ЧУДЕСНО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Интер и Барса очарали у дербију, Ливерпул уништио Ренџерс, блицкриг Тотенхема

12. 10. 2022. у 22:59

ВЕЧЕРАШЊИМ утакмицама спуштена је завеса на четврто коло Лиге шампиона.

Гледајући резултатски значај, имена и репутације клубова, али и фудбалску представу која је завршена ремије 3:3 данас је дерби без дилеме игран на "Камп Ноуу", где је Барселона угостила екипу Интера. Реновирани тим из Каталоније уложио је много, и са много амбиција ушао у нову сезону на путу ка повратку у врх Европе.

Публика је препознала значај утакмице, велелпни стадион испуњен готово до последњег места носио је Барсу у првом полувремену које је решено у корист шпанског клуба голом Османа Дембелеа у 40. минуту.

Потпуни делиријум! Стадион је подрхтавао, а онда само што су се играчи вратили са одмора и Николо Барела матира Тер Штегена.

Након гола у 50. минуту чудесни Аргентинац Лаутаро Матринез доноси велики преокрет у 63. Пријем генија, и онда БУМ! Лопта погађа једну стативу, па другу и завршава у мрежи, а атмосфер на "Ноу Кампу" се издувала попут балона.

У 82. минуту Роберт Левандовски доноси изједначење, али онда нови шок у Каталонији у 89. и Госенс погађа за тоталну лудницу.

Цела клупа Интера славила је на сред "Ноу Кампа", били су нероазури надомак и да се математички домогну осмине финала најелитнијег фудбалског такмичења.

Ипак један човек им је покварио планове, Роберт Леванводски одложио је голом у 92 минуту велико славље италијанског тима.

У истој групи Бајерн је рутински савладао Плзењ у Чешкој – 4:1. Баварска машина је читав посао завршила у првом полувремену, редом су погађали Мане у десетом, Милер у 14, потом Горецка у 25. и 35. минуту. Тада су гости из Минхена “повукли ручну”, што је Плзењ искористио да смањи резултат преко Виканове у 62. и Климента у 75. минуту.

Занимљиво је било и у Лондону, где је Тотенхем угостио прошлогодишњег шампиона Лиге Европе - Ајнтрахт.

Немци су шокантно повели голом Камаде, али онда "блицкриг' изабраника Антонија Контеа. Прво Сон тресе мрежу на асистенцију Кејна у 20. минуту. Осам минута касније Кејн је реализовао једанаестерац, а потом момак из Јужне Кореје је још једном затресао мрежу за великих 3:1.

До краја меча у завршници Ајтрахт са играчем мање стиже до 3:2 голом Алидуа.

Најубедљивију победу ове ноћи однео је Ливерпул, који је упркос бројним повредама и изостанцима Трента Алекзандера Арнолда, Џоела Матипа и Луиса Дијаза прегазио Глазгов Ренџерс резултатом 7:1 на дупке пуном "Ајброксу".

Шкоти су повели са 1:0 голом Скота Арфилда, али је од тог тренутка постојао само један тим на терену - Ливерпул. Фирмино прво у 24. минуту, па потом и у 55. за велики преокрет. Бразилац је потом и маестрално асистирао Дарвину Нуњезу.

У. 68 минуту са клупе у игру је ушао и Мохамед Салах, звезда тима са "Енфилда" која је непрепознатљива ове сезоне. Египћанин је провео свега 13 минута у игри и за то време успео да постигне хет трик и најави ону стару верзију себе. Коначних 7:1 поставило је дете клуба из "града Битлса", Харви Елиот.

Било је ово чудесно вече у Лиги Шампиона, са просеком већим од 5 голова по мечу.

БОНУС ВИДЕО: Гордан Петрић открио како се клади с другарима и зашто има бесплатне ручкове

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35