РАСПАД СИСТЕМА! Ливерпул прегажен, Лига шампиона све даље: Брајтон нанео болан пораз посрнулој чети Јиргена Клопа

14. 01. 2023. у 17:56

ФУДБАЛЕРИ Ливерпула наставили су низ лоших партија у Премијер лиги и доживели још један пораз који их удаљва, не више од шампионске трке, већ и од борбе за Лигом шампиона. Бољи од њих, и то убедљиво, био је Брајтон, који је на свом стадиону однео победу резултатом 3:0

Знао је тим са Енфилда и ранијих година под вођством Јиргена Клопа да испусти бодове, губио је као и сви, али никада као ове, није се дешавало да буду овако надиграни.

Као и много пута у сезони 2022/2023 Ливерпул је прегажен, и резултатски и статистички и утиском.

Клоп без Фирмина, Нуњеза, Ван Дајка, а његов тим просто није личио на себе. Првих 45 минута је одолевао пред нападимо Де Зербијевог тима, а онда, оно што се наслућивало десило се у 47. минуту.

Сјајни Јапанац Митома асистент, Соли Марч стрелац. Само шест минута касније исти играч повисио је на 2:0 на додовање младог Ирца, Итана Фергусона, кога је италијански стручњак лансирао у фудбалску орбиту од када је дошао на обалу Енглеске.

Очекивало се да ће редси силовито атаковати на гол ривала, али то се није десило, баш као и до тада били су инфериорни.

Казна за летаргичан приступ стигла је у 82. минуту, када је мрежу затресао заборављена нада Манчестер јунајтеда, из ере Сер Алекса Фергусона, Дани Велбек.

Ливепрул је овим поразом пао на позицију осам, са чак седам бодова мање од четвртог места које води у Лигу шампиона, а на ком се алази Њукасл. Свој наредни меч одиграће 21. јануара, када ће угостити Челси.

Са друге стране, Брајтон је овом победом дошао на позицију седам, тик испред данашњег ривала, а следи им гостовање Лестеру у наредном колу премијер лиге.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“