НЕВЕРИЦА У ХУМСКОЈ: Партизан и Јавор одиграли тотално луд меч! Црно-бели трипут кажњени за промашаје

23. 10. 2022. у 21:14

ФУДБАЛЕРИ Партизана данас у оквиру МоззартБет суперлиге дочекали Јавор из Ивањице и након велике драме на другом највећем стадиону у Србији коначан резултат био је 3:3.

НЕВЕРИЦА У ХУМСКОЈ: Партизан и Јавор одиграли тотално луд меч! Црно-бели трипут  кажњени за промашаје

"Парни ваљак" су у почетних пет минута меча у Хумској дочекала два велика шока. Сигурно су у црно-белом табору пратили дешавања из Ниша где је главни конкурент у трци за титулом и градски ривал гостовао Радничком.

Када је главни судија меча означио почетак меча у престоници играо се 94 минут на југу Србије, а активан резултат је на одушевљење људи из Партизана био 1:1. А онда,

Александар Пешић голом у 96. минуту доноси победу тиму из Љутице Богдана у Нишу, а Марјановић у Београду да невоља буде још већа евро-голом доноси шокантну предност Јавору.

Након почетних пет минута ствари нису могле да теку горе по вицешампиона Србије. Али онда, само шест минута касније, поново се показује да је Гордан Петрић усадио шампионски ген у индентитет свог тима, па је уследило експресан одговор након ударца који им је у увертири задао аустсајдер и тим који има седам пораза у последњим осам мечева.

Комбиновали су Квинси Мениг и Бибрас Натхо, а Израелац је био тај који је имао последњи дорир и спровео лопту у мрежу за поравнање.

Већ у 25. минуту Партизан је комплетирао свој преокрет голом капитена Слободана Урошевића главом, након магичне асистенције Фусенија Диабатеа.

Наставак је био игра "мачке и миша". Низале су се шансе пред голом гостију из Ивањице, а Партизана је из минута у минут тестирао њихову одбрану и рефлексе голмана Вулића.

Опсада гола је трајала пуних 45 минута након повратка са одмора, а плод офанзивне игре дошао је у 63. минуту када је Марко Живковић главом након прекида матирао Вулића.

Од тог тренутка Рикардо пропушта две колосалне шансе, заиста ово није било вече најбољег стрелца црно-белих који се прописно испромашивао и пропустио шансу да одавно реши резултатку неизвеност. Како то обично у фудбалу и бива, казна дође муњевито након промашаја.

Taко је било и сада, а занимљив финиш најавио је Гигић, некадашњи центарфор Партизана који је у Ивањици нашао своје место под сунцем и жељену минутажу. Он је погодио са беле тачке, да би Лука Гојковић донео тотални шок у Хумској и изједnачио на 3:3 у финишу утакмице. Заиста потпуно луд меч на стадиону Партизана, све је прштало од темпа, шанси, дуела и голова.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ, Партизан - Јавор 3:3

94. минут - Крај меча! Главни арбитар показује играчима да могу да крену у свлачионице након драматичне утакмице.

88. минут - Шок у Хумској! 3:3, Лука Гојковић је стрелац гола за Јавор.

ГОЛ КОЈИ ЈЕ ШОКИРАО ХУМСКУ: Овако је Јавор трећи пут затресао мрежу Партизана (ВИДЕО)

82. минут - црно-бели су подигли ритам игре, не желе да се коцкају већ новим голом да мирно приведу меч крају.

74. минут - Петрић мења формацију. Кристијан Белић се жали на повреду и излази из игре, а Андрија Павловић улази. Ово би требало да значи да се стратег Партизана одлучио да у наставку игра у систему 4-4-2.

73. минут - Ау шта је све пропустио данас Рикардо. Велика прилика за доказаног голгетера који је са свега 6,7 метара шутирао право у Вулића.

71. минут - Пенала за Јавор! Гигић преузима одговорност. Бивши играч Партизана погађа против свог бившег тима и поново враћа резултатску неизвесност, сада је 3:2.

71' - ГОЛ ЗА ДРАМУ У ХУМСКОЈ: И други бивши играч Партизана затресао мрежу црно-белих (ВИДЕО)

67. минут - Ау каква шанса за Петрићеве изабранике! Неће гол Рикарда ове ноћи у Хумској. Одлична кретња од лопте најбољег стрелца Партизана, снажан ударац главом након доброг центаршута, али лопта одлази поред гола који чува Вулић. Чувар мреже Јавора већ је био савладан и погледом испратио како је лопта прозујала поред стативе.

65. минут - Квинси Мениг ће на заслужени одмор, Немања Јовић добија прилику у наставку.

63. минут - Гол,гол, гол! Марко Живковић сада погађа након прекида! 3:1 води парни ваљак.

