ПОТПУНО ЛУД ДЕРБИ У ХУМСКОЈ: Партизан и Војводина у мечу који је имао све! Црвени картон, пенал, магија Натха

02. 10. 2022. у 21:05

ФУДБАЛЕРИ Партизана данас су на домаћем терену дочекали новосадску Војводину у дерби мечу 13. кола МоцарБет суперлиге Србије и стигли до убедљивог тријмфа резултатом 4:1.

Црно-беле барем на папиру је данас чекао тежак меч, квалитетан противник, а сигурно да се и црвено-беле страна Београда надала да би управо Војводина могла да скине скалп Партизану.

Ипак од првог судијског звиждука изабраници Гордана Петрића држали су конце у својим рукама. Изгледао је Партизан импресивно, низале су се опасне ситуације пред голом ривала и ударци у гол , али се мрежа затресла ипак након кикса гостију.

Неспретно су покушали да комбинују дефанзивци Војводине, лопта се срећно одбила до Бибраса Натха, а лојални војник Партизана казнио је лошу рекацију.

Било је ово вече чудесног Израелског друида који наставља да пркоси годинама и показује какву магију крије у ногама, па је тако по ко зна који пут био главни мотор свог тима.

Након што је у 15. минуту стигао до гола Натхо је добио прилику само 5 минута касније да дуплира предност вицешампиона Србије. Јеличић је скривио пенал над Рикардом, главни арбитар показао на белу тачку, а Израелац немилосрдно казнио нови кикс Новосађана.

Наставак агоније за новосадску стару даму уследио је већ у 25. минуту када је несрећни Јеличић након скривљеног пенала зарадио и други жути картон, а све након тога била је игра мачке и миша. Партизан је ломио противника пресингом, користио и најмањи излазак одбране Војводине висок како би муњевитим контрама наставио да прети.

Рад на прекидима Гордана Петрића дао је резултате, па је Натхо крунисао своју феноменално партију и асистенцијом за Филиповића који је надвисио одбрану Воше и решио питање победника. Гост је успео да стигне до гола након савршено изведеног слободног ударца Николића, а коначних 4:1 поставио је талентовани Баждар након сјајног соло-продора у 86. минуту.

Дерби кола оправдао је очекивања, имао је просто све, црвени картон, прегршт голова, пенал, лепотица из слободњака и темпо какав се ретко виђа на домаћим теренима.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Војводина 4:1 (2:0)

90. минут - Крај меча, 4:1 и магична игра доносе Партизану три бода у дербију кола!

86. минут - Партизан одмах узвраћа ударац! Млада нада црно-белих тресе мрежу новосадске старе даме. Све је урадио сам талентовани Баждар.

83. минут - Каква лепотица! Прелеп слободан ударац Николића са доста ефеа, Војводина смањује резултат на 3:1.

77. минут - Још једном овације у Хумској, Петрић ће поново освежити своје редове. Апсолутни играч утакмице

74. минут - Војводина долази до прве шансе на мечу, Чумић је покушао из свега 6 или 7 метара удаљености али Поповић сјајно чита његову намеру.

72. минут - Нешто мирније темпо меча, Партизан зналачки држи посед и вреба грешку противника. Гордан Петрић користи прилику да минутажу добије и млади Јовић који ће у игру уместо Менига.

67. минут - Петрић је у позицији да може да омдори свог најбољег играча, Рикардо испраћен аплаузима публике напушта терен, а у игри је Андрија Павловић. Момак који је дошао као велико појачање прошлог лета дебитује данас у дресу црно-белих.

61. минут - Гол за Партизан! Црно-бели из меча у меч све јачи из прекида. Сјајан корнер Натха и Филиповић главом доносио огромних 3:0 тиму из Хумске.

Гордан Петрић је потенцирао на раду на такозваним мртвим лоптама, а плодови минулог рада баш као и у претходном колу дају резултате.

58. минут - Убитачан темпо Партизана убија Војводину. Поново су изабраници Гордана Петрића извели брз контра напад, али је агилни Дијабате изблокиран у последњем тренутку.

55. минут - Парни ваљак меље! Нова велика прилика, Мениг је шутирао али је дефанзивни блок Воше одрадио посао и спречио да Партизан стигне до убедљивих 3:0. Нови корнер за домаћина, међутим одбрана гостију поново отклања опасност.

