MOЋНИ ПАРТИЗАН ЗГАЗИО ВИРТУС: Гротло Арене прогутало Теодосића и дружину

20. 10. 2022. у 22:35

КОШАРКАШИ Партизана угостили су Виртус из Болоње у четвртом колу Евролиге. Утакмицу која се играла у "Штарк" Арени "парни ваљак" је напустио тријумфално и забалежио прву победу у најелитнијем рангу европске кошарке после осам година чекања. Резултат је био 90:62.

Црно-бели су данас имали императив победе. После три пораза након повратка у Евролигу имали су обавезу да пред дупке пуним трибинама упишу први тријумф и задовоље велике апетите "гробара".

Од првог судијског подбацивања осетила се нека потпуно другачија енергија у црно-белом табору. Млади Јам Мадар је први повукао,преузео улогу лидера екипе и својом мини серијом само најавио шта је оно што чека госте ове вечери у српској престоници.

Израелац је наставио да плеше паркетом српског храма кошарке и демонстрира свој раскошни таленат, а придружио му се Матијас Лесор који је поново монструозно закуцавао и господарио рекетом на оба дела терена.

Милош Теодосић, неко ко је традиоцонално најбоље партије пружао управо у мечевима са Партизаном покушао је да понови свој уобичајни репертоар. Ипак, није било ово вече некадашњег капитена Србије који није могао да пронађе свој шут, а није било ни његове препознатљиве кративности и виртуозних додавања.

Распуцали су се и Нанели и Егзум уз већ расположени дуо Лесор-Мадар и чета Жељка Обрадовића рафалном паљбом ван линије 6,75 затрпавала је кош противника и одржавала двоцифрену предност.

Потом се усијала рука и Данила Анђушића, а парни ваљак у свлачионицу одлази са капиталном залихом и резулатом 51:32.

Компактна одбрана домаћина наставила је да кињи момке из Болоње који су били потпуно индиспонирани. Арена је носила најмлађи тим Евролиге у нову победу и гледала моћни Партизан који као да је искалио бес за све над екипом Виртуса.

Џејмс Нанели је проналазио дно мрежице из напада у напад, са нестварном лежерношћу, ноншалантно као да је на тренингу један од најбољих шутера у Евролиги коначно је показао делић арсенала звог ког је завршио у дресу београдског кошаркашког великана.

До краја меча црно-бели су повећавали предност до коначног тријумфа.

Код Партизана најбољи је био Нанели са 20 поена (8/11 из игре), Лесор и Анђушић по 14 поена. Код Виртуса Бако 11, Вимс 10.

После овог меча оба тима имају скор 1-3. Партизан наредни меч гостују у Виљнусу против Жалгириса.

Не пропустите:

"ЗНАТЕ, ГУБИМО ИЗ НЕКОГ РАЗЛОГА, А ОНДА..." Жељко Обрадовић имао шта да каже играчима после прве победе у Евролиги

ОСВОЈИО ЕВРОБАСКЕТ, ПА ДОШАО НА ЧАС КОД ЖОЦА: Серђо Скариоло: Имали смо шта да научимо на мечу с Партизаном

"КОНАЧНО СЕ СВЕ СКОЦКАЛО!" Нанели је освојио Евролигу са Жоцом, а и сада је срећан: Посебна је ово победа за Партизан

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - ВИРТУС 90:62

37. минут - Пантер погађа уз контакт, 83:58.

35. минут - Пантер не погађа за три, Бако се мучи испод коша и истиче напад Виртуса. А онда Жељко Обрадовић на 78:60 тражи тајмаут после два минута без поена његових играча. Са линије пенала нови поени за Виртус за 78:51! Потом и тројка за госте који немају шта да изгубе и шутирају са свих позиција.

32. минут - Потпуна рапсодија у црно-белом. Анђушић поентира са пенала, а онда тројка из дотрчавања Кевина Пантера. Нестварни Партизан до плус 30!

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН- ВИРТУС 69:48

30. минут - Лесор је фаулиран и погодио је два слободна бацања, али Виртус враћа поене са пенала, Анђушић остаје сам и даје тројку за 69:46 и Партизан у последњем нападу у четвртини прави лош фаул, а Семи Оџелеје погађа једно бацање за 69:47.

