ОВО НИЈЕ МОГАО НИ ДА САЊА: Дејан Станковић остварио прву тренерску победу у Италији, морао да "бежи у јакну" током невероватног меча

20. 10. 2022. у 21:31

ДЕЈАН Станковић је остварио прву тренерску победу у Италији, где ради као шеф стручног штаба ФК Сампдорија. А ту победу ће памтити вечно.

ОВО НИЈЕ МОГАО НИ ДА САЊА: Дејан Станковић остварио прву тренерску победу у Италији, морао да бежи у јакну током невероватног меча

Twitter / SKasiewicz

У шеснаестини финала Купа Италије Сампдорија је угостила друголигаша, Асколи. И, то је, "на папиру", требало да буде много лакши задатак од недавног, када је Станковић морао да се тренерски надмудрује са својим некадашњим учитељем из Интера, Жозеом Мурињом који сада води Рому.

Али, уследио је невероватан меч...

Прво је Сампдорија, очекивано, повела, и то преко Вереа у 10. минуту, али су онда уследили бројни шокови за тај тим из Ђенове.

Најпре је Колоколо у 33. минуту изједначио, потом су гости одлолевали покушајима фаворита (за које је од 46. минута заиграо Филип Ђуричић), да би у продужецима Асколи чак и повео, поготком Донатија у 110. минуту.

А драма је тек тада почела...

Јер, Капуто је у 118. поравнао на 2:2, тиме изборио једанаестерце и одушевио навијаче Сампдорије, који су недуго затим "чупали косу": у прве четири серије домаћини су промашили чак два пенала (Ђуричић је био прецизан), али ја на срећу Станковићеве екипе до истека пете - и њихов супарник двапут прокоцкао једанаестерце.

А после пете серије, постигнуто је чак 10 погодака у низу, па су у 11. серији на ред као извођачи дошли голмани.

Сампдоријин Никита Контини је тада израстао у јунака.

Прво је дао гол, а онда одбранио шут колеге Ернеста Гварне и тако донео победу Ђеновљанима од 9:8, те заказао меч осмине финала Купа Италије с Фиорентином.

Станковић је, на моменте, главу прекривао јакном, не верујући каквој драми присуствује. Али, најважније за њега и његову екипу је да - да је коначно остварена победа у заједничкој сарадњи, па у клубу тиња нада да ће се са успесима наставити и на најважнијем пољу, у Серији А, где је Сампдорија последња са само три бода из 10 мечева.

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39