БОЛНО БУЂЕЊЕ: Звезда је нокаутирана! Црвено-бели не да не иду даље, него су остали без Европе

Александар Илић

03. 11. 2022. у 20:34 >> 20:34

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде елиминисани су из Европе, након што су у шестом колу Лиге Европе поражени од Монака (4:1). Црвено-бели су групну фазу завршили на последњем месту, са шест бодова.

Током целог дана у Монте Карлу падала је јака киша, а на терену је грмело од фудбала, одмах на старту Кевин Воланд показао је због чега је један од најбољих нападача у француском првенству.

Након фантастичног центаршута у четвртом минуту несмотрено је реаговао Милан Борјан, те је нападач домаћина главом захватио лопту која је проклизала из руку голмана гостију.

Нову прилику да крунише иницијативу на терену имао је Бен Једер, успео је да савлада Милана Борјана, али је почетна позиција након додавања била иза одбране гостију, те је гол поништен због офсајда.

Тек у 23. минуту ослободила се Звезда притиска и након корнера који је извео Гелор Канга, Немања Милуновић је захватио лопту, која је прошла кроз петерац, покушао је да ју стигне Букари, није успео.

Само четири минута касније Немац је поново затресао мрежу Милана Борјана. Овога пута га је одлично проиграо Дијата.

У завршници полувремена Осман Букари је покушао да пронађе Александра Пешића, али је Нибел био бржи од Нишлије.

Деловало је на старту другог полувремена да је мало живнуо тим Милоша Милојевића, Канга је покушао да проигра Букарија, а он није најбоље захватио лопту, одмах на другој страни кажњава Монако тај промашај.

Александар Головин промешао је одбрану, савладао Борјана, одлично је поткопао лопту, а на путу до гола Милан Родић ју је послао у гол у 50. минуту.

Беноа Бадиашил је скривио једанаестерац оборивши Мирка Иванића у шеснаестерцу, а у 54. минуту Гелор Канга смањио је заостатак на 3:1 са "беле тачке".

Нову прилику да смањи заостатак имао је Пешић у 68. минуту. Одлично је примио лопту иза леђа одбране, савладао Нибела, а након вар снимка гол је због офсајда поништен.

Искористио је Кевин Фоланд сјајно додавање Џејкобса, који га је пронашао у срцу шеснаестерца, постигао је Немац свој трећи гол на мечу.

МОНАКО - ЗВЕЗДА 4:1
(Воланд 5', 26', 86' Родић 50'аг - Канга 54'п )

КРАЈ МЕЧА

90' Четири минута продужен је меч у Монте Карлу.

86' Кевин Фоланд угасио је наду Црвене звезде, Џејкобс је по левој страни пробио и асистирао Кевину Фоланду који је постигао трећи гол.

86' ГОЛ МОНАКО!

77' Емболо се нашао у одличној шанси. Изашао је сам пред Милана Борјана, одлучио се за нешто између шута и центаршута, на крају лопта за Звезду.

68' Велику прилику Звезда је имала да смањи заостатак за Монаком у 68. минуту. Александар Пешић је постигао гол. Увукао се иза леђа одбране, али је након ВАР прегледа гол поништен.

56' Канга је поново запретио, шут је Нибел преусмерио у корнер.

54' Прочитао је Нибел Гелора Кангу, али је омалени везиста био сигуран, смањио је заостатак.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ ЗВЕЗДИН ТРАЧАК НАДЕ У МОНАКУ: Овако је Гелор Канга смањио предност тима из кнежевине (ВИДЕО)

54' - ГОЛ ЗВЕЗДА!

54' Лепу акцију имали су Катаи и Иванић, оборен је црногорски репрезентативац у шеснаестерцу. Пенал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РОДИЋ ЈЕ ХТЕО У ЗЕМЉУ ДА ПРОПАДНЕ: Звездин дефанзивац постигао комичан аутогол против Монака (ВИДЕО)

50' Головин је пробио одлично по левој страни, послао лопту у небрањени део мреже Милана Борјана, а Милан Родић ју је на путу ка мрежи нехотице закуцао у мрежу

50' ГОЛ МОНАКО!

49' Покушао је Накга да проигра Букарија који није на најбољи начин захватио лопту.

46' Настављен је меч нападом Звезде.

45' Крај првог полувремена. Сви статистички параметри у првом полувремену били су на страни Монака. Једанаест шутева, наспрам два ривала, имали су "кнежеви". Једанаест пута домаћин је шутирао, од чега пет пута у оквир гола, док је Звезда од два покушаја, једном упутила лопту ка голу француског тима.

42' Опао је мало ритам игре, ипак, играју гости из последње линије, а често неорганизовану игру гости завршавају враћањем лопте Милану Борјану.

34' Милуновић је најактивнији у редовима Црвене звезде, а Монако највише напада по левој, готово све време игра се на половини гостију.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:АГОНИЈА ЗВЕЗДЕ У КНЕЖЕВИНИ: Овако је Монако дуплирао предност против шампиона Србије (ВИДЕО)

30'- Решен је домаћин да упише победу и пролаз даље. Ни два гола нису "смирила" Монако, који врши пресинг на задњу линију црвено-белих.

