ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА СПАРТАК: "Гобељић шоу" на Маракани! Шампион окончао меч уз велики пех

09. 10. 2022. у 17:32

НА КРИЛИМА импресивног издања против Ференцвароша фудбалери Црвене звезде наставили су да бију првенствене битке у свом походу ка одбрани трона у МоззартБет суперлиги Србије. На путу им је данас стајала екипа из доњег дела табеле и у паду форме Спартак из Суботице, који није успео да парира расположеним изабраницима Милоша Милојевића. Коначан резултат био је 3:0 у корист Црвене звезде.

ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА СПАРТАК: Гобељић шоу на Маракани! Шампион окончао меч уз велики пех

Мучио се шампион Србије 20 минута, деловало је да ће их чекати грчевита борба за три бода данас у престоници.

Међутим овог поподнева појавио се један херој из сенке, онај који је већ дуг период највише оспораван, коме су "делије" упутиле много критика, али су данас скандирале његово име - Марко Гобељић.

Прво је дефанзивац у 20. минуту пробио одбрану Суботичана након што му је Катаи асистирао, а лопта на путу ка голу закачила Виторовића и матирала голмана Манојловића.

Наставио је Гобељић и у наставку да прави велике проблеме ривалу по боку, и практично био главни мотор свог тима и највећа опасност по гол ривала.

Круна добре игре и максималног залагања дошла је већ 16 минута касније, а Гобељић је још једним ударцем са дистанце затресао мрежу и дуплирао предност свог тима. Стадион му је клицао и против Ференцвароша, а исто је било и данас након што је очарао у првих 45. минута.

Тоталних крах Спартака најавио је Кингси Кангва, коме се лопта након једног корнера одбила у ноге, а он сурово казнио лошу поставку одбране Спартака за коначних 3:0 пре одласка на велики одмор.

Већ по повратку у дресу Црвене Звезде дебитовао је бисер руског фудбала, Јегор Пруцев који је заменио Гелора Кангу пред згуснут распоред.  Звезда је смирила темпо, контролисала посед а Милојевић је већ до 60. минута одморио и Катаија и Драговића и Марка Гобељића који је овацијама испраћен са стадиона "Рајко Митић".

Милојевић је извукао своје главне креативце и убојите игле у нападу, а тачно негде око 60. минут уследила је права фудбалска успаванка која је прекинута погибељним стартом фудбалера Спартака Лазара Стојковића над Вељком Николићем. Битан шраф у поставци новог стратег Црвене звезде са болном грисаом остао је да лежи поред терена до краја меча, па постоји бојазан да би повреда могла бити теже природе.

Тим из Љутице Богдана показао је данас да подиже форму, да је Милојевић полако имплементирао замисли у идентитет свог тима, али и да су "делије" добиле неочекивано новог голгетера - Марка Гобељића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ (Црвена Звезда - Спартак 3:0)

92. минут - Црвени картон за Лазара Стојковића. Бруталан старт момка који је пре само 10 минута ушао у игру. Вељко Николић је лежао на терену са болном гримасом на лицу. Питање је колико ће бити одсутан.

79. минут - Уместо Александра Пешића у игри је Стефан Митровић.

77. минут - Босић је покушао ударцем, али Ераковић сјајно чита намеру и блокира његов ударац.

69. минут - Нова велика шанса за црвено-беле. Мало је недостајало да Пруцев дебитује голом. Пешић му је лепо одиграо, али супер-талентовани Рус са свега неколико метара шутира превисоко. Био би ово идеалан деби.

67. минут - Ух каква прилика за Црвену звезду. Могао је Кангва до другог гола, након савршеног центаршута Замбијац је покушао ударцем главом, али лопта одлази поред стативе.

62. минут - Уместо Драговића, Гобељића и Катаија на терену су Радован Панков, Милан Родић и Вељко Николић.

61. минут - Први ударац у оквир гола који чува Милан Борјан! Пробао је Обрадовић, али је чувар мреже Црвене звезде лако интервенисао.