28. минут - Џејмс Нанели са паркинга! Каква лежерност. Наскочио је бек црно-белих и ноншалантно са неких 9 метара проналази дно мрежице, 64:43. Пре тога Теодосић промашује за три, катастрофално вече српског плеја у престоници. Ништа му не полази за руком, 0 поена после три четвртине.

27. минут - Нанели даје два поена преко Теодосића за 61:41, а онда Виртус опет губи лопту. Нажалост онда је дошло до прекида меча јер се Ајзеа Кординије повредио и морао је хитно ван терена. Фаулиран је испод коша Бако и после његових пенала је 61:43.

23. минут - Седма изгубљена лопта гостију. Лесор се игра са својим чуварима. Какву агилност демонстрира горостасни Матијас. Леђна техника и онда силовито преко два играча полаже за плус 21! Промашује додатно, Ледеј купи лопту и погађа из екстра поседа. Пајола је прецизан на другој страни, 57:39.

22. минут - Никако да Папапетру пронађе ритам у шуту, Грк промашује још једну отворену тројку. Теодосић погађа за два за Виртус, међутим Матијас Лесор је и даље нерешива енигма за госте, 53:34.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - ВИРТУС 51:32

20. минут. Тотално су се погубили Италијани, гротло Арене их је прогутало. Не могу да реализију више нити један напад. Нанелију се зато усијала рука, Американац погађа у финишу за два. Крај првог полувремена, 51:32.

19. минут - Експлодирала је Арена! Нова тројка, рафална паљба Партизана, сада и Анђушић наставља ову нестварну серију.

18. минут - Анђушић погађа за три! Потом и асистира Нанелију који такође погађа ван линије 6,75. Каква атмосфера у Арени! 44:30. Парни ваљак меље!

17. минут - Након што је Болоља конвертовала два слободна бацања чудесн закуцавање Матијаса Лесора. Сјајно је антиципирао промашај, ухватио офанзивни скок и потом силовито прикуцао лопту. Скариоло не може да верује шта је снашло његове изабранике.

16. минут - Ух какав промашај Хекета. Искусни кошаркаш је сада промашио и обруч и таблу. Партизан не користи наредни напад, а Кевин Пантер на другој страни прави фаул. Црно-бели и даље нису у бонусу.

15. минут - Партизан сада напада рекет свим силама. Страховит продор Пантера који погађа уз фаул, али не користи додатно слободно бацање. Белинели у наредном нападу погађа тројку, а потом Тристан Вукчевић добија прилику да као и Пантер иде на линију пенала након што је фаулиран уз погодак. За разлику од Американца, Вукчевић погађа, 36:26.

14. минут - Прелеп продор Данила Анђушића. Прошао је као кроз путер кроз одбрану Виртуса и положио за нову двоцифрену предност црно-белих, 31:21.

13. минут - Тројка из отвореног шута Вингса, 29:18. Партизан није реализовао наредни напад, а онда Мики погађа још једну тројку за Болоњу која одржава резултатски прикључак, сада је само плус осам за српски тим.

12. минут - Поново офанзивни скок држи Виртус. Баку погађа из рекета након екстра поседа. Потом Копривица кроз шуму играча такође прецизан, али нису се ни вратили у дефанзивну поставку Жељкови изабраници већ на друој страни брза транзиција Виртуса за 29:15.

11. минут - Не користе први напад кошаркаши из Болоње, али ни црно-бели не отварају другу деоницу поенима.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - ВИРТУС 27:11

10. минут - Одлична одбрана Зека Ледеја, и онда Данте Егзум за три и делиријум у Арени. Чудесна игра црно-белих, 27:11.

9. минут - Теодосић промашује отворен шут, али Виртус из офанзивног скока стиже до важних поена и 24:11.

8. минут - Коначно Виртус погађа ван линије 6,75, мека рука Пајоле. Али на другој страни експресно паљбом узвраћа Нанели. Партизан одржава суфицит, 22:9. Потом је и Папапетру фаулиран, и користи оба слободна бацања, 24:9.

7. минут - Папапетру је пробао из угла, међутим Грк промашује. Виртус и у наредном нападу губи лопту. Италијани у великом проблему у организацији напада. Али зато црно-бели немају проблема, ново монструозно закуцавање Матијаса Лесора! 19:7.