49. минут - Поново црно-бели прете. Рикардо се заградио у казненом, имао чувара на себи, покушао вешто из окрета да постигне спектакуларан гол, али је погодио само спољни део мреже.

45. минут - Две измене у редовима Партизана, у игру су ушли Траоре и Баждар уместо Фејсе и Белића, на другој страни је Витас заменио Малбашића. Београђани изводе почетни ударац у другом полувремену.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Војводина (2:0)

Крај полувремена! Партизан води 2:0

42. минут - 3:0 за Партизан! Светозар Марковић постиже гол. ВАР соба ће поново имати посла. Ипак не, Милан Митић је добио сигнал да су ипак милиметри у питању, те дефанзивац вицешампиона Србије остаје без гола.

40. мунут - Поново црно-бели из велике удаљености тестирају рефлексе чувара мреже Војводине. Белић је сада шутирао, али сигурна интервенција Царевића који има прегршт посла.

39. минут - Прелеп ударац са дистанце Урошевића, капитен београдског тима је упутио снажан ударац са преко 20 метара али је лопта одлетела мало изнад пречке голмана Царевића.

37. минут - Белић, бек црно-белих познато по агресивној игри први је играч домаћих који улази у бележницу Милана Митића

30. минут - Нови гол за Партизан! Рикардо је затресао мрежу, али судија сигнализира офсајд. Након провере из ВАР собе је потврђено да је главни арбитар донео исправну одлуку.

25. минут - Црвени картон за Војводину! Филиповић је био на неких 40 метара од гола. Јеличић, момак који је скривио пенал и добио први жути, сада је зарадио и други, проблем стиже проблем. Новосадска стара дама са играчем мање и у тоталној агонији у Хумској.

23. минут - ГОЛ! Натхо је преузео одговорност и погодио хладнокрвно за великих 2:0.

20. минут - Пенал за Парни ваљак! Рикардо је први стигао до лопте на ивици казненог простора. Јеличић је несмотрено стартовао, најбољи стрелац црно-белих је пао, а главни арбитар показао на белу тачу.

15. минут - Гол за Партизан! Бибрас Натхо кажњава велики кикс ривала.

13. минут - Сјајна прилика за Менига, муњевита контра црно-белих који су сачекали прво отварање противника. Умало да Мених то казни, Рикардо му је добро одложио лопту, али је Царевић прозрео његову намеру.

10. минут - Партизан контролише посед, сва дешавања су пред голом Новосађана. Рикардо је поново запретио, али није успео да упути бољи ударац из изгледне позиције након што је пао у шеснаестерцу ривала.

5. минут - Одлично је по боку прошао од повреде опорављени Филиповић, уследио је сјајан центаршут, лопта је пала на главу Рикарда, али голман Војводине брани његов ударац.

1. минут - Почео је дерби кола у Хумској.

18:58 - Минут ћутања на Стадиону Партизана у част преминулог Радована Радаковића, бившег голмана "парног ваљка" који је изгубио живот после битке са карциномом.

САСТАВИ: Партизан - Војводина

Стадион: Партизан

Главни арбитар: Милан Митић

ПАРТИЗАН: Поповић - Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић - Белић, Фејса - Мениг, Натхо, Дијабате - Рикардо.

ВОЈВОДИНА: Царевић - Бјековић, Јеличић, Траоре, Ђорђевић - Милосављевић, Топић - Барај, В. Симић, Малбашић - Н. Николић

Standings provided by SofaScore

УОЧИ МЕЧА

"Црно-бели" су на старту такмичења у Купу испали од Радничког из Сремске Митровице после извођења једанаестераца, у регуларном делу сусрета резултат је био 1:1. Имао је Партизан вођство у Сремској Митровици, деловало је да тим Гордана Петрића контролише ситуацију, али је на крају доживео једну од највећих бламажа у историји клуба.

Домаћи Раднички је поготком Маринковића у самом финишу одвео меч у пенал серију, где  "црно-бели" нису могли да постигну погодак. Голман Радничког Драгићевић изникао је у јунака меча пошто је одбранио ударце Рикарда и Андрадеа, док су непрецизни били Урошевић и Живковић. Као тим који није погодио са креча, Партизан није заслужио да прође даље. На крају било је 2:0 у пенал серији за Раднички, као најлепши поклон за стогодишњицу клуба. Партизан је у последњем наступу у првенству победио Радник у Сурдулици са 2:0, голове за Парни ваљак су постигли Бирбас Натхо и Квинси Менинг. Клуб из Хумске тренутно заузима седмо место на табели са 21 освојеним бодом.

