ВРАТИО СЕ! Лука Јовић, као некада, ушао у ритам - други пут за седам дана дао европски гол (ВИДЕО)

13. 10. 2022. у 19:24 >> 21:08

ЛУКА Јовић се начекао да опет доспе у голгетерску форму, а сада је дефинитивно њу и достигао.

Подсетимо, на прошлонедељној утакмици Лиге Европе, Хартс - Фиорентина (0:3) српски ас је био стрелац последњег гола, али тада је то деловало као "лак посао" - јер му је остало само да из близине убаци лопту у мрежу у контри.

А сада, седам дана после те утакмице, против истог ривала је Фиорентину довео у вођство у Фиренци.

Играо се шести минут, када је Бираги извео корнер с леве стране, а Лука Јовић главом постигао гол за 1:0 против Хартса.

Недуго затим Бираги је сјајним слободњаком повисио предност Фиорентине, Гонзалез десет минута касније, у 32, донео 3:0 када је Јовић (нехотице) пропустио лопту ка њему, а већ у 38. Барак је постао и четврти стрелац за "виолу" на овом сусрету.

У другом полувремену постигнута су још два гола, и то након што је Јовић у 46. минуту успутио место Сапонари.

Најпре је Хамфрис у 47. минуту смањио заостатак гостију, да би коначних 5:1 из пенала поставио Гонзалез.

Два преостала Србина из екипе Фиорентине, Никола Миленковић и Алекса Терзић, одиграли су цео меч.

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости