ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА СЈАЈНУ СЕРИЈУ: Црвено-бели спремни за Монако, Кулибали постигао првенац (ФОТО/ВИДЕО)

30. 10. 2022. у 15:42 >> 18:58

ЦРВЕНА звезда стигла је до нове победе у Суперлиги Србије, пошто је савладала Колубару у Лазаревцу са 2:0 и наставила сјајну серију тријумфа у домаћем првенству.

Ово је црвено-белима била осма узастопна победа у првенству, а меч је обележио првенац Калифе Кулибалија, деби младог дефанзивца Вука Богдановића, као и први старт талентованог нападача Јована Мијатовића.

Одморио је Милош Милојевић неке од носиоца игре пред важан дуел са Монаком у Лиги Европе. Александар Катаи, Немања Милуновић, Осман Букари... су меч предеседли на клупи, Александар Пешић и Милан Родић одиграли прво полувреме, док је Гелор Канга добио поштеду и није ни путовао на овај меч.

Све ово није спречило госте да дођу до 14 победе у шампионату Србије. Такође, капитен Звезде Милан Борјан је 10. пут сачувао мрежу на 16 мечу у лиги.

Били су црвено-бели бољи ривал, али нису успевали да пробију бедем домаћег тима, иако су имали неколико добрих прилика, најбољу Мирко Иванић у 31. минуту. Но, када су сви мислили да ће се без погодака отићи на одмор на сцену је ступио Александар Пешић.

Играо се 45. минут када га је сјајно упослио Мијатовић, а популарном Шиљи није било тешко да постигне седми гол у Суперлиги Србије.

Звезда је и у другом полувремену наставила да напада, да би на самом почетку Кулибали успео да матира Дејана Станивуковића. Бен је прошао по левој страни, послао лопту по земљи и фудбалеру из Малија није било тешко да дође до првог поготка у црвено-белом дресу.

До краја утакмице гости нису много запињали, стали су на лопту сачували стечену предност и уписали нова три бода.

Звезда је и даље прва на табели са 44 бода и у наредном колу дочекује лучанску Младост. Колубара је на деветој позицији са 19 бодова. Следећи ривал Лазаревчанима је Раднички. Тај меч се игра у Нишу.

Колубара - Ц. звезда 0:2 (0:1)

Стадион: "СРЦ Колубара". Гледалаца: око 4.000. Судија: Александар Живковић. Стрелци: Пешић 45, Кулибали 49.

КОЛУБАРА (4-2-3-1): Станивуковић - Јанковић (од 71. Андрић), Аземовић, Бакић, Кочовић - Лончар, Садиковић (од 62. Вукушић) - Ђокић (од 62. Ђуричковић), Милојевић (од 89. Радосављевић), Илић - Кадрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић (од 83. Богдановић), Драговић, Ераковић (од 46. Лековић), Родић (од 46. Азаров) - Мијаиловић, Кагва - Бен, Иванић (од 62. Мустафа), Мијатовић - Пешић (од 46. Кулибали).

Друго полувреме: Колубара - Ц. звезда 0:2

90+2' - Крај утакмице!

84' - Велику прилику за Колубару имао је Вукушић. Нашао се очи у очи са Борјаном, али сустигао је Кангва и спречио хрватског нападача да постигне погодак.

83' - Прлику да дебитује за црвено-беле добио је и дефанзивац Вук Богдановић који је заменио Марка Гобељића.

78' - Било је опасно пред голом Звезде. Један играч Колубаре је шутирао главом, али Кулибали је био на правом месту и избио је лопту испред Борјана.

74' - Добар напад гостију. Мустафа је центрирао са леве стране, но добро је био постављен голман домаћих и лако је покупио лопту.

70' - У опасној зони је фаулиран Кангва. Управо ће репрезентативац Замбије наместити лопту и пробати да постигне нови гол. Шутирао је, али је на правом месту био Станивуковић који је одбио лопту у корнер.

63' - На другој страни Петар Ђуричковић и Анте Вукушић су добили прилику да заиграју на овом сусрету. Они су заменили Ђокића и Садиковића.

62' - Гобељић је тукао из велике даљине, али лопта је отишла далеко од гола. Нову четврту измену напаравио је тренер гостију и на терен послао Ибрахима Мустафа уместо Иванића.

Срђан Мијаиловић/ФОТО: ФК Црвена звезда

54' - Други покушај Мијаиловића на утакмици. Као и први пут и сада је добро интервенисао Дејан Станивуковић.

КУЛИБАЛИ СЕ ПРОБУДИО ИЗ ГОЛГЕТЕРСКОГ СНА: Црвена звезда дуплирала предност против Колубаре (ВИДЕО)

49' - Првенац у црвено-белом дресу постигао је Кулибали. Испратио је центаршут Бена високи нападч Звезде и није му било тешко да из непосредне близине постигне гол.

47' - Добар напад Колубаре. Ђокић је шутирао искоса са леве стране, Борјан је зауставио тај ударац. Гол би био свакако поништен пошто се играч домаћег тима налазио у офсајду.

46' - Чак три промене направио је Милош Милојевић на страту другог дела меча. Милан Родић, Страхиња Ераковић и Александар Пешић су завршили утакмицу, а на терену су Иракли Азаров, Стефан Лековић и Калифа Кулибали.

Прво полувреме: Колубара - Ц. звезда 0:1

45+1' - Крај првог полувремена!

ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У ЛАЗАРЕВЦУ: Пешић је овако разбио бункер Колубаре

45' - Опет је идеалну лопту послао Мијатовић, али овога пута ка Пешићу који идеалну прилику није пропустио и постигао је нови гол у Суперлиги Србије, укупно седми. Дуго се у ВАР соби проверао гол нападача црвено-белих. Ипак, све је било регуларно.

41' - Велика гужва је била у казненом простору Колубаре. Драговић је играо петом, потом пробао и Пешић, на крају и Ераковић после чијег ударца је лопта отишла поред гола.

31' - Сјајно је млади Мијатовић упослио Иванића. Ипак, "четворка" гостију је из одличне позиције шутирала поред гола и пропуштена је велика прилика да црвено-бели дођу до предности.

Јован Мијатовић/ФОТО: ФК Црвена звезда

28' - Опасан напад домаћих. Садиковић је проиграо Кадрића, овај је желео да асистира Ђокићу, но Борјан је добро ушао у шут и одбио лопту у корнер.

21' - Први покушај играча Колубаре на утакмици. Из велике даљине је пробао Немања Милојевић, али није било опасности по Милана Борјана.

19' - Добар напад гостију. Ударац је опробао и Бен. Репрезентативац Коморских Острва тукао је са скоро 17 метара, ипак није то урадио како је желео, па је лопта отишла мало преко гола.

15' - Забринуо је у трентуку навијаче Звезде штопер Страхиња Ераковић. Ухватио се за прст, указана му је помоћ и млади дефанзивац се вратио на терен.

12' - Нема узбуђења од покушаја везисте црвено-белих. Гости имају лопту, али не успевају да озбиљније запрете.

5' - Прва добра прилика на утакмици. Шутирао је Мијаиловић са неких 20 метара, но Станивуковић је добро регаовао и одбио лопту у корнер из кога није било опасности по домаће.

1' - Почела је утакмица у Лазаревцу. Занимљива сцена виђена је на трибинама. Наиме, један навијач имао је на себи шал Монака, тима са којим црвено-бели играју у четвртак у гостима. Тај меч одлучује о томе ко наставља битисање у Европи и на пролеће.

Уочи меча:

Изабраници Милоша Милојевића улазе у овај дуел као велики фаворит, посебно што су у последња три меча убедљивог славили против данашњег ривала. Звезда је од када је Колубара ушла у елитни ранг нашег фудбала у сва три меча победила Лазаревчане, а укупна гол разлика је 15:1.

Једини меч одигран ван стадиона "Рајко Митић", прошле сезоне шампион Србије добио је са убедљивих 7:1, потом је на "Маракани" било 3:0, а у првом овосезонском окршају црвено-бели су славили са 5:0.

Колубара у овај меч улази са серијом од четири првенствена меча у којима није победила (три пораза и реми), али нема сумње да ће учинити све да фавориту помрси рачуне.

Са друге стране Звезда у Суперлиги има низ од седам тријумфа и у добром расположењу дочекује меч у Лазаревцу.

Стратег Звезде је одлучио да први стартер у сениорској екипи буде млади Јован Мијатовић. Њему ће друштво у срцу напада правити Александар Пешић.

Шампиона наше земље у четвртак очекује гостовање Монаку у 6. колу Лиге Европе. У том мечу ће се одлучивати да ли ће црвено-бели играти и на пролеће у Европи.

Састави тимова:

КОЛУБАРА (4-2-3-1): Станивуковић - Јанковић, Аземовић, Бакић, Кочовић - Лончар, Садиковић - Ђокић, Милојевић, Илић - Кадрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Драговић, Ераковић, Родић - Мијаиловић, Кагва - Бен, Иванић, Мијатовић - Пешић.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45