ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ФЕРЕНЦВАРОШ: Прорадио најбољи двојац црвено-белих и срушио Младост (ФОТО/ВИДЕО)

02. 10. 2022. у 15:20 >> 19:07

ЦРВЕНА звезда је без много проблема дошла до нове победе у Моцарт Бет Суперлиги Србије, пошто је у 13. колу савладала Младост ГАТ са 4:0.

Оно што може да радује све навијаче црвено-белих је то што је најбољи двојац тима Мирко Иванић и Александар Катаи успео да постигне голове (везиста два) и најави да је криза форме прошлост.

Коначно је шампион Србије залаичио на тим који је без проблема рушио ривале у домаћем првенству. Дуго су навијачи чекали да изабраници Милана Милојевића напуне мрежу ривала до врха и то су дочекали.

Гост је меч могао идеално да отвори, али је Александар Пешић промашио пенал у 5. минуту, тачније одлично је интервенисао Алекса Милојевић. Ипак, то није поколебало црвено-беле који су наставили да напају и убрзо се мрежа домаћих затресла.

У 12. минуту уследио је право ремек дело Мирка Иванића. Примио је лопту од Страхиње Ераковића, шутирао је из прве и маестрално погодио гол ривала.

Могла је Звезда до одлска на одмор да дуплира предност, али прилике које је створила није претворила у погодак.

Тренер гостију се одлучио да у наставку меча одмах на терен пошаље Александра Катаија и Ел Фарду Бена и то је дало резултат. Управо су њих двојица били иницијатори трећег гола. Канга је проиграо Бена који је повукао лопту, додао је до крилног нападача коме није биле тешко да погоди празан гол.

Навијачи шампиона Србије су коначно дочекали гол "магика" на који се чекало још од 29. јула и дуеал са Радником из Сурдулице.

До краја меча у стрелце су се уписали Мирко Иванић и Гелор Канга који је за разлику од Пешића био прецизан са 11 метара.

Звезда је остала лидер на табели са 29 бодова, Младост је на 15. позицији са осам.

Младост ГАТ - Ц. звезда 0:4 (0:1)

Стадион: "Карађорђе". Гледалаца: око 3.000. Судија: Александар Живковић. Стрелци. Иванић 12 и 84, Катаи 70, Канга 87 пен.

МЛАДОСТ ГАТ (4-2-3-1): Милојевић - Мијић (од 21. Мандић), Ковачевић, Танасијевић, Станковић - Максимовић, Јочић - Поповић, Димитров (од 62. Арсић), Радоман (од 62. Миладиновић) - Видаков.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Милуновић (од 31. Панков), Драговић, Родић (од 78. Срнић) - Кангва (од 66. Мијаиловић), Канга - Букари (од 46. Катаи), Иванић, Митровић - Пешић (од 46. Бен).

Друго полувреме: Младост ГАТ - Ц. звезда 0:4

90' - Крај утакмице!

90' - Велика грешка Драговића, Арсић је изашао сам испред Борјана, али је капитен црвено-белих одлично интервенисао и то је уједно вило све што се тиче утакмице у Новом Саду.

87' - Канга је фанстатично проиграо Митровића који је стигао до лопте пре голмана гостију која га је оборио, па је Звезда добила други пенал на утакмици. Сигуран егзекутор био је управо Габонац.

84' - Други гол Мирка Иванића на утакмици. Канга је извео корнер по земљи, Катаи је сјајно пропустио лопту, а везиста гостију је левом ногом матирао Милојевића.

78' - Прилику да заигра добио је и Славољуб Срнић који је заменио Милана Родића, па остаје да се види да ли ће универзалац црвено-белих играти на позицији левог бека до краја сусрета.

70' - Коначно је погодио и Катаи. Канга је упослио Бена који је дуго вукао лопту, сјајно је проиграо крилног нападач коме није било тешко да се упише у стрелце први пут још од 29. јула и меча са Радником.

