КАКО ЈЕ ЋИРО БЛАЖЕВИЋ КАЖЊАВАО НЕПОСЛУШНЕ ИГРАЧЕ? "Сине, једва чекам да дођемо на врх планине.." (ФОТО)

Оља Мркић

08. 02. 2023. у 10:40

НЕПОНОВЉИВИ тренер свих тренера Ћиро Блажевић, који је преминуо ове среде дан пре 88. рођендана, остаће упамћен по многим анегдотама. Највише их је можда забележено из фудбалске сезоне 1981/82. у којој је Динаму донео наслов првака СФРЈ који су "пургери" чекали 24 године.

КАКО ЈЕ ЋИРО БЛАЖЕВИЋ КАЖЊАВАО НЕПОСЛУШНЕ ИГРАЧЕ? Сине, једва чекам да дођемо на врх планине.. (ФОТО)

FOTO: Tanjug/Hina

Ћиро је увек истицао да му је та титула највећи успех у каријери, већи и од бронзе са репрезентацијом Хрватске у Француској 1998.

А прошле године обележено је 40 година од те, последње Динамове титуле шампиона Југославије. То је био повод да тренер свих тренера напише свој осврт на ту чувену сезону. Објављивали су га, у наставцима, загребачки Вечерњи лист и Ћирина званична Фејсбук страница.

У првом делу ових мемоара Ћиро преноси дешавања из аутобуса којим су динамовци кренули на завршни део мини-припрема пред почетак пролећног дела првенства.

- Тренутно смо још увек на малим припремама за пролетни део сезоне, али осим тога што ме у аутобусу Џемо Мустеданагић и (Петар) Бручић гађају папирићима мислећи да их не видим, а ја им видим одраз у телевизијском екрану и једва чекам да дођемо на врх планине па да их избацим ван и наредим им да се пешице спусте, немам превеликих брига - присећао се Ћиро.

Први део припрема Динамо је обавио у Аустралији.

- Екипу сам већ спремио на припремама у Аустралији, мој Цицо се враћа из војске и спремни смо на поход за освајање шампионског пехара ове лиге који Динамо чека већ 24 предуге године - присетио се Ћиро и прерано преминуле звезде тима, Златка Цице Крањчара.

FOTO: Tanjug/Hina

Динамо је шампион постао чак четири кола пре краја првенства, а на коначној табели имао је пет бодова више од другопласиране Звезде и трећег Хајдука.

БОНУС ВИДЕО - Звезда и Војводина Михи у част

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, трешњице трећи узастопни тријумф на Театру снова

НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова

МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.

15. 12. 2025. у 09:00

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки

Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.

14. 12. 2025. у 16:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (1)

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки