НЕСТВАРАН ФУДБАЛ У ХУМСКОЈ: Партизан очитао лекцију Келну, Немци ће овај меч дуго памтити

Александар Илић

13. 10. 2022. у 20:47 >> 20:48

Партизан је у 4. колу Лиге конференције дочекао Келн и приредио још једну незаборавну фудбалску представу. Славили су изабраници Гордана Петрића 2:0 и тако још једном победили тим из Бундеслиге у Лиги конференција, те сада заузимају прво место у групи. Стрелци за црно-беле били су Фусени Дијабате и Рикардо Гомеш.

На стадиону у Хумској 15.300 навијача имало је прилику да гледа невероватан фудбалски меч који су одиграли прошлонедељни ривали, а ни вечерас немачки тим није успео да савлада Партизан, који је током меча био бољи ривал.

Два прекида, пречка и прелепи голови црно-белих детаљи су о којима ће се причати, а још једном је Бундеслигаш без постигнутог гола напустио терен против Партизана.

Од старта је домаћин контролисао игру. Прво је Квинси Мениг у 6. минуту имао невероватну прилику да донесе домаћину вођство. Фусени Дијабате га је одлично проиграо, а Холанђанин је шутирао у голмана гостију.

Поново је Партизан повео против Келна, овога пута у 16. минуту. Дијабате је искористио велику грешку штопера Тима Хуберса који је као на тацни Дијабатеу поклонио лопту након што је очајно проценио лет фудбала. Фудбалер Партизана је брзим трком по десној страни донео предност црно-белима.

Након постигнутог гола уследио је краћи прекид на мечу, због бакљаде навијача. Нису уродили плодом апели спикера и фудбалера црно-белих, те је судија Риу Рајншрајбер повукао играче са терена, а након петоминутног прекида вратили су се на терен.

До краја полувремена имао је Квинси Мениг невероватну прилику да увећа вођство Партизана. Проиграо га је Дијабате, а Холанђанин је погодио пречку!

Већ у 52. минуту Партизан је успео да увећа предност. Шутирао је Александар Филиповић на одбитак је натрчао Слободан Урошевић, који је послао лопту до Рикарда Гомеша, а он са великом лакоћом тресе мрежу за 2:0. До краја меча црно-бели нису срљали напред, док је Келн одлучио да се преда без испаљеног метка.

ПАРТИЗАН - КЕЛН 2:0 (1:0)

(16' Дијабате, Гомеш 52')

КРАЈ МЕЧА

90+5 - Чарке Урошевића и Кширија, обојица су добили жути картон и ситуација се брзо смирила.

90+2' Припретио је Тигес, а испред њега је одлично реаговао Игор Вујачић, који је вечерас играо без грешке.

90' Светозар Марковић је одлично реаговао испред Хектора. Пет минута надокнаде у мечу.

85' Некоме од навијача на источној трибини је позлило, а хитна помоћ је благовремено реаговала.

84' Хектор је послао снажну лопту кроз шеснаестерац Партизана, нико од његових саиграча није био близу лопте, само корнер на крају. Притискају сада у завршници немачки играчи.

78' Након другог гола Партизана, Келн се повукао, чини се да гости не покушавају уопште да угрозе гол Александра Поповића.

76' Андрија Павловић ушао је на терен уместо Рикарда Гомеша, стрелца другог гола.

71' Покушали су добро да комбинују Дијабате и Гомеш, нападач црно-белих заустављен је пред шеснаестерцем гостију.

70' Патрик Андраде ушао је на терен уместо Квинсија Менига.

60 ' Љубомир Фејса је на терену заменио Кристијана Белића.

52' Урошевић је након одбитка додао до Гомеша који је увећао предност домаћих.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ГОЛ ЗА ТРАНС У ХУМСКОЈ: Рикардо Гомеш овим потезом одушевио цео стадион на мечу Партизан - Келн (ВИДЕО)

ГОЛ ПАРТИЗАН!

46' Настављен је дуел у Хумској.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Све смо видели у Првом полувремену, одличну игру домаћина, пречку, а уједно и два прекида због бакљада на које нисмо навикли у европским мечевима. Партизан је нестварном игром намучио бундеслигаша и може да буде задовољан игром.

45+10' Невероватно шта је Квинси Мениг промашио, имао је фантастичну прилику, након додавања иза леђа одбране, тукао је директно у пречку. Лепу је прилику имао домаћин да са 2:0 оде на полувреме. Није је искористио, а потом није искористио простор ни Рикардо Гомеш.

45+9' Имао је Натхо одличну прилику из прекида да проигра некога у петерцу, на одбитак је натрчао Мениг, а Немци се са свих 11 играча бране у шеснаестерцу.

45+6' Притисак је вршио Партизан на задњу линију немачког тима, која је  мирно реаговала. Тек сада гости су покушали да дођу до иницијативе, а Партизан се добро одбранио од изолованог налета гостију.

45+3' Неопрезан старт дефанзивца гостију Хуберса на Натху, којем је потом пружана и лекарска помоћ.

45' Десет минута продужено је прво полувреме меча Партизан - Келн.

Играчи Партизана су током прекида пришли до навијача и замолили их да спортски и фер навијају, а они су их након тога и послушали.

41' Солдо је добро интервенисао испред Рикарда Гомеша. Још једном је Дијабате одлично дриблао по десној страни и послао врхунску лопту - корнер.

40' Настављен је меч у Хумској, а спикер је обавестио навијаче да ће у случају још једног прекида меч бити званично регистрован службеним резултатом 0:3.

35' Прекинут је меч Партизана и Келна због бакљаде у Хумској. Након друге бакљаде у низу прекинут је меч, а судија је играче повукао у тунел.

