МАДРИД ТУГУЈЕ: Умро легендарни фудбалер Реала кога Партизан памти по злу

21. 02. 2023. у 09:10

Бивши играч и почасни председник "краљевског клуба" Амансио Амаро преминуо је у 84. години живота, јављају јутрос шпански медији.

Од Амансија се опростио и Реал Мадрид.

- Пример играча за Реал Мадрид, садашњи почасни председник нашег клуба, био је активан од 1962. до 1976. године. У тих 14 сезона одиграо је 471 утакмицу, постигао 155 голова и постао једна од великих легенди нашег тима - подсећа Реал у саопштењу.

- Збогом, Амансио!

Амансио је у Реал Мадрид стигао 1962. из Депортива де Ла Коруње као најбољи стрелац Друге лиге. Амансио је са Реал Мадридом освојио шести по реду Куп европских шампиона, девет Лига и три Купа Шпаније, а био је и најбољи стрелац 1969. и 1970. године.

Амансио је био стрелац изједначујућег гола у чувеном финалу КЕШ против Партизана у Бриселу. Он је у 70. минуту поравнао резултат после вођства које је црно-белима донео Велибор Васовић. Шест минута касније Фернандо Серена поставио је коначни 2:1 на Хејселу за Реал.