом такмичењу су Ђовани Симеоне и Ђакомо Распадори са четири поготока, али омалени Италијан се мучи са повредама и пропустиће вечерашњи дуел.

Оно што је битно за Спалетија је да ће му на распогалању бити можда и најбољи дуо Европе  у овом тренутку, Осимен-Кварацкелија.

Ова два тима су последњи пут укрстила копља давне 1994. када је у осмини финала Лиге Европе Ајнтрахт славио укупним резултатима 2:0.

Домаћин ће бити без Дина Ебимбе, Родеа и Венига. Италијани у Немачку долазе без Ђакома Распадорија.

БОНУС ВИДЕО: "ЈОШ НИСМО СКИНУЛИ ГАЋЕ" Гордан Петрић послао загонетну поруку