6. минут - Плес Јама Мадара, промешао је одбрану виртуса плеј Партизана, наскочио и са врха капице проналази дно мрежице. Четири од четири из игре. На другој страни Теодосић губи лопту.

5. минут - Лесор је потпуно сам у контри и закуцава за 13:4, а Серђо Скариоло зове минут одмора. Поени Виртуса под кошем, а онда Мадар погађа са полудистанце за 15:6. Још један добар потез Мадара, фаул над њим у нападу прави Жаите.

4. минут - Погодио је и Папапетру, али је пре тога истекао напад Партизана, а потом Џејмс Нанели даје тројку за 7:0. Прве поене за Виртус дао је Хекет, а Нанели је заређао са поенима за 9:2. После поена Жаитеа, Нанели је наставио за 11:4!

2. минут - Почиње парни ваљак невероватним поготком Јама Мадара за 2:0, а након промашаја Лундберга Израелац поново погађа - 4:0!

УОЧИ МЕЧА

Оба клуба су се након дужег времена вратила у најелитније европско такмичење. Судбина је хтела да се ове две екипе сретну 2020. године у Еврокупу.

Тада су "црно-бели" предвођени италијанским стручњаком Андреом Тринкијеријем савладали популарни "Киндер" на истом овом месту, да би нешто касније "парни ваљак" и у Болоњи направио сензацију.

Изабраници Саше Ђорђевића погнуте главе су напустили терен, а нису помогле ни сјајне партије српског тандема Милош Теодосић/Стефан Марковић који је комбиновано убацио 41 поен и поделио 14 асистенција. В

ечерас ће бити посебно занимљиво видети какав ће дочек имати Милош Теодосић у препуном храму српске кошарке. Бивши капитен српске репрезентације у прошлости је бриљирао управо у мечевима са београдским црно-белима

Ове сезоне су оба ривала бледо почела. Чета Жељка Обрадовића је такмичење почела са три пораза, бољи од њих били су Алба, Басконија и Милано.

Дуел против "манекена" био је једини у овој сезони који се играо пред "гробарима", играчи домаћег тима су играли добро током већег дела утакмице, међутим, десило се исто оно што и у Виторији. Утакмица није завршена онако како је популарни Жоц замишљао.

Са друге стране изабраници Серђа Скариола имају скор 2-1, а победу су забележили против Бајерна у другом колу. На самом отварању од њих је био бољи Монако, док је пре два дана, можемо слободно рећи, прокоцкана победа против литванског Жалгириса.

Обе екипе ће вечерас бити силно мотивисане, пре свега домаћин јер још увек није осетио чари тријумфа на евросцени.

Прилику да обрадују своје навијаче вечерас ће имати следећих 12 играча - Данте Егзум, Зек Ледеј, Матијас Лесор, Јанис Папапетру, Кевин Пантер, Данило Анђушић, Грегор Глас, Балша Копривица, Јам Мадар, Џејмс Нанели, Урош Трифуновић и Тристан Вукчевић.

Standings provided by Sofascore

РЕЧ ТРЕНЕРА

Партизан је пропустио велику прилику да сруши Олимпију Милано у Евролиги, али црно-бели ће имати прилику да против другог италијанског клуба, Виртуса из Болоње упишу прву победу у елитном такмичењу ове сезоне. О мечу са шампионом Еврокупа говорио је тренер клуба из Хумске Жељко Обрадовић.

Немају Кевин Пантер и другови много времена за туговање и размишљање шта то није ваљало против "манекена", јер је нова утакмица иза угла.

- Поново смо радили скаутирање, као што увек радимо. Ради се пре свега о екипи која игра јаку одбрану. Покушавају честим изменама да држе висок ниво, имају играче способне да то раде. Мењају одбрану, то је нешто на шта морамо да будемо спремни. Што се тиче њиховог напада, покушавају да играју у транзицији, имају играче на позицијама четири и пет који могу да успоставе игру на ниском посту. Сви ови играчи које сам набројао у одбрани имају и велики нападачки квалитет и апсолутно јасне идеје када и кога желе да користе. Пробаћемо вечерас и ујутру да реагујемо у том смислу, морамо да будемо максимално концентрисани како би се одиграла добра утакмица - рекао је Обрадовић на отвореном тренингу пред дуел са италијанским великаном.

БОНУС ВИДЕО: Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17