59. минут - Јавор прети након дуже времена. Лука Луковић бележи први ударац у оквир гола Поповића који мирно интервенише и хвата живу лопту која је путовала са велике удаљености.

52. минут - Опсада гола Јавора у Хумској! Пуно среће за Јавор сада. Нижу се шансе пред њиховим голом. Поново је Партизан био опасан након корнера, Натхо је заврнуо лопту из угла, а Марко Живковић погађа пречку.

50. минут - Тотална офанзива домаћина! Урошевић се још једном сјајну активирао из одбране, убацио у противнички шеснаесерац са левог бока, али каква одбрана голмана Вулића. Велика шанса одлази у неповратан за Партизан.

48. минут - Умало да Вујачић након гола Напретку у прошлом колу још једном затресе мрежу. Добар покушај главом након прекида дефанзивца Партизана, али лопта одлази мало изнад гола Јавора.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, Партизан - Јавор 2:1

45. минут - Марјановић показује још два минут надоканде. Биле је то довољно времена да Партизан створи још две шансе. Прво је Вулић зауставио покушај Диабатеа, а потом и Филиповић пропушта прилику након корнера за црно-беле. Крај првог полувремена у Хумсој, црно-бели заслужено воде резултатом 2:1.

44. минут - Јавор чека прилику из контра-напада, Партизан са друге стране има све конце игре у својим рукама и потпуно је неутралисао игру из транзиције ривала.

33. минут - Поново нешто мирнији темо утакмице. Без шанси на обе стране, Партизан наставља у истом ритму и покушава да нађе нову пукотину у одбрани ривала.

26. минут - Велика шанса за Рикарда Гомеша, све је добро урадио нападач црно-белих, изградио себи позицију, већ савладао голмана, али је Копитовић спречио погодак интервенцијом практично са гол линије.

25. минут - Гол за Партизан! Урошевић тресе мрежу Јавора главом на сјајну асистенцију Дијабатеа.

23. минут - Након динамичног старта меча у Хумској и два гола за 10 минута нешто мирнији темпо игре. Партизан контролише посед, кружи око гола ривала који се повукао на своју половину.

15. минут - Ивањичани су изненадили Партизан отвореном игром, али црно-бели полако преузимају контролу меча, Рикардо Гомеш је промашио шансу за преокрет. Најбољи стрелац црно-белих покушао је левицом са неких 8 до 9 метара, али непрецизан ударац.

11. минут - Гол за Партизан! Бибрас Натхо тресе мрежу ривала на асистенцију Квинсија Менига.

5. минут - Гол за Јавор! Шок у Хумској! Прво је Пешић у последњим секундама меча донео победу Звезди у Нишу и тако растужио присталице Партизана. Сада после евро-гола Лазара Николића аустсајдер води против вице-шампиона који је у потери за вечитим ривалом.

САСТАВИ:

ПАРТИЗАН: Поповић - Урошевић, Вујачић, Марковић, Филиповић, Белић, Фејса, Натхо, Мениг, Дијабате, Рикардо

ЈАВОР: Вулић - Кембел, Дукуре, Гигић, Јањић, Копитовић, Николић, Танко, Тојчић, Ђукић, Ђурић

УОЧИ МЕЧА

"Црно-бели" су у фантастичној серији од седам узастопних победа у националном шампионату. А, данас ће у нади да ће највећи ривал Црвена звезда поклекнути на гостовању у Ниши желети да се примакну још ближе актуелном шампиону Србије. У прошлом колу изабраници Гордана Петрића су савладали Напредак у Хумској поготком Игора Вујачића у 31. минуту сусрета.

Добар динамичан меч, обележили су сигурна игра "црно-белих", прецизност штопера парног ваљка, непогрешивост Траореа, али и врло добра партија голмана гостију Николе Петрића, који је одбранио шест-седам прилика нападачима домаћина. Крушевљани су пружили солидну партију у свим фазама, не и у оној најважнијој - офанзиви. Партизан се након одличног низа попео на 2. место на табели са 33 бодова, само пет мање од лидера и вечитог ривала Црвене Звезде.

Јавор Матис са друге стране није успео да прекине серију лоших резултата ни у дуелу против Радничког из Ниша. "Мераклије" су у последњем наступу у шампионату славиле у Ивањици резултатом 2:0, а оба гола постигао је Цветковић. Ушли су играчи Младена Додића у утакмицу очигледно под великим притиском, што се манифестовало и чињеницом да су врло тешко долазили до казненог простора гостију, па је први део утакмице завршен практично без ударца ка голу ривала.

Нишлије су биле конкретније, имале неколико солидних акција, а након једне постигли и погодак. Стрелац је био Цветковић. У другом делу домаћин је покушавао да запрети, али све до 60. минута слика на терену се није мењала.

