КРАЉЕВИЋИ НЕ МОГУ БЕЗ КРАЉА: Реал Мадрид доживео неочекивани кикс без Бенземе

30. 10. 2022. у 18:24

НИЈЕ могло без драме у 12. колу шпанске Ла Лиге, иако је Реал био изразити фаворит у дуелу против Ђироне. Ипак дуел на Сантјаго Бернабеу понудио је доста узбуђења, али и неочекиван 1:1 на крају.

Стратег тима из престонице Шпаније, Карло Анчелоти данас је био без фудбалског планетарног краља - Карима Бенземе, који је пропустио меч због повреде.

Реал је отворио офанзивно меч, стварали су неколико прилика, али Ђирона је деловала веома сигурно у одбрани.

Нису гости дошли само да се бране, показали су то средином првог полувремена када су извели две обећавајуће акције преко Кастеланоса и Коута, одбрана Реала је била на висини задатка.

Прво полувреме је понудило још неке шансе за Реал. Шутирали су Родриго, Валверде, али на одмор се одлази резултатом 0:0.

У наставку Реал креће јако.

Ређале су се прилике пред голом Ђироне, издвојила се добра шанса за Винисијуса, затим и за Родрyга. Како је утакмица одмицала гости су се све више повлачили и чекали шансу за контре.

Одбрана Ђироне попушта у 70. минуту. Валверде је асистирао, а Винисијус Жуниор погодио за 1:0. Тада се чинило да Реал хита према новом тријумфом, но гости су имали друге планове.

Ђирона се нагло буди, почиње да ига отвореније и то одмах стиже на наплату у 80. минуту, резервиста Стуани је је само три минуте након уласка у игру погодио за 1:1.

То као да је то пореметило Реал, нису се опоравили, а да ствар буде гора Крос је у другом минуту судијске надокнаде добио други жути картон тако да је Реал меч привео крају са играчем мање. У 90. минути Родригу је поништен погодак.

До краја је Ђирона издржала и освојила велики бод у Мадриду - коначних 1:1.