56. минут - Свестан је Дунђерски да је утакмица већ изгубљена, па ће капитен и најбољи играч тима Срећковић напустити терен, у игру ће Босић.

53. минут - Прва велика шанса за Спартак. Најбољи играч тима са севера Војводине Срећковић је избио сам након контре пред Борјана, али се спетљао и није упутио ни ударац ка голу Звезде.

"КОРИСТАН У НАПАДУ САМО АКО ГА ПОГОДИ ЛОПТА" Вређали Гобељића, сад му певају! А он био шпиц који је загорчао живот и Звезди и Партизану (novosti.rs)

47. минут - Умало да Кингси Кангва постигне гол у стилу Гелора Канге. Умало да "Маракана" доживи репризу две бомбе против Краснодара и Ференцвароша. Млађи Африканац у редовима шампиона није успео да понови ремек-дело Габонца.

46. минут - Јегор Пруцев се спрема да уђе у игру, а Гелор Канга ће одморити пред згуснут распоред. Велики таленат руског фудбала имаће прилику да дебитује у црвено-белом дресу београдског великана.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ (Црвена Звезда - Спартак 3:0)

Крај првог полувремена. Црвена звезда - Спартак 3:0.

43. минут - Четврти гол виси у ваздуху. Тотална офанзива Звезде, Срђан Мијаиловић је покушао још једном шутем из даљине, лопта одлази високо преко гола.

41. минут - 3:0 за Звезду! Лопта се срећно одбила до Кингсија Кангве након корнера, а он кажњава лошу поставку одбране противника.

36. минут - БУМ БУМ! Други гол Марка Гобељића. Поново је распалио ван казненог простора, поново је лопта на путу до мреже закачила одбрамбеног играча гостију. Цео север му сада скандира име.

33. минут - Пропала је добра прилика за домаћина. Ераковић се нашао у казненом простору Спартака, имао добру позицију да шутира са свега 6,7 метара удаљености, али је сувише оклевао.

29. минут - Све се на овом мечу врти око Марка Гобељића у игри црвено-белих. Дефанзивац је подигао самопоуздање, добио и офанзивну улогу у систему Милоша Милојевића, и заиста делује као препоређен.

27. минут - Трећи корнер за Београђане. Бен је извео корнер на ближу стативу ка Ераковићу, али интервенише дефанзива Спартака.

25. минут - Забринута лица навијача и Милоша Милојевића. Мијаиловић је на трави, деловало је на мах да се ради о озбиљнијој повреди. Срнић се придигао, рекло би се да ће бити спреман за наставак.

20. минут - Гол, Марко Гобељић! Сјајно је прошао Александар Катаи, одложио лопту Гобељићу, који шутира, лопта погађа једног од дефанзиваца и одлази иза леђа голмана Спартака.

18. минут - Велика бакљада на северној страни највећег српског стадиона. Јако лоша видљивост догађања на терену, која су превасходно на средини терена. Огроман облак дима се надвио над Мараканом.

14. минут - Нешто мирнији темпо утакмице. Црвена звезда контролише посед, али их високи блок ривала држи далеко од гол-шанси.

9. минут - Каква бомба Срђана Мијаиловића, пробао је далекометним ударцем да савлада Манојловића али је лопта прозујала поред стативе.

4. минут - Динамичан почетак, Спартак игра са великим бројем играча на половини шампиона Србије. Одбрамбена линија стоји високо и делује да ће покушати да притисну фаворита изабраници Љубише Дунђерског.

2. минут - Сјајно се у казнени простор ушуњао са десног бока Гобељић, покушао је готов из немогућег угла да угрози голмана, али лопта завршњава у наручју Манојловића.

1. минут - Почетни ударац извели су фудбалери Спартака.

