ОВОГ ЧЕСТО НЕМА НИ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Фантастичан дуел ТСЦ - Партизан, црно-бели тријумфовали на чудесан начин (ВИДЕО)

06. 11. 2022. у 21:23 >> 21:24

ПАРТИЗАН је губио, па водио, онда испустио предност, па ипак (заслужено) победио у фантастичној утакмици 18. кола МоззартБет Суперлиге Србије у којој је гостовао трећепласираном ТСЦ-у: Бачка Топола је видела сјајан дуел, који је завршен тријумфом црно-белих од 2:3 (1:1), чиме се екипа из Хумске вратила на седам бодова заостака за водећом Црвеном звездом, која је раније током дана победила Младост са 2:0.

После успеха на међународној сцени, а изборено европско пролеће у Лиги конференција то јесте, црно-бели су у дуел са тимом који је тик иза њих на табели ушли таман за толико испод нивоа максималне концентрације, да су одмах за то кажњени.

Већ у другом минуту одличну акцију домаћих могао је Ђаковац да искористи да, после добијања дугачког додавања, матира голмана Поповића, али иако је отишао исувише лево, одлично се снашао: окренуо се и проиграо Раткова који је својим четвртим голом у сезони донео предност ТСЦ-у.

Деловали су од тог тренутка (прилично дуго) прилично смушено играчи тренера Гордана Петрића, који нису имали одговор на формацију и тактику екипе из Бачке Паланке. Јер, не само да су изабраници Жарка Лазетића савршено "покривали" све директне ривале, већ су одличном кретњом и великом борбеношћу брзо и преузимали посед. Деловали су толико импресивно, да су после 30 минута игре имали лопту чак 65% времена.

Али, то, само по себи, не доноси добар резултат, што им је Партизан доказао у самој завршници првог полувремена. Играо се 42. минут када је дотад изврсно чувани Рикардо одлично прихватио лопту с десног крила, заградио се и "одложио" је Бибрасу Натху а овај сјајно одмереним, лукавим ударцем по земљи, поравнао резултат.

Петрић је решио да "промеша карте" током великог предаха, па је уместо неочекиваног дебитанта Илића убацио Баждара, а уместо ратоборног повратника Данила Пантића, коме се нису свиђале поједине одлуке судија, увео у игру Менига. Офанзивнија поставка Партизана јесте стварала већи притисак на одбрану супарника, али и отварала нешто шири простор у његовој одбрани, па је шанси било на обе стране.

Прву су искористили црно-бели, који су у 71. минуту преокренули када је Натхо извео корнер, а лопта се одбијала у казненом простору ТСЦ-а све док није стигла пред Саничанина коју ју је "закуцао" у мрежу за 1:2.

Међутим, непуних десет минута касније, Лазетићев "џокер" с клупе, Мирчевски, побегао је одбрани црно-белих и, савршену асистенцију Цветковића са десног крила, претворио у изједначење.

Утакмица је тада почела да бива спектакуларна, јер су оба такмаца заиграла спуштених гардова, те су посла имала обојица голмана. Једини је, међутим, капитулирао одлични Илић пред мрежом домаћих, и то када га је на феноменалан начин у 86. минуту савладао капитен Партизана, Слободан Урошевић, изузетним слободним ударцем.

У преосталом времену и ТСЦ и Партизан су имали нове прилике за погодак, а то што се мреже више нису тресле уопште није умањило утисак да су љубитељи фудбала могли да уживају у изузетној представи после које је, како то обично бива, само једна страна могла да буде задовољна. А славили су црно-бели - заслужено, јер су се издигли из сопствених проблема и надиграли надахнутог ривала.

КРАЈ! ТСЦ - Партизан 2:3

90' - Играће се четири минута надонаде. Још три су преостала.

90' - Велика прилика за ТСЦ! Резервиста Вукић је промашио лопту, тј. лоше је захватио, након што га је Мирчевски проиграо с десне стране напада.

89' - Какав меч... Фантазија од фудбала у завршници. Мениг је одлично шутирао, голман Илић успео да избаци у корнер лопту која је ишла тик испод пречке!

88' - Андрија Павловић мења Рикарда у екипи Партизана. Недуго затим, Траоре улази уместо Натха.

85' - Фантастичан гол Урошевића из слободног ударца, води Партизан са 2:3!

84' - Слободан ударац за Партизан, са нешто више од 20 метара, скоро по средини гола. Добра прилика за доброг извођаача слободног ударца, а у Партизану је Натхо највећи мајстор за овакве прекиде. Мада је и Урошевић ту, јер је позиција можда боља за играча који радије шутира левицом.

