ПИКСИ НА МУКАМА: Да ли изабрати њега или Јовића?

21. 10. 2022. у 08:31

Селектор репрезентације Србије Драган Стојковић могао би имати слатке муке када су у питању нападачи.

Наравно, позивање Александра Митровића и Душана Влаховића се не доводи у питање, али форма Дејана Јовељића ове сезоне могла би да забрине остале нападаче, пре свега Луку Јовића.

Фудбалер ЛА Галаксија поново је био стрелац за свој тим, овога пута у поразу од градског ривала ЛАФЦ-а резултатом 3:2, што је значило и елиминацију из плејофа.

Поново је Јовељић ушао у игру са клупе и то у 84. минуту, био му је потребан само један минут да после лепог пријема на ивици казненог простора пошаље сјајан ударац у даљи угао немоћног голмана.

Био је погодак за изједначење, али је ЛАФЦ успео да у трећем минуту надокнаде времена постигне победоносни гол захваљујући Арангу који га је послао у полуфинале плејофа МЛС лиге.

Јовељић је тако сезону завршио са 15 голова и три асистенције на 38 наступа, али како је углавном улазио са клупе, гол је у просеку постизао на сваких 85 минута.

Велики подвиг, чак и у МЛС лиги која није на нивоу најјачих европских...

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости