ПРЕМИЈЕР ЛИГА ЗОВЕ ДОРТМУНДОВО "ЧУДО" ОД ДЕТЕТА: Наследник Ерлинга Холанда и Килијана Мбапеа добио понуду која се не одбија

10. 01. 2023. у 15:47

ЈУСУФА МУКОКО име је које одзвања фудбалски кулоарима. Овог талентованог Камерунца који се већ определио за репрезентацију Немачке многи сматрају легитимин наследником Ерлинга Холанда и Килијана Мбапеа. Момак великог потенцијала сада је на прагу Премијер лиге, а на столу му стоји понуда која се тешко одбија.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА ЗОВЕ ДОРТМУНДОВО ЧУДО ОД ДЕТЕТА: Наследник Ерлинга Холанда и Килијана Мбапеа добио понуду која се не одбија

FOTO: EPA

Наиме, руководство Њукасла понудило је фудбалеру Борусије из Дортмунда недељну плату од невероватних 170.000 евра, преносе британски медији.

Мукоко (18) има уговор са тимом из рурске обласати до краја сезоне, а више пута је одбио понуду да продужи сарадњу са клубом. Интересовање за младог немачког фудбалера показали су бројни европски гиганти, а између осталих, Челси, Барселона, Манчестер сити, ПСЖ и Реал.

Британски медији наводе да се у преговоре укључио и Њукасл, који је спремио вишегодишњи уговор за Мукока, као и недељну плату од 170.000 евра, ако у летњем прелазном року појача енглески клуб.

Овај талентовани голетер сада има прилику да пређе у редове тима који су бори за Лигу шампиона и обуче дрес северњачког великана, најбогатијег клуб света.  

Мукоко је за први тим Борусије одиграо 59 утакмица и постигао је 11 голова, док је за репрезентацију Немачке наступио на два меча.

Он је ушао у историју Бундеслиге, пошто је 2020. постао најмлађи професионални фудбалер са само 16 година и 28 дана.
 

БОНУС ВИДЕО: ИН МЕМОРИАМ: Одлазак Пелеа „краља“ фудбала

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им