26' - Одлично је Диата проиграо Кевина Воланда који је са ивице шеснаестерца распалио по лопти за нови гол домаћина.

26' - ГОЛ МОНАКО

24' - Поново Воланд задаје доста проблема. Имао је превише простора, али је успео да га блокира милуновић.

21' - Полако, али сигурно, Звезда се ослобађа притиска. Два корнера у низу за госте. Канга је одлично пронашао Милуновића који је лоше захватио лопту.

15' - Срећу је Црвена звезда имала, Бен Једер постигао је гол, али је заставица подигнута због офсајда.

13' Добро је реаговао Милан Борјан. Овога пута тукао је Бен Једер након контре.

9' Две велике прилике за Монако, "кнежеви" нападају константно. Две озбиљне прилике имао је домаћин. Прво је Дијата тукао главом, а потом, након одличног корнера и Воланд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ДЕЛИЈЕ" ОСТАЛЕ У НЕВЕРИЦИ: Милан Борјан одлетео у празно, а лопта у Звездину мрежу (ВИДЕО)

5' Кренуо је Милан Борјан, лоше је реаговао, може се рећи да овај гол иде њему на душу! Стрелац је Кевин Холанд који је главом послао лопту у небрањену мрежу!

5'ГОЛ МОНАКО.

Tekst potpisa

3' - Већ два пута Стефан Митровић пробија по левој страни, прави млади везиста доста проблема Монаку, али за сада успевају Французи са се изборе са њим.

1' - Меч је почео - Први напад имају фудбалери Црвене звезде.

18.40 - Фантастичну атмосферу на стадиону "Луј Други" праве навијачи Црвене звезде.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА ЈЕ ЈЕДНА ВЕЛИКА ПОРОДИЦА: Гест кошаркаша пред дуел Лиге Европе одушевио "Делије" (ВИДЕО)

18.21 - Навијача још нема у великом броју, а играчи оба тима изашли су на загревање.

18.16 - Киша још увек пада у Монте Карлу, а малобројни навијачи полако долазе на стадион "Луј Други". За сада се са трибина најгласније чује песма навијача Звезде.

17-25 - Објављени су састави за вечерашњи меч.

Монако - Звезда (састави)

Стадион: Луј Други

Судија:

Сердар Гезубујук (Холандија)

Монако : Нибел - Дисаси, Марипан, Бадијашил - Дијата, Фофана, Камара, Головин, Енрике - Фоланд, Бен Једер.

Црвена звезда: Crvena zvezda – Borjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić – Bukari, Kanga, Ivanić, Mitrović, Pešić, Katai

17.13 - Посебна дренажа која се налази на стадиону "Луј Други" могла би неочекивано да направи проблем око одигравања меча.

Наиме, велика количина кише пада у Монте Карлу, а дренажа терена није најпогоднија за овакве временске услове.

Незванично, кружи информација да би уколико киша ускоро не стане меч могао да буде одложен.

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Црвене звезде дочекали су у првом колу Монако у Лиги Европе, тим Милоша Милојевића пружио је достојан отпор, а тим из Кнежевине је на крају славио 1:0.

Ференцварош предводи групу са 10 поена, три мање има монако, а по шест Трабзонспор и Црвена звезда. Српском шампиону је за пролаз даље потребна победа, док би у случају ремија постојале теоретске шансе да заиграју у Лиги конференција, а та опција зависи од меча Трабзонспор - Ференцварош.

Реч тренера Црвене звезде - Милош Милојевић: Наш је квалитет колективна игра

- Увек приступамо утакмици као и свакој другој. Понекад доста зависи и од снаге противника. Мотивисаност, спремност и фокус ће бити пресудни. У многим стварима смо били прави у првој утакмици. Морамо да будемо за нијансу храбрији и офанзивнији. Очекујем препознатљиви Монако. Морамо да затворимо централни део терена, трчањем долазе до гола. Очекујем тако нешто од трија у нападу, ко год буде играо. Наш квалитет је кад играмо као колектив, па неки појединац увек искочи. Катаи, Пешић, Иванић, мислим да је време да проради. Дефанзивци Монака су физички јако добри, понекад превише верују у то, па киксну. У односу на прву утакмицу смо нападачки у бољој форми.

Реч тренера Монака - Филип Клермон: Играмо за друго место

- Да, биће ово одлучујућа утакмица. Алис е надам да нас у наредним месецима чека још много важних мечева. То је наша мотивација. Гледао сам тренинг данас, сви су веома концентрисани залажу се. Биће то дуел против ривала који убацује велики интезитет у своју игру, који тражи доста дуела и који има сјајну средину терена. Морамо да одиграмо одличан меч да бисмо победили. веома срећан што је победио. То је европско такмичење у ком можете да имате и веће утакмице него у ЛЕ. Али желим да будем веома јасан: играћемо за друго место. Желимо да победимо. Ово је наш изазов  - рекао је Клермон.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