Тек тада су Ивањичани конкретније угрозили Раднички, имали неколико одличних прилика, посебно преко Тојчића, Марчића и Кемпбела, али су се Нишлије сјајно браниле. Нажалост, у међувремену постигле и погодак за 2:0. Ситуацију је могао да промени гол који је постигао Гигић, али је он поништен због офсајда.

На тај начин, Јавор је поражен седми пут у последњих осам утакмица у првенству и налази се на 14. позицији у Супер лиги са 12 бодова и гол-разликом 14:31.

Партизан је апсолутни фаворит против Иваљичана, клуб из Хумске је победио на сваком од минулих 15 међусобних дуела између два тима.

Standings provided by Sofascore

РЕЧ ТРЕНЕРА:

"ДА НАМ СЕ НЕ ДЕСИ ЉУЉАЈ ЈАВОРЕ": Гордан Петрић не престаје да одушевљава! Тренер Партизана подсетио на хит песму са српских терена

Човек који је преокренуо енергију и наратив у Хумској изјавио је да верује у тријумф на данашњој утакмици против Јавора и да се после ње неће чути песма "Љуљај, Јаворе", карактеристична за тим из Ивањице.

- Имамо доста утакмице код куће, то треба да искористимо. Сутра играмо против Јавора, па имамо Ниш. Сутра морамо да будемо и мудри и паметни и лукави да бисмо добили утакмицу. Да нам се не деси сутра "Љуљај Јаворе", она песма што се певала пре 10-15 година. Надам се да су сви играчи спремни и очекујем победу сутра - рекао је Петрић на конференцији за медије и додао:

- Јавор долази растерећено. Кад се наместе, то је тешко пробити. Можда сутра пруже најбољу партију, ко буде бољи, славиће. Није наивна утакмица. Волели бисмо да дамо гол одмах у првом минуту. Мора да буде бржи пас и пренос лопте. То је некад могуће, некад не. Били смо троми против Напретка.

Петрић је најавио одређене ротације у тиму због згуснутог распреда и чињенице да црно-беле наредне недеље очекује важно гостовање Ници у Лиги конференција.

- Не верујем да ће бити веће ротације, али ће пар играча сутра да се одморе, да дочекамо свежи меч са Ницом у Лиги конференција. Видећемо после тренинга да ли ћемо одморити Дијабатеа и Менига. Играчи увек кажу да су спремни, али видећемо - објаснио је он.

Тренер Партизана најавио је да би играчи из омладинске школе црно-белих убудуће могли да добију шансу.

- Играчи најбоље знају да ли су напредовали. Понашају се изузетно професионално. Не могу да сви добију шансу. Од утакмице до утакмице правимо тим који може да изађе и донесе три бода. Ја бих волео да имам 14-15 играча, правих сениора и децу из омладинске школе. Не бих волео да дуплирам позиције кад дође прелазни рок - рекао је Петрић.

Стратег "парног ваљка" осврнуо се на шампионску трку са Црвеном звездом у којој Партизан заостаје пет бодова и на духовит начин прокоментарисао паузу због Мундијала у Катару.

- Пратим генерално шта се дешава, али се не оптерећујем. Све може да се сруши у седам дана. Не оптерећујем се тиме да ли смо ми сада други или четврти. Жеља ми је да се играчи не повреде у овим утакмицама. После тога има доста одмора, сад је дужа пауза. То за организам можда и није добро. Кад дође пауза, морамо да будемо паметни. Скоро три месеца, као да сам у војсци пешадинац - закључио је Петрић.

Пред утакмицу 16. кола Суперлиге против Јавора Партизан је други на табели са 33 бода, док су Ивањичани на 14. месту са 12 бодова.

"ПРОТИВ ПАРТИЗАНА НЕ ВАЖИ ФРАЗА - НЕМАМО ШТА ДА ИЗГУБИМО": Тренер Јавора са великим очекивањима долази у Хумску

Тренер Јавора Младен Додић рекао је пред данашње гостовање у престоници да су црно-бели фаворити на домаћем терену, али да се његов тим неће предати и да ће дати све од себе да остане непоражен.

- Дисциплина у дефанзиви мораће да нас краси и против Партизана, који је у одличној форми и у Европи и у домаћем првенству. Дошли су до своје игре, мало голова су примили, или из прекида или, као против Нице, из друге лопте у свом шеснаестерцу. Тешко примају голове зато што играју врло дисциплиновано, оријентисани су дефанзивно и тешко им је дати гол. Партизан је увек фаворит, посебно у ситуацији када игра одлично. Очекује нас тешка утакмица и морамо на још виши ниво подићи дефазиву и покушати да будемо опасни из контре и полуконтре, јер, због свега што сам рекао, тешко је против Партизана одиграти без голова - изјавио је Додић за званични сајт Јавора.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...