82' - ШТОПЕР ПАРТИЗАНА У МАНИРУ РАСНИХ ГОЛГЕТЕРА: Погледајте како је Синиша Саничанин пробушио голмана ТСЦ-а (ВИДЕО)

81' - Десетак минута после вођства Партизана, изврсна акција домаћих омогућила је резервисти Мирчевском да из петерца, где је умакао свом чувару, дође први до ниско упућене лопте с десне стране и постигне гол.

80' - Гол! ТСЦ је изједначио! Резултат је 2:2.

79' - НАтхо добија жути картон

77' - ПАРТИЗАН ДО ВЕЛИКОГ ПРЕОКРЕТА: Погледајте како је Синиша Саничанин пробушио голмана ТСЦ-а (ВИДЕО)

76'  - Кувељић, који је оставио солидан утисак, уступа место искусном Томановићу у екипи ТСЦ-а.  Милосављевић игра уместо Стојковића.

72' - Грме сада "гробари" са трибина стадиона у Бачкој Тополи, а играчи ТСЦ-а улазе из грешке у грешку. Нова брзо изгубљена лопта, нови прекршај над играчем Партизана, па нови центаршут Натха, овог пута с леве стране. Сада је одбрана домаћих интервенисала добро.

70' - Мења Жарко Лазетић. Мирчевски улази у игру уместо Саше Јовановића.

69' - ГОЛ! Води Партизан! Изборио је Партизан корнер с леве стране, а после гужве и "шетње" лопте кроз казнени простор ТСЦ-а, до ње је дошао Саничанин који ју је "закуцао" у мрежу - 1:2!

66' - Велика прилика за ТСЦ! Саша Јовановић се стуштио по левој страни и пробао да десном ногом, спољном ивицом копачке, постигне леп гол - али та атракција није уродила плодом. Помоћни судија је показао офсајд, а на поновљеном ТВ снимку се чинило да недозвољене позиције није било, па би, да је поготка било, ВАР морао да одлучује.

64' - Баждар је шутирао са 20-ак метара, по земљи. Лопта је прошла кроз "шуму ногу" - а отишла покрај даље стативе, у гол-аут.

60' - Распламсала се борба. Пршти све од дуела. Сада овај меч, због обостране агилности, апсолутно оправдава епитет дербија кола.

56' - Антонић, играч ТСЦ-а, пада у казненом простору Партизана јер је, ишчекујући корнер с леве стране, имао судар главом са високо подигнутом руком једног од ривала. Судија се није оглашавао.

53' - Уздаси на трибинама у Бачкој Тополи. С разлогом, одличан волеј је извео Ратков на десној страни напада ТСЦ-а, но изврсно постављна одбрана Партизана блокирала је тај атрактиван шут.

50' - Мало је "живља" игра на почетку другог полувремена него што је то било у већем делу првог. Борбенији су и једни и други, а црно-бели покушавају да бржим акцијама дођу пред гол ривала. Брже игра и ТСЦ када дође до лопте, па и одбране имају више посла.

48' - После минут прекида, меч је настављен. Вујачић је мало јаче у скоку ударио стрелца јединог гола за ТСЦ, Раткова, па је лопта припала домаћинима.

47' - Припретили су црно-бели центаршутем, после ког је дошло до прекида меча јер се повредио један од играча ТСЦ-а.

46' - Почело је друго полувреме.

Мења Гордан Петрић већ на полувремену утакмице. Млади Баждар мења Илића, а Мениг ће играти уместо Данила Пантића у екипи Партизана.

МАЈСТОРИЈА БИБРАСА НАТХА: Овако је Израелац прелепим голом поравнао резултат у Бачкој Тополи (ВИДЕО)

Крај полувремена. Није Партизан блистао, али је дошао до изједначења после боље игре у завршници овог, уводног дела меча. ТСЦ је оставио одличан утисак више од пола сата, но потом је препустио иницијативу црно-белима, који су то успели да крунишу голом за 1:1.

44' - Буни се Данило Пантић. Добио је жути картон, а он сматра да је ривала ударио по нози "у жару борбе за лопту".

43' - До десетог гола (на 16. овосезонском мечу) Натхо је дошао након што је с десне стране Рикардо Гомеш примио лопту, одлично се заградио и одложио лопту за везисту Партизана који је врло лукаво, не толико јако колико прецизно, пласирао "бубамару" у доњи десни угао гола домаћих.

42' - Бибрас Натхо даје гол! Партизан је изједначио - 1:1!