69' -Води се борба на терену. Црвено-бели нападају, домаћин одбија да се преда и вреба шансу да запрети из контре.

66' - Још једну промену извршио је тренер Звезде. Утакмица је завршена за Кангву, а на терен је ушао Срђан Мијаиловић.

62' - Све више притискају гости, али још увек је вођство минимално. Црвено-бели чине све да дуплирају предност и мирније одиграју остатак сусрета.

Милан Родић/ФОТО: ФК Црвена звезда

59' - Младост не размишља искључиво о одбрани гола. Покушавају повремену да пређу на противничку половину и да запрете, али Милан Борјан још увек није био принуђен да озбиљније интервенише.

54' - Први покушај домаћих у другом полувремена. Поповић се лепо окренуо и наместо на шут. Ипак, Борјан је био добро постављен и успео је да укроти покушај ривала.

51' - Нова прилика за Катаија. Дуго чека гол крилни нападач црвено-белих. Сада је шутирао левом ногом искоса, но опет и сада је лопта отишла поред стативе.

48' - У шанси нашао Катаи. Добро је центрирао Канга, али је ударац главом Звездине десетке био лош и лопта је отишла далеко поред гола Младости.

46' - Александар Катаи и Ел Фарду Бен играће од старта другог полувремена. Они су заменили Александра Пешића и Османа Букарија. На другој страни Бојан Млађовић је такође ушао на терен.

Прво полувреме: Младост ГАТ - Ц. звезда 0:1

У првом делу меча у Новом Саду виђен је један гол и то фантастичан. Постигао је Мирко Иванић. Имали су гости још неколико прилика да дуплирају предност, но сјајно је бранио Алекса Милојевић. Треба поменути и да је у 5. минуту зауставио ударац Александра Пешића са беле тачке. Доминација Звезде се огледа у томе да је извела чак 10 корнера, а ривал ниједан.

45+4' - Крај првог полувремена!

47+3' - Митровић је добио лопту на левој страни, ушао је у казнени простор ривала, добро шутирао, али Милојевић опет сјајно интервенише.

47+2' - Још једном је покушао Иванић. Одложио му је лопту Букари, овај се сјајним дриблингом ослободио чувара, но ударац је било лош и лопта је отшла високо преко гола.

44' - Канга је лукаво покушао из слободног ударца искоса са леве стране, али Милојевић се није дао изненадити, добро је избоксовао лопту и сачувао гол.

39' - Ово би могло да буде опасно по Борјана. Изборио се за слободан ударац са неких 22 метра Милан Видаков. Шутирао је Срђан Димитров, али право у репрезентативца Канаде коме није било тешко да интервенише.

36' - Напада Звезде која покушава да постигне други гол и мирније игра остатак сусрета. Ипак, домаћин одолева. Црвено-бели ниједном нису запретили након корнера, а извели су их већ седам.

32' - Био је принуђен Милош Милојевић да мења. Милуновић није могао да настави меч. Уместо њега ће у наставку меча играти Радован Панков.

29' - Покушала је Младост да запрети из прекида. Ударац главом домаћих играча није био опасан по гол гостију.

28' - Ово може да буде проблем за црвено-беле. Немања Милуновић се други пут од почетка сусрета жали на повреду и велико је питање да ли ће моћи да настави сусрет.

23' - Одмах у наредном нападу. Нова претња Звезде. Велику прилику пропустио је Пешић. Главом је са неколико метара шутирао поред гола и тако пропустио прилику да дуплира предност.

22' - Први пут је морао Борјан да реагује. Радоман је шутирао са неких 11 метара и није то баш урадио онако како је замислио, па је то био лак посао за капитена црвено-белих.

21' - Већ прва измена на утакмици и то у редовима домаћин. Мандић је заменио Мијића. Није познато да ли је реч о некој повреди или је у питању нека тактичка замисао Љубомира Ристовског.