Фудбалери Војводине на претходне четири утакмице у националном шампионати имају три победе и један пораз на гостовању Чукаричком (2:0). У минулом првенственом дуелу популарне "лале" су савладале Јавор на "Карађорђу" идентичним резултатом. Тренер Раставац након двонедељне паузе има све играче на располагању и напашће Партизан у најјачем саставу.

У фантастичној форми игра лево крило Вељко Симић бивши фудбалер Црвене звезде који је најбољи стрелац Новосађана са пет постигнутих голова. Војводина се налази на шестом месту Супер лиге Србије са 22 бода и оствареном гол разликом 18:7.

Партизан је славио на сваком од претходних шест међусобних дуела између два клуба. Последњи пут тимови су се састали 11. маја у полуфиналу Купа Србије где је парни ваљак славио резултатом 2:1.

Партизан након бламаже у сремској Митровици има обавезу према навијачима и управу клуба да се врати на победнички колосек. Очекујемо да у вечерашњем дербију 13. кола у Хумској пред својим верним "гробарима" "црно-бели" остваре победу и наставе потеру за вечитим ривалом Црвеном звездом.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Стратег парног ваљка Гордан Петрић у суперлативу је говорио о фудбалском потенцијалу новосадске "старе даме".

- После мало дуже паузе и утакмице чудно одигране долази нам првенство. Ривал за ову сезону има велике планове, екипа има брзину, фудбалски најинтелигентнијег играча кога сам видео до сада (Немања Николић). Морамо да одговоримо на задатке. Надам се да су играчи спремни и концентрисани. Тај меч нам доста доноси. Морамо да добијемо, да уђемо у циклус мечева до 13. новембра. Ово нам је замајац. Ако буде све у реду ту, надам се да ће бити још боље и у наредном периоду.

Наставио је бираним речима да говори о нападачу Војводине Немањи Николићу.

- Немања Николић је изузетан играч. Веома га ценим. То је најинтелигентнији играч којег сам видео на нашим теренима током дуго година. Може да нам прави проблем. Као и остали играчи Војводине. Тренер Раставац има искуства. Зна да се такмичи. Екипа му добро стоји. Најавили су да ће доћи растерећени. Очекујем да ће бити отворена утакмица. Све то зависи од нас. Како будемо ушли у меч и како ће се завршити. Небитно да ли је лепршаво или не, битно је да се узимају бодови.

Очигледно да Петрић не може тако лако да избаци из главе оно што се десило у среду на северу наше земље, па је остатак конференције посветио болној елиминацији из Купа.

- Ми у том мечу нисмо имали проблем са притиском. Десио се тај гол у последњем минуту. Дешава се то. Ако мене питате да ли је требало да се деси, није. Играчи треба да препознају ситуацију, да професионално заврше утакмицу. Брине ме што смо промашили четири пенала. То је знак да играчима мало треба да уђу у нервозу, да психички падну. Можда немамо довољно лидера у тиму да када је критично изгурамо до краја. Причао сам са њима, спремни су. У животу и фудбалу треба заборавити оно што је било. Чека нас ново доказивање - рекао је Петрић.

Бар ћемо по нечему остати познати

На тој утакмици нису играли Бибарс Натхо, Синиша Саничанин и Игор Вујачић, али је у офанзивном делу тима вицешампион Србије био практично са најјачим снагама.

- Није нико од играча лоше одиграо, играли су онолико колико је требало. Терен је био лош, али то су приче за малу децу... Дешавало се да изгубимо попречне лопте због спорог терена. Могу да разумем све, али пенале не знам да ли се то икад десило да неко промаши четири заредом. Можда смо ушли у Гинисову књигу рекорда. Бар да по нечему останемо упамћени, или ја као тренер.

Нагласио је да је он тај који сноси део одговорноси за неуспех на утакмици против члана Прве лиге Србије.

- Можда сам погрешио у неком тренажном процесу, можда су били јачи тренинзи него што је требало. Видео се пад у другом полувремену. Рекао сам сарадницима да ми нешто смрди, да ћемо можда добити "кокошку" и добили смо такав гол. После пораза сам почео прво до себе да видим где сам ја погрешио.

БОНУС ВИДЕО: Гордан Петрић о испадању Партизана из купа