ПАРТИЗАН НАСТАВИО ПОТЕРУ ЗА ВЕЧИТИМ РИВАЛОМ! Спартак пружио добар отпор фавориту, Рикардо немилосрдан

19. 02. 2023. у 18:57

ФУДБАЛЕРИ Партизана резултатом 2:1 савладали су Спартаку у Суботици у оквиру 22. кола Моцарт бет Супер лиге Србије. Веома важан меч за црно-беле који долази после успеха у Лиги конференција, али и победе Црвене звезде над Чукаричким. Вечити ривал је пре дуела на северу Србије имао +14, а Петрићеви изабраници поново су разлику смањили на 11 поена и тако наставили потеру за шампионом Суперлиге Србије.

Прво полувреме меча у Суботици неодољиво је подсетило на оно одиграно средином недеље када је Партизан гостовао у Кишињеву екипи Шерифа.

Ровоска борва на средини терена, спор ритам утакмице, Партизан се мучио. Црно-бели пуних пола часа игре нису успели да упуте ударац ка голу ривала, а онда велика шанса па гол.

Умало да црно-бели из првог шута дођу до вођства. Филиповић је сјајно пратио акцију, одлично се кретао од лопте са позиције десног бека, и онда шут из прве по земљи, али је Дубљанић у стилу рукометних голмана, рефлексно реаговао ногом и скинуо чист гол Филиповићу.

Сличан сценарио претходио је и у мечу Лиге конференција који су црно-бели играли у Молдавији, а баш као и тада, опет је парни ваљак убрзо након тога голом Рикарда из контре затресао мрежу противника.

Играо се 41. минут игре, када је Квинси Мениг послао један теледириговани пас, а најбољи стрелац београдског великана још једном је показао какав је сурови егзекутор.

То је био и коначан резултат другог полувремена, а само што је почео друго, хладан туш за Петрићеву чету.

Шимура је одиграо повратну лоту за Станића, овај шутирао из прве, а лопта на путу до гола погађа и Хамидуа Траореа и Светозара Марковића, па Спартак уз много среће долази до изједначења.

Ипак, показали су Петрићеви момци какав карактер имају и успели да само 13 минута касније узврате ударац домаћину.

Рикардо је  поново био стрелац. Јовић је упутио ударац, Дубљанић интервенише, али се лопта одбила до голгетера са Зеленортских острва који овакве ситуације по обичају претвара у голове.

Партизан је стигао до вођства и потпуно умирио темпо утакмице у наставку, не створивши практично нити једну шансу из категорије великих, али исто није дозволио ни ривалу.

СПАРТАК - ПАРТИЗАН 1:2

СТАДИОН: "Градски стадион у Суботици"

СУДИЈЕ: Александар Живковић

САСТАВИ:

Спартак: Дубљанић – Танасин, Остојић, Маринковић, Виторовић – Адо, Станић – Шимура, Срећковић, Бијеловић – Хрстић

Партизан: Поповић – Филиповић, Вујачић, Марковић, Урошевић – Траоре, Белић – Дијабате, Натхо, Мениг – Рикардо

СТРЕЛЦИ: Рикардо 41' 67', Станић 54,

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

85. минут - Патрик Андраде је ушао у другом полувремену, али не може да настави меч. Млади Михајло Илић ће га одменити у самој завршници.

77. минут - Очајан покушај Тодоровског, лопта одлази високо преко гола

75. минут - Слободан ударац на ивици казненог простора за Спартак.

67. минут - Гол! Сјајно друго полувреме! Рикардо је стрелац поново. Јовић је упутио ударац, Дубљанић интервенише, али се лопта одбија до голгетера са Зеленортских острва који овакве ситуације лагано претвара у голове.

РИКАРДО НЕУМОЉИВ: Нападач Партизана се вратио у голгетерску форму (ВИДЕО)

61. минут - Статива! Натхо је сјајно центирао из слободног ударца, Слободан Урошевић је предвидео лет лопте, одлично трзнуо главом, али капитен Партизана није имао среће, остаје 1:1.

СНИМАК ГОЛА:

СПАРТАК ШОКИРАО ПАРТИЗАН: Станић донео изједначење Суботичанима (ВИДЕО)

54. минут - Гол! Шимура је одиграо повратну лоту за Станића, овај шутира из прве, а лопта на путу до гола погађа и Хамидуа Траореа и Светозара Марковића, а Спартак долази до изједначења.