20' - Велика прилика за Звезду. Букари је добро шутирао после центаршута Родића, но Милојевић је био на висини задатка и одбио лопту у корнер. Након ударца из угла Иванић је тукао из прве лопту која се одбила, али је опет голман домаћих успео да зауставио покушај везисте гостујуће екипе.

15' - Још један опасан напад гостију. Лопта је на десној страни стигла до Кангве који је оштро послао пред гол, али тамо није никога од његових саиграча па је резултат остао непромењен.

12' - Каква мајсторија у Новом Саду. Мирко Иванић је добио лопту од Страхиње Ераковића, шутирао је из прве са неких 18 метара и погодио је фантастично. Причаће се о мајсторији момка из Бачког Јарка.

10' - Већ три корнера су извели црвено-бели, али ниједном нису били опасни после центаршутева из угла.

6' - Показао је главни арбитар на белу тачку, а Милојевић је одбранио ударац Александра Пешића са "креча".

4' - Одмах узбуђење у Новом Саду. Мирко Иванић је добио жесток ударац после једног шута. Судија Александар Живковић је добио инструкције из ВАР собе да погледа снимак и процени да ли је било елемената за пенал.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Карађорђу".

Уочи меча:

Шампион Србије у добром расположењу долази на ово гостовање, пошто је пре три дана славио у Шапцу против Мачве у првој рунди Купа. Нема сумње да су изабраници Милоша Милојевића фаворити и на овом сусрету.

Младост је у међувремену променила тренера, па је Александра Линту заменио Љубомир Ристовски. Домаћин ће сигурно учинити све да помрси рачуне Звезди.

Проблем за тим из Новог Сада је тај што неће играти један од најбољих играча Андрија Радуловић јер је из табора црвено-белих позајмљен новајлији у Суперлиги.

Звезда у овај дуел улази као лидер на табели са 26 бодова, док је Младост на претпоследњем 15. месту са осам.

Речи тренера

Милош Милојевић је свестан да ће ривал учинити све да изненади, али истиче да све зависи од његових изабраника.

- Посебна мотивација против Младости неће бити потребна, а очекујем меч где ће покушати да ураде све што је у њиховој моћи да нас победе. Међутим, више све зависи од нас самих. Ако подижемо ниво игре и користимо шансе у правом тренутку мислим да ће бити лакше. Поштујемо противника у припреми утакмице. Променили су тренера што може да буде мало "непријатно" када играте први пут, не знамо тачно како ће играти. Имамо индиције како су играли када је био са екипом. То је нешто на шта се фокусирамо код њих, али 95 посто се фокусирамо на то да ствари радимо боље, које покушавамо да радимо, да то постану аутоматизми. На добром смо путу, наравно то некада изгледа боље, некад горе. Некада идемо два корака напред, некад назад, али мислим да постоји доста простора за напредак - рекао је Милојевић.

Ристовски који се вратио на клупу Младости да ће утакмица са актуелним шампионом бити велики изазов и инспирација за његове играче.

- Данас нам у госте стиже вероватно највећи домаћи клуб и актуелни првак, којем се не прети, већ се поштује. Биће то истински изазов и инспирација за сваког нашег играча који истрчи на терен и сигуран сам да ће сви они дати све од себе како би били достојан ривал Београђанима. Искористио бих прилику да позовем све наше навијаче и пријатеље клуба да дођу у што већем броју и подрже нас, а ми ћемо се потрудити да им се за то игром одужимо - навео је Ристовски.

Што се састава тиче, стратег црвено-белих је изненадио одлуком да Александар Катаи остане на клупи, нема ни Секуа Санога у стартних 11. Уместо њега игра Кингс Кангва.

Састави тимова:

МЛАДОСТ ГАТ (4-2-3-1): Милојевић - Мијић, Ковачевић, Танасијевић, Станковић - Максимовић, Јочић - Поповић, Димитров, Радоман - Видаков.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић - Кангва, Канга - Букари, Иванић, Митровић - Пешић.

БОНУС ВИДЕО: Милојевић о победи Звезде у Купу: Онај гол мења расположење, али не и слику

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56