САСТАВИ: Црвена Звезда - Спартак

Главни арбитар: Никола Ђорђевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Срнић, Ераковић, Драговић, Гобељић - Мијаиловић, Кангва, Канга - Катаи, Бен - Пешић

СПАРТАК: Манојловић - Танасин, Филиповић, Остојић, Митровић - Шимура, Тумбасевић - Бијеловић, Станић, Срећковић - Обрадовић

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда заузима прву позицију на табели са освојених 29 бодова, уз сјајну гол разлику 34:5. Изабраници Милоша Милојевића су остварили девет победа и уписали два ремија, а имају и две утакмице мање у односу на остале екипе. Када је реч о Лиги Европе, "црвено-бели" су у последњој утакмици савладали Ференцварош убедљивим резултатом 4:1, пред више од 30 хиљада навијача на стадиону "Рајко Митић". Двоструки стрелац за тим из Љутице Богдана био је Гелор Канга, а пратили су га Александар Катаи и Стефан Митровић, који су се по једном уписали у стрелце.

Када је реч о екипи Спартака, популарни "голубови" заузимају 14. место на табели, са 10 освојених бодова, уз гол разлику 10:15. У последњој утакмици у националном шампионату, Суботичани су поражени од Радничког 1923 резултатом 1:2. То је изабраницима Љубише Дунђерског пети узастопни кикс  у првенству. "Голубови" ће у данашњи окршај вероватно изаћи у формацији 4-2-3-1, где главну реч на средини терена води лево крило Никола Срећковић, који је капитен и најбољи стрелац и асистент екипе са севера Србије.

Против Спартака "црвено-бели" су до сада одиграли 87 утакмица у свим такмичењима. Актуелни шампион је забележио 66 победа, 15 ремија и само пет пораза, уз гол разлику 207:63 у корист "црвено-белих".

Од почетка новог миленијума, тим са стадиона "Рајко Митић" се састао 28 пута са “голубовима” и забележио је 24 тријумфа, два пута је одиграо нерешено и исто толико пута је био поражен од Спартака, уз гол разлику 70:28, у корист тима из Љутице Богдана. Последњи сусрет са Суботичанима, "црвено-бели" су одиграли 28. новембра 2021. године на домаћем терену и славили резултатом 3:0, головима Милана Родића и двоструког стрелца Ел Фарду Бена.

Standings provided by Sofascore

РЕЧ ТРЕНЕРА

На "Маракану" долази Спартак, а тренер шампиона Милош Милојевић тражи да се понове све оне врлине из претходне рапсодије.

- Нама је првенство приоритет, то смо причали и пре утакмице против Ференцвароша - изричит је Милојевић.

- Исти циљ остаје и сада. Приоритет један, два и три је домаће првенство. Европа је бонус такмичење које волимо да играмо, а када играмо волимо и да победимо. Неће бити проблема, мислим да је победа против Ференцвароша подигла самопоуздање екипи. Да би се то продужило, играчи морају да наставе да играју тако. Обавеза је да их мотивишемо за то.

Звезда ће овог месеца одиграти чак десет утакмица, Милојевић мора да води рачуна како да најбоље распореди снаге.

- Пратимо оптерећење играча, као и замор. Имамо фудбалере који су играли више након паузе, а неки мање. Гледамо какав нам распоред предстоји, али не калкулишемо превише. Увек хоћемо да изведемо најбољи састав. Момци су добро изгледали физички против Ференцвароша, то је нешто што би желели, можда још пар километара више. Једноставно и утакмица је била таква, динамична. Нема потребе за превеликим ротацијама.

Меч са Суботичанима биће одлична прилика да се покажу талентовани играчи.

- Млади фудбалери Звезде у недељу имају вечити дерби. Став је да њима треба минутажа и да им много више значи да одиграју 90 минута у Омладинској лиги Србије, него три минута за први тим. Биће времена за њих, а ми им верујемо. Ускоро ће добијати шансу, а видећемо ко ће играти. Једини млади играч који није играо је Пруцев. Добро ради на тренинзима, тако да ће и он добити минуте. Играч је у кога верујемо, исто као у Лековића, Станковића и Мотику. Треба да се нађе права бројка за њих и утакмица. Није решење само да се ставе у "ватру и изгоре".

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...