48. минут - Атрактиван потез Белића популарним "шкорпион" ударцем, али није захватио лопту како је желео, па она одлази поред гола који чува Дубљанић.

46. минут - Друго полувреме је почео! Фудбалери Спартака су извели лопту са центра.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут - Нови жути картон! Кристијан Белић је пожутео у редовима црно-белих.

41. минут - Гол, гол, гол! Страшна контра и суров финиш Рикарда на прелепо додавање Менига.

36. минут - Опоменут сада и фудбалер Спартака, жути картон за Шимуру.

34. минут - Каква одбрана Поповића сада! Шимура је умало постигао гол главом са неких 12, 13 метара, али голман Партизана понавља репертоар из Кишињева, када је скидао све шутеве играчима молдавског Шерифа.

33. минут - Филиповић је први играч који добија жути картон, играч Партизана иде у бележницу Живковића.

31. минут - Поново сјајни Дубљанић! Чувар мреже Спартака још једном интервенише, нако ударца Белића са дистанце, први корнер за парни ваљак.

30. минут - Велика шанса за Партизан! Умало да црно-бели из првог шута дођу до вођства. Филиповић је сјајно пратио акцију, одлична кретња од лопте са позиције десног бека, и онда шут из прве по земљи, али Дубљанић у стилу рукометних голмана, рефлексно реагује ногом и скида гол Филиповићу.

25. минут - "Успаванка" на стадиону у Суботици се наставља, и даље публика није сведочила шуту ка голу.

20. минут - Изузетно спор ритам, тврда утакмица, пуних 20 минута нити једна екипа није упутила ни шут ка голу ривала.

13. минут - Кратак прекид утакмице, млади српски репрезентативац из редова Спартака, Хрстић, је остао на трави, али се убрзо придигао и меч је настављен.

5. минут - Почетна иницијатива парног ваљка, неколо опасних центаршутева ка Рикарду са бокова, али концентрисана одбрана Спартака у уводним минутима.

1. минут - Меч је почео, први су са центра кренули играчи Партизана!

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Младости ГАТ су направили сензацију у Хумској и савладали екипу Партизана са 4:0, у оквиру 21. кола националног шампионата. Низао се шок за шоком на стадиону "црно-белих" који током читавих 90 минута нису успели да заиграју опасније против једног од најлошијих тимова у лиги. Већ после 11 минута гости су водили са великих 2:0. Први гол је мајсторија Гала, али за наредни је директно крива одбрана Партизана.

Дал Бело Фагундес је увећао вођство свог тима, а до краја првог полувремена није било промене резултата. Није било ништа боље ни после одмора, домаћин је наставио са потпуно безидејном игром у нападу. Младост је искористила практично сваку грешку "црно-белих" и већ на старту другог полувремена повела са 3:0. Фејса је скривио пенал у 52. минуту, а капитен Новосађана Новица Максимовић је био неумољив.

Поново су фудбалери новајлије у лиги искористили грешку одбране, успели да организују добар напад, а великих и коначних 4:0, доноси Немања Милић. Изабраници Гордана Петрића су тренутно другопласирани тим на табели са 46 бодова, чак 14 мање од лидера и вечитог ривала Црвене звезде.

Фудбалери Спартака улазе у дуел након два узастопна пораза у пролећном делу сезоне. Суботичани су прво изгубили од Чукаричког у Београду 3:1, затим од Јавора у Ивањици минималним резултатом. Пулени Љубише Дунђерског након 21. кола заузимају 14. позицију Супер лиге Србије уз 18 прикупљених бодова и оствареном гол-разликом 16:29.

Популарни "голубови" су и минулом међусобном дуелу шокирали "црно-беле" у Хумској и савладали их минималним резултатом. Једини гол на мечу постигао је Лука Бијеловић у 86. минуту сусрета.

"Парни ваљак" је у прошлом колу доживео велику бруку. Партизан ако данас киксне на "Градском стадиону" у Суботици може да се опрости од титуле првака. Тренер Петрић је имао мало времена да одмори своју екипу, јер су "црно-бели" срединим недеље играли прву утакмицу шеснаестине финала Лиге конференција где су били бољи од молдавског Шерифа минималним резултатом.

БОНУС ВИДЕО - Групи Партизановаца забранили улаз у Молдавију - јер су Срби

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45