НАЈДУЖА ВАР ПАУЗА У ИСТОРИЈИ ХРВАТСКЕ ЛИГЕ НА МЕЧУ ИСТРА - ОСИЈЕК: Десет минута проверавали пенал

18. 02. 2023. у 20:15

БАШ га претераше. ВАР судије су на утакмици 22. кола фудбалског првенства између Истре и Осијека (1:0) поставили рекорд лиге - требало мим је десет минута да провере спорну ситуацију и на крају - не досуде пенал за домаћина.

НАЈДУЖА ВАР ПАУЗА У ИСТОРИЈИ ХРВАТСКЕ ЛИГЕ НА МЕЧУ ИСТРА - ОСИЈЕК:  Десет минута проверавали пенал

Спорни тренутак десио се у 61. минуту кад је играч Истре Ерцег пао у дуелу са Жапером у шеснаестерцу, па му је судија Чуљак показао жути картон због симулирања. Тада се укључила ВАР соба која је осам минута прегледала снимак и онда позвала главног арбитра да и он сам погледа. То је трајало још два минута, после чега је Чуљак потврдио жути картон Ерцегу због симулирања.

Проблем је биоп што су се користила три снимка на којима се ништа конкретно видело, дуго је трајало и повлачење линја за проверу офсајда у тој акцији. Гледаоци на трибинама и крај малих екрана могли су да оду негде на кафу док су судије већале.