ЦРНО-БЕЛИ ТУГУЈУ Преминуо чувени тренер омладинаца Партизана Недељко Костић
НЕКАДАШЊИ директор омладинске школе и скаутинг службе Партизана, Недељко Костић, преминуо је данас у 75. години, саопштио је фудбалски клуб из Хумске.
ФОТО: ФК Партизан
- Костић се никада се није професионално бавио фудбалом, али то му није сметало да оствари тренерску каријеру вредну сваког поштовања, као и да се окити ласкавом титулом 'српског Муриња', када су у питању млађе категорије. Професионални стручњак је постао већ у 24. години, када је у исто време био тренер, скаут и главни административац некада чувене Галенике. У то време, клуб се такмичио у Српској лиги, али су зато све његове млађе селекције, почев од пионира, вршњацима 'узимале меру', навео је Партизан.
Костић је тренирао некадашњи Сартид и гњиланску Црвену звезду.
- Он се 1998. године вратио тамо где се најбоље осећа - међу раздрагане црно-беле клинце који упијају сваку његову реч. И то, ни мање ни више, него као заменик Владице Ковачевића, тадашњег директора Омладинске школе Партизана. Потом је 14 година и сам водио бригу о будућим надама 'црно-белих' и током тог периода - захваљујући његовом непогрешивом осећају да лоцира мајсторе који су још у фудбалским пеленама - Партизан није оскудевао у талентима. Партизан је остао без још једног пријатеља и легенде, закључује се у саопштењу Партизана.
Препоручујемо
ДОСТА ЈЕ! Швајцарци осули паљбу на породицу Џака, спомињали и хапшење на Косову
08. 12. 2022. у 08:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!
Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.
27. 06. 2026. у 08:00
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)