37' - Прва озбиљнија ситуација пред голом ТСЦ-а, и то у 37. минуту. Натхо је добро "повукао" напад, додао десно Диабатеу, но недовољно добро је шутирао љубимац "гробара" - који још увек чека на дебитантски суперлигашки гол.

36' - Аух, какав старт Цветковића над Урошевићем. Клизећи старт, али са високо подигнутом ногом, којом је капитена Партизана ударио по бутини. Неким чудом - нема жутог картона. Урошевић се придигао, наставиће да игра.

33' - Дибате је изнудио прекршај ривала на око 25 метара, нападајући по десном крилу. Натхо је потом центрирао добро, а стрелац јединог гола, Ратков, главом спречио да црно-бели поведу - избацио је лопту у корнер.

30' - После 30 минута игре, статистика каже: ТСЦ је имао лопту у свом поседу 65% времена. Не дешава се ово често Партизану.

26' - Црно-бели не успевају сада више ни да задрже лопту на дуже од 30-ак секунди. Бар у ових последњих 3-4 минута. ТСЦ, са друге стране, прети и кратким додавањима кроз средину, и покушајима центаршутева. За сада бољи утисак оставља домаћин од госта. Уз поменуто вођство.

22' - Партизан још увек не успева да проигра на прави начин ни Рикарда Гомеша, а ни Диабатеа који је у минулим утакмицама бриљирао на деснокрилној позицији. Тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић припремио је за њих план који, до овог тренутка, беспрекорно функционише.

18' - ТСЦ стрпљивом игром контролише збивања на терену. Када има лопту, не срља већ врло полако и пажљиво гради своје акције, а када Партизан напада, одбрана домаћих не паничи. На све то, екипа из Бачке Паланке успева да заустави и дуга додавања ривала, и она краћа, када се лопта већ приближи казненом простору. Импресивно делује игра трећепласиране екипе на табели МоззартБет Суперлиге.

12' - ТСЦ се мало ослободио притиска црно-белих, који није уродио плодом. И даље Партизан има већи посед лопте, али засад без шансе за изједначење. Добро је и псотављена, а још боље и реагује одбрана домаћих на све покушаје гостију из Београда.

9' - ШОК ЗА ПАРТИЗАН: Овако је ТСЦ експресно повео у дербију Суперлиге Србије

5' - Партизан покушава да што пре узврати ударац. Предњачи у налетима Данило Пантић, а и с њим на левој страни Урошевић. Ипак, бедем ТСЦ-а засад све те покушаје зауставља.

3' - Сјајна "дубинска" лопта омогућила је Ђаковцу да избије пред голмана Партизана, Поповића, али је отишао исувише у лево. Онда се, прибрано, окренуо у близини угла петерца, видео да прилази и Ратков, те га проиграо, а овај прецизним ударцем донео 1:0 екипи из Бачке Паланке.

2' - ГОЛТСЦ води од другог минута!

1' - Утакмица је почела!

18.45 - Тренер црно-белих, Гордан Петрић, решио је да у стартну поставу уврсти младог дефанзивца, Михајла Илића, а у "почетних 11" нашао се и Данило Пантић.

18.44 Ево и састава:

ТСЦ: Илић, Стоковић, Јовановић, Антонић, Стојић, Кувељић, Цветковић, Петровић, Илић, Ђаковац, Ратков

Партизан: Поповић, Урошевић, Саничанин, Илић, Живковић, Вујачић, Фејса, Пантић, Натхо, Диабате, Рикардо Гомеш

Уочи меча

Гордан Петрић, тренер Партизана, дан пред меч је овако говорио о овом дуелу:

- Сам амбијент на стадиону је европски. ТСЦ није изгубио претходних 12 утакмица. Мораћемо добро да се намучимо, да урадимо пар домаћих задатака. Потрошили смо доста енергије у претходне две-три недеље и то се види по играчима. На стручном штабу је да састави најбољи тим, који ће сутра изаћи на терен и узети бодове, истакао је Петрић.

Додао је да га не брину претходни дуели ТСЦ-а и Партизана.

- Не брине ме што нам је ТСЦ у прошлој утакмици узео бодове. Играчи су ван тог филма. Врло је битно да ми данас на тренингу сагледамо са којим тимом располажемо. Филиповић и Белић неће играти. Морамо да направимо неке рокаде. Са каквом год поставом да игра ТСЦ, њих ће на терену бити 11 исто колико и нас. Не видим где могу да нас изненаде, закључио је тренер Партизана.

Упитан је и кога би желео да извуче у Европи.

- Волео бих да извучемо Лацио јер је леп град, а добре су и пице и шпагете. Сви противници су квалитетни. Волео бих Лацио, рекао је Гордан Петрић и насмејао све присутне.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17