29' Фантастичну замисао имао је Бибрас Натхо, покушао је иза леђа одбране да проигра Рикарда Гомеша, у пресудном тренутку неко од играча одбране крајњим напорима зауставио је лопту испред нападача домаћег тима.

28' Успорен је мало ритам игре у овим тренуцима. Партизан ипак има лопту и свом поседу и игра се доста чешће на половини немачког тима.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РАСПАМЕТИО "ГРОБАРЕ": Овако је Фусеини Диабате дао гол на мечу Партизан - Келн (ВИДЕО)

23' Након постигнутог гола и бакљаде навијача Партизана уследио је прекид меча у трајању од неколико минута, а након тога меч је уз сагласност оба капитена настављен.

16' - Искористио је Дијабате грешку одбране Келна, узео лопту Хуберсу, кренуо ка голу Швабеа и мајсторски одреаговао за 1:0.

16'ГОЛ ПАРТИЗАН!

11' Невероватна атмосфера у Хумској, а Гробари су се кореографијом потрудили да улепшају почетак меча.

9' Незгодно је могло након корнера да буде у шеснаестерцу црно-белих. Лоше је одбрана реаговала након центаршута Каинца, пала је лопта у шеснаестерац, а срећом по домаће нико од немачких фудбалера је није дотакао.

6' Мајсторију је извео Фусени Дијабате, прошао је по десној страни, побегао чувару и проиграо Квинсија Менига, а он шутирао. Ипак, Швабе одлично брани.

3' Први корнер на мечу имају гости. Није било опасности по гол Александра Поповића.

1' Нападом је меч отворио Келн. Утакмица у Хумској је почела, а над трибинама су навијачи домаћих припремили као увертиру невероватан ватромет.

УОЧИ МЕЧА

17.32 - У односу на претходни дуел, када је Партизан савладао Келн у Немачкој, Гордан Петрић је направио једну измену. Уместо Павловића у стартној постави је овога пута опорављени Белић.

Партизан - Келн

Стадион Партизана

Судија: Рои Реинхшрајбер (Израел)

Партизан: Поповић - Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић - Белић, Траоре, Натхо, Мениг, Дијабате - Рикардо Гомеш

Келн: Швабе - Педерсен, Солц, Хуберс, Шмиц - Мортел, Шкиф, Калнц, Хектор, Адамијан - Диец

17.05 - На друштвеним мрежама немачког тима осванула је и фотографија спомен плоче посвећене Милутину Шошкићу која се налази испред стадиона црно-белих. Подсетили су Немци да је Партизанов чувар мреже био део тима "јарчева" са којима је оссвојио Куп Немачке.

17.00 - Фудбалери немачког тима стигли су на стадион Партизана, својим навијачима похвалили су се на друштвеним мрежама.

Партизан је направио велики успех победом над Келном у истоименом немачком граду, а да то није била случајност желе да покажу и у другом мечу, овога пута у Београду.

Црно-бели су после тријумфа у Немачкој први на табели групе Д, са пет бодова у три одигране утакмице, колико има и Ница, са којом су у Београду одиграли нерешено (1:1). Претходно, у првом колу трећег по квалитету европског такмичења, тим из Хумске је освојио бод против Словацког (3:3), иако је на полувремену било 2:0 за екипу из Чешке.

Келн долази у Београд као трећепласирана екипа у групи Д Лиге конференција. Немци су у првом колу одиграли нерешено 1:1 против Нице, у утакмици која је каснила због нереда на трибинама, а потом победили Словацко у Немачкој 4:2.

У домаћем првенству, "јарчеви" тренутно заузимају девето место на табели, са 13 бодова у девет утакмица, а између два сусрета са Партизаном убедљиво су поражени од Шалкеа 5:2.

Екипа Гордана Петрића налази се у одличној форми, везала је пет узастопних победа у Суперлиги Србије, а последња је забележена у недељу против Вождовца.

Главни арбитар меча у Београду биће Израелац Рој Рајншрајбер, а помагаће му Давид Битон и Саги Мецамбер, такође из Израела.

Реч тренера Партизана - Гордан Петрић: Другачије него пре седам дана

Стратег црно-белих очекује тежи меч у односу на претходни у Немачкој.

- У недељу смо играли меч против Вождовца где су момци одиграли како треба. Биће тотално другачија него пре седам дана. Они долазе из друге атмосфере, сада долазе после пораза. Много теже ће бити него прошлог четвртка. Људи сад очекују од нас да буде слично као пре седам дана. Сигуран сам да су момци свесни шта им доноси сутрашња утакмица. Треба да забораве меч од пре седам дана и да докажу да имају квалитет. Рекао сам им да играју за себе и за своје породице - рекао је Петрић.

Петрић је признао да није показао много емоција после победе у Келну.

- Дуже сам играо у Британији него у Србији, можда то вучем из Шкотске. Тамо ако даш максимум, иде нови дан, упркос поразу. Задовољан сам због победе у Келну, наравно, али тотално сам на земљи и то схватам као посао који морамо да одрадимо. Ја сам такав какав јесам и приватно сам такав - рекао је Петрић.

Свестан је стратег клуба из Хумске да би његов тим могао да направи крупан корак ка пласману у нокаут фазу Лиге конференција.

- Имамо шансу да будемо ближи пролећу победом или ремијем, али не оптерећујем играче сутра да је нешто под морање. Биће сутра пун гас, па ко може, може - закључио је тренер Партизана.

Реч тренера Келна - Штефен Баумгарт: Стадион Партизана мирише на фудбал

Црно – бели су у Немачкој забележи важан тријумф голом Светозара Марковића.

–Већ нам недостају навијачи, али и даље морамо да победимо у Београду ако желимо напред.Урадићемо све, не само да победимо, већ да обезбедимо нокаут фазу, рекао је шеф струке Јарчева Штефен Баумгарт.